Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2241 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Влади! :gush: :liubov: От край време имам от високия ален лихнис, но не подозирах, че тази розова къделка е лихнис. :o Някой ми я подари и съм я сложила на най-лично място. Не заради китката, заради човека.
Камъкът не е за украса. (Затискала съм някакъв ХН с него.)
В двора има само един камък за украса, който ти ми донесе от Благоевград, барабар с китките по него и той е :sheart: просто без конкуренция!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Ирисовата полянка е потресаващо красива! А какъв ли аромат разнася!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2241 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

При мен нещата са бамбашка - дължина, ширина и толкоз! :lol: :lol: :lol:
Височината, колкото я има, идва от подаръци. :angelche:

Изображение

Изображение

Изображение

Любимата ми височина!!! :slove: :ssvirka: :ieeee: :ieeee:
Подарък, разбира се! :lol: Маги, благодаря ти! :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Това нарче си намери мястото и стопанката!
Радвам ви се и на двенките! :tzeluvka: :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2241 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ходих в "Левчето" да си купя чадър за двора - забивам го в земята и работя под сянката му.
Потърсих и някаква тънка блуза голям номер пак за работа в двора. Намерих. Ще се поберем Мария и половина! :srofl: Мога да си бърша потта и с късите ръкави, и с дългата предница Взех две - за празник и делник. Колкото пъти седна да почивам, първата ми работа ще е да къртя залепените безцветни стъкълца, изпълняващи ролята на "камъни Сфаровски" :hihihi: Взех и едни тънки гащи. То не може всичкото хубаво да е на куп - щом ще ми стават там, където на хората е талията, ще трябва да изрежа едни 15-20 см. от крачолите и - "бягай работа, че ида!"
Отивам да се боря с поветицата под собствена услужлива сянка. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Дим »

Мери,добре че не си взела сутиен за двора ,че днес една съседка ме втрещи :o :o По гъси гащи и сутиен на двора -не ,не е бански.То тук сме останали все едни фиданки млади и не съм от тез как Сийке ,ама кой ли реотан е прегрял??? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Ех ,друго си е да си млад - и по голо дупе да излезеш -пак ще ти се зарадват :D :D :D
Та ти не махай "Сваровските".Ще бляскаш надалече :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol:
Представих си те как чоплиш "камъните Сваровски" и си мърмориш "само още един! само още един!..." И така цял ден ;)
Това с чадъра е много идейно! Щом има къде да го забиеш :lol: При мен е 20 см пръст и отдолу камъни и скали.. :snif: Но и аз мога да измисля нещо.. Ей, знайш ли, вдъхнови ме! :daaa: :lol: Имам кръстачка за елха. Ще бодна чадъра в нея и ще я затискам с камъни. Е, по-трудно ще е придвижването на сянката, ама пак е нещо. :ieeemyzh: Че тия дни не се стои на слънчо!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2241 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Диме, няма по-жалка картинка от дъртото. Пък дърта разголена снага - :spuke: :spuke: :spuke:

Едно по едно ли, Лалче!!! :shock:
Ти мен за какво ме мислиш? (Отговорът на покойния ММ на тази наша закачка беше За нищо. :hihihi: )
Докато седя и почивам, опъвам върху коляното блузата за Мария и половина и с тъпата страна на ножа събарям по десетина наведнъж. 8-) Само тук-там някое камъче ще се запъне "аз пък няма да се дам". Накрая и то се дава. :lol: Останаха само около деколтето и долу над подгъва, има-няма 1000 камъчета да са останали. Утре ще сложа другия брой блуза. През почивките ще довърша работата - до последното камъче. :lol:
Амортизирала съм до сега 5-6 чадъра - от слънцето материята им става на ленти. Но за пръв път попаднах на толкова голям - диаметър към 2-3 метра.
Веселото става когато извие вятър. :lol: Ходя да го гоня из китките. :sgiggle:
Но и на това преди години намерих решение. :swink: Имам си специална желязна плоча, в центъра с дебела желязна пръчка, на която е нанизана долната част на бялата тръба на чадъра и закопчалката е вързана, за да не се "самооткопчава" при вятър. Измислено, начертано и обяснено от мен какво искам да се завари и направи от майстора. :snurd: :snurd: :snurd:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol:
Фога!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Гео, граф »

Мария Николова написа: Май 29, '19, 21:03 ... Останаха само около деколтето и долу над подгъва, има-няма 1000 камъчета да са останали. Утре ще сложа другия брой блуза. През почивките ще довърша работата - до последното камъче. :lol: ...
Брей, тя твойта градина освен с умопомрачителни колекции лалета, нарциси, ириси и Мерита, вече ще е украсена и със Сваровски :swonder: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”