Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Диме! :sbear:

Ето, продължавам. :daaa:
Отиваме в най-големия заграден парк в цяла Европа. Като ми каза Тина колко е площта му възкликнах Леле!!! :shock: , но... нямах ХН и ... не мога да кажа. :sblush: В един момент Мауро ми казва "Мария, меридиан." И веднага моля "Спри за малко да го снема." Видях някаква машинария и бързам да фотна, на снимката ще разглеждам меридиана, да не се бавим.

Изображение

Сега като гледам машинарията, това ми прилича на някаква голяма бормашина, но като не зная... Връщам се в колата. Тина ме пита
- Защо не сне меридиана?
- Не е ли това? Къде е?
- Ей там, на онази къща е начертан.

Изображение

Останах разочарована от такова ... бледо представяне на рядка забележителност...

Изображение

Това втория, или третия паркинг преди да стигне парка. Ако знаех колко километра... дишане на чист въздух :swhew: ме чака, щях да седна на тревата край колата и да ги чакам. Днес, като ходих да си прибера поръчката гладиоли и да почерпя хората от "моя" еконтски офис, стъпих на кантара. Радостна новина! Само защото не седнах да ги чакам край колата, съм отслабнала кило и 250 гр.!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Някогашни конюшни. Изглежда ми запуснато място. Сега се гледали няколко коня за езда "под наем" Малко по-надолу ще ги видим.

Изображение

Нееее! Не е запуснато! :ieeee: Щом има толкова мнага саксии, значи тук има живот! :ieeee:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Знаете колко много обичам конете. :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Денят беше Тодоровден, някой ;) беше недоволен от кошията, но пък си напълни цял чувал. Моя принос към чувала с още една фашкия. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Продължаваме, аз доста ентусиазирано, защото наблизо имало маса и стол да седна за почивка.

Изображение

Това били мечтаните маса и стол! :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:

Изображение

Изображение

Ей сега ще се покатеря и ще седна. :stongue: :sgiggle:

Изображение

Тук Лео каза, ;) че памперса му е пълен. :lol:

Изображение

Ей такъв "кракомобил" ми трябваше из най-големия парка в Европа. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Добре си си дошла Щедро сърце. И аз бях там, заедно с теб. През твоите очи видях и се насладих на всичко на което и ти. Благодаря за красивите снимки и увлекателния разказ, чрез който се потопих в красотата на местата дето си обиколила. Целувки за теб :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: .
Тина, целувки и за теб и малчо :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Новият терен

Мнение от shoshy »

Мери, добре си се завърнала!
Толкова прекрасни емоции има в репортажа :sheart: :sheart: .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Само за pepelqshka71 и shoshy следва продължение. :angelche:

Изображение

Тук показват какви видове видове фауна и флора има в парка.

Изображение

Изображение

Специално за любителите на кокичетата -

Изображение

И вечеря с пица. Като се прибирахме вечерта, Мауро влезе в "Пица". Забави се много, преди да донесе 3 големи ниски кутии.
На масата се оказаха ето тези богаааати пици, направени по поръчка.

Изображение

Не зная защо тази снимка с пицата се е озовала точно тук. Но всъщност разходката н най-големия ограден парк още не е свършила. :daaa:

Изображение
Тази и следващите снимки са на вилата, в която е отседнал Наполеон. Тук Тина и Маурицио се отправиха обратно към колата, а краката ми категорично отказаха да ги придружа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега вътре във вилата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От другата страна на вилата.

Изображение

Розариум.

Изображение

Изображение

Напълно опитомена юрдечка в розариума, чиято голяма слабост е да се изживява като фотомодел. :lol:
Специално за розарите от Хобикафе. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Не казвам, че съм сигурна, но изглежда, че този розариум е създаден по волята на кралицата, вероятно преди много време, поне преди времето на Мусолини.

Изображение

Отпред, пред изхода от вилата на Наполеон и от парка трябваше да чакам след 30-40 минути колата, за да ме вземат.
Обаче, аз като пенсионирана шофьорка, реших, :sblush: че ще улесня Мауро, ако застана пред светофара на отсрещния тротоар, спира за 3 и половина секунди, мятам се като една пъргава газела в колата и той завива надясно. Минава час и 40 минути, което научавам като соча на минувачи мястото на ръчния часовник. И непременно с очилата!!! :swait:
От мястото си виждам отсреща пред изхода от парка как спират коли, качват се хора и заминават, а една кола стои и не тръгва.
Не знам половин чмас ли стоя оная кола, есин час ли, но по едно време чух "Мария!". Беше Тина. Видяла ме е там, където не се очаква да съм. :lol: :lol: :lol: А Мауро тичал около вилата на Наполеон да ме търси. :oops: :oops: :oops:
Ето заради това изпълнение :ufff: :ufff: :ufff: няма трети път да ида в Лисоне. Голяма излагация! :oops: :ufff: :ufff:

Изображение

На връщане Мауро спря пред заведение Piza и се върна с 3 големи кутии с пици.
Значи това било истинската пица? :o Изязох си я цялата! Като не видяла и всъщност не бях виждала и вкусвала ето такава пица - с артишок, с прошуто, с към 10 маслини без костилки. А не само с доматено пюре и 2 резена домат да разкош. ;)

Изображение

Мауро, на когото поднасям извиненията си за голямата обърквация, с намерението да го улесня. :sblush:
Чао, Мауро, коме стай! :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Засегнала съм някой знак и не се виждаха кокичетата. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Еличка »

Разказвай!!!
Завърна ме в детството, когато четях "Том Сойер и Хъкълбери". Не знам защо така се почувствах. Може би, 'щото за секунди изчитам страницата и съм в очакване на следваща глава!
...
Граф Рафи е късметлия!!!
....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Новият терен

Мнение от Milena Orchid »

Мария Николова написа: Мар 19, '19, 23:25 Засегнала съм някой знак и не се виждаха кокичетата. :oops:
Вече се виждат... :sdovolen:
Мери, разказваш много увлекателно. С голямо удоволствие чета всичко за страхотното ти приключение. :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Еличка написа: Мар 19, '19, 23:26 Разказвай!!!
Завърна ме в детството, когато четях "Том Сойер и Хъкълбери". Не знам защо така се почувствах. Може би, 'щото за секунди изчитам страницата и съм в очакване на следваща глава!
...
Граф Рафи е късметлия!!!
....


Свърши тя, Еличке! :lol:
Каквото беше - беше и свърши. :daaa:
Даже и на мен не ми се вярва, но показах и последната снимка от албума и няма други снимки.

Исках само да кажа, че дните в Лисоне бяха невероятни, :sheart: прекрасни, :sheart: незабравими, :sheart: домакините ми бяха всеотдайни :sbear: :sbear: :sbear: и аз просто няма за какво да ги наказвам с още едно гостуване. :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: Артисаха ми 100 евро и се чудя къде да ги изхарча. Но не и в Белла Италия, не!. :sneee: :sneee: :sneee:
Отворена съм за идеи. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Новият терен

Мнение от сюзан »

Мери, ходила ли си във Виена? Виенската опера те чака! :ieeee:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1314
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Донка Тодорова »

[quote="Мария Николова" Артисаха ми 100 евро и се чудя къде да ги изхарча. Но не и в Белла Италия, не!. :sneee: :sneee: :sneee:
Отворена съм за идеи. :angelche:
[/quote]


Ей това най-много ми харесва!Сигурна съм , че вече някъде дълбоко в теб нещо те влече в някоя посока. Просто се вслушай в себе си. :sflower: :sflower: :sflower:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”