Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Ей Клоки, стига сте спамили :hihihi: с Мерка, ами вземете си заплюйте един петък, събота и неделя от Май месец и срещата ще е тогава :daaa: А аз дотогава ще изръчкам ММ да направи банята, че за резил ще станем :angelche:
Мери, с нетърпение чакам каталога на хеметата :tzeluvka: - хем да разпозная моите, хем да си набележа нови.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Новият терен

Мнение от mileni »

Мария,изивинu ме за забавянето.Може да съм посгрешила някоя буквичка :tzvetentze:
Wild Horhes
Изображение
Here Lies Butch,досущ ,като този цъфтя и моя.Цветовете трябва да са по-наситени
Изображение
прилича ,но не съм на 100% сигурна на Night Embers
Изображение
Dan Mahony
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Милени, благодаря ти, мила! :gush: Точно тези не са ми проблем. И други девойки изредиха имена, които също са написани и на ХН и в предишни албуми. Преглеждам албумите от предишните години и установих още. Проблемът е, че имам снимки на много хемета и имена на по-малко хемета от поръчките. И сега не зная имената в кои снимки да идат. :hihihi: В кюпа има 15-20 получени от Клара Гарден от 2011, поне тях трябва да оставя настрани, за да останат по-малко за издирване. Но и тези трябва да ги търся в албумите миш-маш преди 2013, преди първия цъфтеж в полянката.
Малко по малко ще намаля неизвестните преди да е пукнала пролетта. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Успях да изровя всякакви ХН за хемерокалиси - поръчките от тук, даже и фактурата от CG! И започнах да надписвам снимките в албума/2017. Както очаквах, ето!

Изображение

Това днес го надписах върху цветче от фона - клематис Синия ангел. :mrgreen: :ieeee:
Стигнах някъде до 1/3 от целия албум. Стига за днес.
И утре е ден! :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

След 3 дена от сутришното кафе - до вечерята, албума/2017, "каталога" :lol: на хеметата е почти завършен. :swhew:
За всяка снимка се налагаха проверки по всякакви източници до втръсване. За 292 снимки става дума. :sdaaa: И като се знае слабостта ми ;) към латинобуквичките, :evil: съвсем ясно е как тъй работа за 4-5 часа, погълна цели 3 дена, та чак хладилника ме пита "какво си сложила, че да търсиш?" :sgiggle: Добре, че имам дълготраен запас "за няколко дни извънредни ситуации". :lol:
Сега чакам новия цъфтеж, за да уточня доста размествания.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

След пълна справка с ХН, направих списък от кои поръчки имам списък на имената на хемета, които никога не съм ги писала върху снимките и не мога да уточня кой кой е по снимките в албумите ми.
Повечето каталози, от които сме избирали в съответните поръчки, вече нямат информация.
Има много голяма вероятност участници в същите поръчки да имат същите хемета и да са сигурни в имената им.
Ето кои търся:

ГХП 2012 г.
1. Baby Red Eyes 2.65 e. (euro)

ГЧХ 2013 г.
1. Both sides now
2. Dream legasy
3. Swe chocolate
4. Voodo Dancer
5. Whoopy
6. Yellow submarine

незабравка 2013 г.
1. Ageles Beauty
2. Entrapment
3. Flamboyaut edges
4. Hudson valles
5. Seal of Approval
6. Siloam choles stinnett

Просто за всеки случай (не се знае от кой храст ще изскочи заек) и личната ми поръчка с тогавашни цени от CG - Claragarden 2011 г.
1. Alpin sniw 18 е.
2. Golliwog 18 e.
3. Margareth Tucker 20 e.
4. Marker by Lydia 7 e. - в нета разпознах Free Wheelin, който не е в никоя от горните поръчки. А може паяците само да са сходни;
5. Minelle star fish 7 e.
6. Puple eyed magic 20 e.
7. Smoky montain belle 12 e.

Ако имате хрема и трябва да пазите стаята, малко занимавка. ;) И един единствен резултат, ще ме направи много благодарна! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Новият терен

Мнение от mama_li »

Изображение
Hemerocallis 'Entrapment'
Мисля, че и други ще изровя, но ето този като начало.
mama_li

Re: Новият терен

Мнение от mama_li »

Изображение
Baby Red Eyes
Изображение
Both sides now
Изображение
Dream legasy
Изображение
Swe chocolate
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Мери,а линк към албума ти може ли ,да ги сравняваме и там.
mama_li

Re: Новият терен

Мнение от mama_li »

Voodo Dancer
Изображение
Whoopy
Изображение

Yellow submarine
Изображение

Ageles Beauty
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”