каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от clock »

Калико, има разлика в градината ти. На пръв поглед си е същата, но нещо дзен се усеща в нея. Камъчетата, иглолистните, самата подредба, по - малкото цвят и повечето зеленина, има нещо ново и различно, което, не знам как да обясня, абе трепна ми сърцето, почувствах го. Винаги съм харесвала градината ти, несравнима е, но днешната разходка ми изпълни душата :nod: Някакво неземно спокойствие витае в нея :sheart:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от dar »

Калико, изпих с удоволствие кафето си в градината ти. Много свежест, разнообразие и спокойствие. От къде са тия луковици на синия зюмбюл, които дават по няколко цвята? Знаеш ли името му? Каква е причината за листа без цвят на лалетата, разпада се сорта ли? При мен не са наред, но каква е причината, май дето не ги вадя, а други заровени до средата на луковицата :ufff: Екзотик емпериор е най- зле. Ако извадя останалите 4 луковици, дали ще се оправят за догодина или тия неща се правят навреме, преди разпадане на сорта?
И още нещо, знам, че хостите ти са страхотни как ги опазваш от охлювите?
Чакам още снимки с нетърпение. Обичам градината ти :gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Гео, граф »

Знам колко малка е градината ти всъщност, Ани, а какъв простор има :nod: !
Зелено, измислено, умиротворено, уютно :slove: !
calico написа: Мар 26, '19, 18:30 ... тук съм садила лалета - извадени луковици, големи, тлъсти, съхранени. Сега имам големи и тлъсти листа и нито една пъпка :svekurva:

Изображение
Ха! Значи не съм само аз :o ! Мислех си, че липсата на цветове е защото не ги вадя, а я гледай при теб същата работа с вадени луци :hmmm: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Клокче, благодаря ти, интересен поглед и усещане, не съм го мислила така. Дзен, а? :lol: Моооже.... има още цветове да се отварят, и шаренията неминуемо ще настъпи, пролетната, ама тя трае 1 месец, после пак ще е зелено. Наесен размествах доста неща, сега напролет също, може би разликата идва от обемите които поразместих тук и там.

Дар, тези луковици са от една поръчка от Сортови семена, може би преди 5-6-7 години, трябва да проверя. Никак не знам как се казва този сорт, спомням си само че бяха по-скъпи от обичайните луковици. Имаше бели, розови и сини, и аз взех и от трите. Розовите вече избледняха, сега имам само бели и сини. Но сините са най-добри, белите полягват по земята.
А за листата на лалетата нямам представа що го правят. Моите са вадени и пак го направиха, значи не е от ваденето. Вероятно луковицата се разпада в земята на по-малки още в периода на покой, и после вади само листаци. Забелязала съм, че тези листаци на следващата година си вадят цвят, явно луковицата наедрява. Не смятам вече нищо да вадя, така ще има години когато ще има и листаци и цвят, то и сега е така. Предполагам само, че такива са новите хибридни сортове, щото старите бабини лалета не го правят този номер.

Гео, благодаря ти. :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Реве ми се :cry: :cry: :cry: Дървовидния ми божур е измръзнал тая нощ, със всичките си 15 пъпки.

Изображение

снощи завивах всички хортензии, щото имат доста развити листа и за тях знаех, че ще измръзнат, но за божура и през ум не ми мина да му метна едно агривело, знам че са много студоустойчиви :ufff: :ufff: :ufff:
а не паднало под -2*С, на мушкатата нищо им няма и без завиване. Вярно, че имаше лед върху паницата с вода на котките, но чак такъв студ не е било. Защоооооооооооооо :ufff: :ufff: :snif: :cry:

и тревистите божури които са с развити листа, и те...
Изображение

и половината лалета, които са разцъфтяли, и цветоносите на лунарията :snif:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от marillia »

calico написа: Мар 29, '19, 08:36 Реве ми се :cry: :cry: :cry: Дървовидния ми божур е измръзнал тая нощ, със всичките си 15 пъпки.
и половината лалета, които са разцъфтяли, и цветоносите на лунарията :snif:
Ох, calico, много лошо... и при мен е същата работа. При нас беше минус, тази сутрин като се разходих из градината и ми се доплака :snif:
Лалета, листата на някои рози, цветовете по плодните дръвчета, други цветя... ужасно... :snif: :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Марилия, сега като погледнах пред прозореца и виждам че божура почва да изправя клонки :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
дано и другите се оправят, все пак не е бил кой знае какъв студ. Довечера ще спи с агривело

лалетата може и да не се оправят, най-лошо е за плодните дръвчета, но ако имат вече завръзи ще се спасят. :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1140 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от daneda »

Наистина е ужасно! А няма ли някаква вероятност като се стопли през деня да се съвземат! Може пък и нищо да им няма, просто от студа да са клюмнали и после да се наперят! :stiskam:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от ljuboznatelna »

При нас тази сутрин работи поливната. Но овошките са отвън, май няма да ядем череши.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Божурите се изправиха :ieeemyzh: :ieeemyzh: дано не са увредени цветните им пъпки :stiskam:

Марче, ако черешите не са в цъфтеж, мисля че нищо им няма, плодчетата са по-устойчиви на студ от цвета :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”