Стъпка по стъпка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
mama_li

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mama_li »

Няколко хости от миналата година и още нещо
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

кукуряче
Изображение

Изображение
mama_li

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mama_li »

Мим, ще погледна за снимка от минала година.
Ето го от 29 май 2017г.
Изображение

Изображение

Цъфти по-късно, стои изправен, не поляга.
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 929
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mim »

Благодаря! :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от calico »

Мама Ли, разгледах всичко от тази година, от първата снимка на едни мускари, до последната, и даже два пъти
Щото нали, съм била там, и си представям кое къде е
Кътчета та ти са пораснали, оформени, пълни, прекрасни
А божурите, ах божурите :potekoha:

И като знам колко си е работа там, ами просто е станала страхотна градина, идеално композирана

И с розите си много напред, направо си ме изпреварила :angelche:
Ако си там за поне десетина дни, опитай да косиш тревата на три дни, 3-4 пъти така. Ще се сгъсти още и ще расте по-бавно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mama_li »

Ани, какво да ти кажа за косенето. Сега се върнах от там. Бях почти 10 дни, но какво от това. Трябваха ми 4 дни, за да окося навсякъде. Тревата висока, вали всеки ден и много ми скъсява ефективното време за косене. :snif: Вчера следобед, понеже не валя целия ден, успях за около 3 часа и половина да мина навсякъде. Но тревата не беше толкова висока и беше сухо - два момента, които са ми много важни. Пък и не е само тази трева.
Ето една снимка на леонардо, от първите дни, на която се вижда какво е положението в лехите с цветя :oops: :eeeh:

Изображение
даже не личи, че има друга роза пред него :oops:
ето последния ден как изглеждаше
Изображение
;) това е поляната отзад
Изображение

Изображение
в процес на косене :nod:
Изображение

Изображение
Вчера сутрин, след дъжда и бурята
Изображение
Малката Ида

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от Малката Ида »

Последната снимка е :potekoha: УАУ! :liubov:
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от tanini77 »

mama_li , доколкото видях имаш от къдравия лешник, моля покажи снимка когато е цъфнал(ако имаш де :dovolen: )
Че още се чудя къде да го засадя, изобщо за какво го взех :lol: И с какви растения си го комбинирала.
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
mama_li

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mama_li »

calico написа: Апр 30, '17, 14:42 Ееех, мам Ли, окосила си, прекрасно е. Незабравките при теб са страхотно попадение, ръси още навсякъде. Божурите не ги виждам отблизо, но виждам че цъфтят. Пейката под дюлята....ммммм :potekoha: Простор, панорами, всичко е прекрасно..

Да питам, Мам Ли- тази трева не ги ли е трудно да я косиш? Толкова много?
Да заформим едно английско розено кътче в близост до дюлята, ще ти намалее косенето.... :liubov2:
Днес си припомням през какво съм преминала. Тази реплика на Ани я бях забравила. Нооо, явно някъде дълбоко е заседнала в подсъзнанието :lol: . След преместването на компостерите, които бяха до дюлята, на тяхно място оформих точно розено кътче :angel2: . При това с по-големи рози!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от calico »

Еех, Мама Ли, ами прекрасно. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
аз тия дни чета в Албумите, щото пропуски много, ама още не бях стигнала до твоята, че сега се вихри дебат по предложението :mrgreen:
Чакам с нетърпение да видя това ново кътче, там на пейчица.

...аз съм невинна...то като грип, просто заразата се разнася, човек не е виновен. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Стъпка по стъпка

Мнение от mama_li »

Розеното кътче го направих, пейката е там, ама ще трябва да правя сянка с чадър ли, с що ли :hmmm:
Миналата година някоя от бурите я събори съвсем на земята, беше паднала върху пейката. Ноември месец я отрязахме :snif: . Но пак добре, има издънка, която оставих, но е далеч от пазенето на сянка.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”