каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

откривам тая тема, по две причини- хем за назидание как нещо да не се прави (ако не стане) хем да ме е срам и да постоянствам при реализирането на плановете си.
Тук смятам да проследя за година-две-или три???? развитието на селската ми градинка щото понастоящем е основно изобърната и кажи речи ще се прави отначало.
ще има и снимки на началото като нащракам.

ще има и като свърша нещо(дай Боже) напролет. :stiskam:
ама ако пък не стане както го мисля, пак ще го ручна, какво толкова... :angelche:

на първо време ето най-обща скица на градинката пред къщата. Парцела е тесен и дълъг и при това няма дълбочина а е някак разтегнат настрани при поглед от къщата и отпред откъдето се гледа.- при дължина около 30 м е широк само 8-10 м- ми то това си е направо голяма леха :twisted:
/на скицата съм го оградила с червен и зелен контур, дано се види/

затова ще го оформям на "стаи" (Наа, благодаря ти за обяснението за "стаите".)
почти половината от него вече е направена - това е стая 1 - там има основно плочник и малко градинки под големите орехи.

за тази пролет, лято, есен и зима ми остават стаи № 2, 3 и 4.

както писах вече стая 2 ще бъде розариума, това е едниственото слъчево петно в целия преден двор., около 35-40 кв.м. от двете му стани са орехите и техните сенки
стая 3- стаята на малкия орех е ще е по-скоро малко стайче нещо като придатък на стая 4.
а тя, стая №4 ще е тип малка градинка в стара градска къща. Това се налага защото пространството е оградено от трите страни с тухлени стени- от север гараж (висок към 2,5м, от юг къщата, от изнок- зиданата ограда на двора и само от запад няма стена, там ще е пътеката до гаража която ще минава пред двора.
Ето скицата
Изображение

а ето и една снимка на розовата стая от тази есен - поглед от стъпалата на къщата. розовата градинка ще е от дървената оградка до линията на обелиска и арката.

Изображение

по-нататък ще сложа и снимки на другите стаи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от denitsavm »

A арката към зеленчуците къде ще е?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

denitsavm написа:A арката към зеленчуците къде ще е?
арката в задния двор до басейна е ето тук: на снимката в дъното се вижда врата, а вляво от басеййна е доматения двор. Арката ще е на тая пътна врата - тя е достъпа до двора откъм западната улица.
Там вдясно от арката и до края на мрежестата ограда ще е с високи рози за оградата- до ъгъла. В ъгъла точно има дърво и вдясно от него се вижда бетонова основа и отгоре ламарина- това е ограда на съседите зад която са кочините, на 5-6 метра от ъгъла по тая стена също ще има рози.

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от johnstalker »

Я кажи нещо за филтрацията на басейна? :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Ами пясъчен филтър, с помпа, комплект е и се продава отделно ако го искаш. казват че да два часа преминава през него целия обем вода и ако работи 6-7 часа водата е напълно пречистена. Доколкото го пробвахме лятото около три седмици, така беше - работи цяла нощ и на сутринта водата е бистра. При нас проблема беше че имаше много прах докато копаеха наоколо и работиха майстори и направо се затлачваше от облаците прах.
в такива случаи макар че помпата работеше на сутринта не беше пречистена изцяло. имаше утайка на дъното, отгоре си беше избистрено. в резултат на тия мръсотии помпата изгоря, но те пък я смениха безплатно. Филтъра (представлява един бидон пълен с кварцив пясък) може да се почистав- трябва да се извади пясъка и да се промие. има и разни мрежички преди него да ловят листа и пр. като се поставя трябва да е под нивото на басейна, затова при нас е в шахта .
нищо сложно не е системата за пречистване. като се поставят и таблетки за обеззаразяване на водата си е направо чиста.
проблема е че при нас никога няма да е идеално чиста като при големите басейни, щото една кола като мине по пътя отдолу и всичката прах е в басейна.
вероятно ще трябва лятото да му слагаме вечер покривалото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от johnstalker »

Покривалото е задължително. Също така, може да подмените 1/3 част от пясъка с перлит. :daaa:
dal

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от dal »

абе...не мислех да ги пъча тука тия снимки , ама да ти дам кураж , давай и ще стане :daaa:
не бой се-първите две са началото ,вторите две са три години по-късно :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Гео, граф »

dal написа: ...
:potekoha: :potekoha: :potekoha:

Дал, ти виждаш в бъдещето, та ти е лесно. Кво да кажем ние с гайдите :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Дал, благодаря за куража. дано стане, макар и като при теб никога няма да стане.ти имаш басейн и наоколо няма кочини :daaa:
при нас каквото и да правим от едната страна на басейна ще са доматите, от другата - кочините на животните. Но товма толкоз не ме притеснява, щото такива са даденостите и щото все пак моя двор е селски. Прекрасно е при теб, просто е чудесно.
При нас в момента има тревичка около басейна която засяхме късна есен. има петна за презасяване, но все пак поне е зелено. Надявам се като опъна отдолу и отдясно розовите стени, да се пооправи гледката. е, отляво пак ще са доматите, но след време ще ги поукрася и тия лехи с китки.

дал, живо ме интересува каква е тая конструкция от дясната страна на басейна- нещо по което ще влечат храсти и рози?

Джони, а защо перлит? нали разбираш че като му кажа на мъжа ми трябва да съм убедителна
покривало имаме, просто не сме го разпъвали още. мъжът ми като поръча басесейнчето, поръче и всичко каквото още предлагаха - соларен душ, соларен панел за топлене на водата, покривало, прахосмукачка за дъното, филтри, и пр. и фърли маса пари да бетонира коритото околовръст (като пояс)по цялата дълбочина, щото му казаха че тъй щяло да е вечно.
Последно промяна от calico на Фев 14, '11, 21:52, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от johnstalker »

Ами перлитът задържа и мазнини (органики) за разлика от кварцовия пясък. Ако ви е 'купешки' филтърот, със сигурност има и перлит вътре. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”