каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1959 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Тутти »

Винаги е стилно, calico, луни, звезди, листаци или лалета, все едно как се е получило в годината. Има една нежна зелена светлина в градината ти, която в момента не е от орехите, те нямат листа още. И пак е жива красота. Ама чакам орехите да разлистят, розите да цъфнат.... и тогава всичко става още по-елфско. :liubov:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 761 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Lalel4e »

Начиии... да земеш да си опрайш понятията!!
Тва нещо не му са вика "хаос"!
Да ти имам "хаоса"!
:tzvetoman:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Гео, граф »

calico написа: Апр 10, '19, 18:07 ... скоро и стеларията и лунарията ще прецъфтят и ще ги оскубя...
Как ще скубеш, бре :o :shock: ?!? Аз кътам едно стръкче лунария като лявото си око, тя ще скубе :svekurva: :svekurva: :svekurva:... Като са прецъфтели, не можеш ли да поорежеш малко и да ми пратиш една китка :sitwasntme: (попита тя мазно :smmm: :snurd: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от ljuboznatelna »

Че така на стила Селска градина кое не му е стилното? Много, ама много ми харесва! Ах, лунарията! Имах една година, направи онези седефени плочки, но повече не я видях. Прелестна е!
А ситното бяло какво е? Влюбена съм! При какви условия оцелява?
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от desunie »

Спойлер
Покажи
Гео, граф написа: Апр 12, '19, 11:48
calico написа: Апр 10, '19, 18:07 ... скоро и стеларията и лунарията ще прецъфтят и ще ги оскубя...
Как ще скубеш, бре :o :shock: ?!? Аз кътам едно стръкче лунария като лявото си око, тя ще скубе :svekurva: :svekurva: :svekurva:... Като са прецъфтели, не можеш ли да поорежеш малко и да ми пратиш една китка :sitwasntme: (попита тя мазно :smmm: :snurd: )
Гео, мога да ти пусна една туфичка стелария, лекичко по градски, с корените барабар.
Calico, прекрасен 'хаос'. Гледам, въздишам и се чудя кога ще доживея и моята градина да се 'хаосира' така :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Гео, граф »

desunie написа: Апр 14, '19, 00:30 Гео, мога да ти пусна една туфичка стелария, лекичко по градски, с корените барабар...
Благодаря ти, Десуни, но Калико ме е остеларила яко, аз за лунарията рИва :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа: Апр 12, '19, 12:18 Че така на стила Селска градина кое не му е стилното? Много, ама много ми харесва! Ах, лунарията! Имах една година, направи онези седефени плочки, но повече не я видях. Прелестна е!
А ситното бяло какво е? Влюбена съм! При какви условия оцелява?

Боже, Люб, чак сега виждам питането ти, отворих си темата да качвам нови снимки и видях
Ситното бялото е напаст, наречена стелария, не ти я препоръчвам, освен ако не ти се скубе от него всяка година
Лунария семена ще ти пратя като станат, щото на разсад не може, тя е с осов корен. Двугодишна е, ако не си я оставила да си хвърли семената, се затрива. Ако две години подред сееш семена, тя си се поддържа вече. И като казвам сееш, имам предвид просто да ги поръсиш тук и там, нищо повече. Много никне, после прескубваш излишното. Сега съм оставила 2-3 храста за семена, другото вече е махнато. Първата година прави листна розетка, със сърцевидни листа като на средна хоста, на втората вади цветоноса.

Гео, ще ти пратя семена, и да ти вадя корен няма да се хванат вече.

аз днес между два дъжда успях да направя малко снимки. Общо взето е зелено, цвят тук там по нещо.

Първо искам да си покажа калината, че на живо е много прелестна. Ето я преди седмица, преди пълен разцвет и преди западните ветрове да я обърнат с хастара наобратно, каква ми е стройна Калина и се вие...
Изображение

и от днес, за съжаление не мога отвсякъде да я обхвана

Изображение

Изображение

и полемониума ми почва да цъфти, прелестни лилави пухчета, по-висок е от мен

Изображение

Изображение

Изображение

и разни други нещица, повече хаос и тук там и малко ред, и панорами

Изображение

Изображение
Последно промяна от calico на Май 10, '19, 17:36, променено общо 2 пъти.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Гео, граф »

Недей, мила! Оставих единствения ми корен от лани да направи семена и сега имам поне десетина млади растения :ieeee: ! Няма да рИва повече за лунария, но благодаря за предложението :tzeluvka:
calico написа: Май 10, '19, 17:27 ... Гео, ще ти пратя семена, и да ти вадя корен няма да се хванат вече.
Ъъм, това долу не е ли таликтрум делавей, Ани :?: Полемониума май е по-различен, но като нищо може и да бъркам де :hmmm:
calico написа: Май 10, '19, 17:27 ... и полемониума ми почва да цъфти, прелестни лилави пухчета, по-висок е от мен

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

ми таликтрум, естествено, отде ми дойде на ума полемониум, не знам.

Гео, таликтрума е за сянка, с тераует отдолу ще стане и при теб.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”