Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Их! :evil: Не е 14 marso, а 14 marzo.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Полюбопитствах да видя колко продължава представлението. И преводачът преведе:

"Продължителност на шоуто: 3 часа и 20 минути, включително интервали."
Интервалите са антрактите.

"ПЪРВИ АКТ 31 минути / Интервал 35 минути / ВТОРИ ДЕЙСТВИЕ Рамката 38 минути / почивка 9 минути / II рамка 23 минути / интервал 30 минути / третия акт 35 минути"

Това е за друго представление, но се ориентирах. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Новият терен

Мнение от greeneyed »

Виж какво, Мерко, гледай и слушай внимателно, всичко да запомниш, защото после ще ни го пееш! 8-) И да е точно възпроизведено! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Shami »

:lol: :lol: :lol: Нали все казвам,че много обичам живите изпълнения :tzeluvka:
Мери,така се радвам,че отиваш,толкова е вълнуващо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

greeneyed написа: Фев 19, '19, 14:39 Виж какво, Мерко, гледай и слушай внимателно, всичко да запомниш, защото после ще ни го пееш! 8-) И да е точно възпроизведено! :angel2:
Кате, като пазарувам в "моя" магазин, докато ровя да натамъня паричките, обещавам, ако не стигат - да пея. Момичето бърза да каже "няма нужда, не пей!". Но тук пояснявам "първо заключвам вратата, да не ми се разбяга публиката и тогава запявам". :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Сама ще се откажеш още на третия такт, ако само аз запея. ;) :lol: :lol: :lol:
Иначе цялата опера я зная и мога да пея заедно :swink: с всеки от героите. :sgiggle:

Шами Мише, и аз много обичам изпълнение на живо. Разкошната ми майка ме пущаше в София от 5 кл. да изгледам всичко през някоя от малките ваканции. Да се отсрами пред роднините ни, ме провождаше с огромна плетена кошница претъпкана с разни домашни храни. Задължително един изчистен фиток. :lol: На ден ми се събираха по 3 билета за разни представления и концерти. :daaa: От 2, от 4 и от 7.
Но мразя, че големите известни изпълнители идват в България чак като одъртеят колкото мен и никъде вече не ги приемат. :twisted: Имам си огледало,. :hihihi: А на сцената искам да гледам млади таланти, устремени към успеха.
Монсерат Кабайе, като дойде и не помислих да ида да я чуя, както си мечтаех по времето на олимпиадата в Барселона, когато с Фреди Меркюри изпяха знаменития си дует на откриването.
Като прочетох отзивите, как и пеенето й е било пълен провал, я съжалих. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Shami »

Напълно съм съгласна . :daaa:
Но,аз харесвам не толкова известните,колкото самото живо изпълнение от улични и самородни таланти,когато пеят от душа,дори и фалшиво ,да,смешно е ,но е и приятно,забавно,повдига духа и настроението.Все си се представям някога да пея с цяло гърло,не знам защо ,но се виждам насред доматито ,да извисявам глас и да не ми пука,ей така да викна ,ако ще и да е фалш,може и един танц да ударя,истински да се забавлявам сама ,насред градината.Засега само в магазина,припяване под нос,поклащане с количката,хората ме поглеждат и се усмихват,последният път вървя из Кауфланд ,ама ми е едно смачкано и хич не ми се пее,настроение нула и зад мен една друга дама извисява глас точно като мен,нито силно,нито тихо,нещо средно, но се чува от някакво разстояние все пак,стана ми забавно,викам си,че има и други луди. :lol:
Щом знаеш операта с удоволствие бих те изслушала теб вместо онази Виолета :daaa:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Донка Тодорова »

Shami написа: Фев 19, '19, 19:17 Щом знаеш операта с удоволствие бих те изслушала теб вместо онази Виолета :daaa:
И аз !
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Новият терен

Мнение от МГХ »

Мария, това ми напомни за теб Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Аха, моите фестони! :lol: :lol: :lol:

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Помним,помним,Мария! И лалета в леха с форма на лале! :daaa: :tzeluvka:
Съжалявам,че не мога да намеря в момента снимката! :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”