Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от clock »

:lol: Мария, не скромничи! Наистина си гениална! :idea1: Идеята ти е много новаторска и супер улесняваща! От където и да го погледнеш заслужаваш сладолед :nod: А за гекончетата и летвичката :sbow: Малко са хората, които ще мислят добро на такава дребна животинка!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Клокче! :gush:
Няма да ми избяга сладоледа, Тутти. Като изнесох на терасата есенните кралици, полях ги с маркуча и почистих, се върнах към божурите, завърших ХН и съм доволна от себе си, много доволна! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ето как заварих Римозата по обед. Божурът изобщо не се вижда... :snif: Но както се надявах, глицинията здраво е заклещила лявата вертикална желязна пръчка. Дясната се беше отдалечила от стрехата, поне на 70-80 см. и държи най-високия прав клон на розата.
Всички останали клони и клончета са провиснали надолу... Няма да стане с една бабешка сила.
Трябват две мъжки сили. Единият да дърпа и да задържа, другият да опъва тел и да го фиксира в гредата.
И точно в този момент идва моя приятел съсед от нашата площадка Сашо и носи кутия сладолед. Досещам се, че е извинението за тенекията, която ме вързаха снощи. :sgiggle:
Звъннах му към 8 ч., когато се прибират, да натисне моя звънец да върна чинията. За Гергьовден Ани ми донесе печено агнешко - от свекърва й.
Сложих в чинията за връщане опаковка кайсии и опаковка грозде от Гръцко и чакам да чуя звънеца, докато разглеждам каталога ириси. До 2 ч. и кусур никой не звънна. :lol:
Сега обясни, че и двамата с Ани били пийнали и не искали да ги виждам така. И ме пита какво трябва да направим за провисналата роза.
Събрахме материалите и инструментите, обясних кое как и къде трябва да стане и го направихме. Аз натискам с вилата нагоре и напред към стрехата, той издърпва теловете и ги фиксира на завинтените в гредата видии.

Изображение

Божурът още не може да повярва, че ужасните бодли вече ги няма и над него е небето.

Оставих Сашо да щрака фотки с телефона си и се качих горе. Вазата с ириси я оставих пред вратата им, Сашо ще я прибере, като се качи и долу в двора му върнах чинията от георгьовкото агнешко.

И какво излиза? Че получих кутия сладолед, защото помагах на Сашо да изправи римозата ми. :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 740 пъти
Получил благодарност: 1188 пъти

Re: Новият терен

Мнение от мечтица »

Мери,Римозата е страхотна и как нацъфтяла,не мога да повярвам дори...
Моите рози още далеч от цъфтеж :snif:
И да те се поФаля и пак да те благодаря за коренче от тази красотия ''римозка''
Хванааа сеее,че дори има и пъпка,ако знаеш колко съм щастлива. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
От мен голямо гуш :gush: :gush: :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Оленка, край Римозата се носят облаци аромат на кайсия. Цъфти на вълни от пролетта до късна есен. Ще ти покрие барака за инструменти, навес за дърва и ще ги разкраси.
Още клечки ще ти пратя на есен - да има за теб и на Тамара да дадеш. :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Di_Va »

Мери, и аз ще искам "клечки" от Римозата на есен, може ли?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Разбира се, Дафи! :daaa: :ieeee:
Пу, ти помниш! :daaa: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от clock »

Разкошна роза!
Създала е малко главоболия, но това е защото е искала много да те зарадва, Мария.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Римозата през 2014 година. Още няма нужда от никакви подпори.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Дим »

Мери,поздравления за тази "розичка" :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieee
Като я гледам :cry: :cry: :cry: :cry: и си мисля -пусто място все не стига :hmmm:
Та на темата- ще кръцнеш ли един резник наесен? :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”