Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Гео, граф »

Мерко, имам четири клематиса, но Дивчо е най и по :sstar: :sstar: :sstar: !

:sbear: :slove: :sbow:

ПП. Снимка от 2017г. Малко от по-далече, за да се усети в цялост. Цветовете са дребни, но затова пък много :nod: ! Все едно по храста са накацали тъмнолилави пеперуди :D

Изображение
Последно промяна от Гео, граф на Фев 20, '18, 13:09, променено общо 1 път.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Polin »

:sbrokenheart: И на мен Дивчо ми грабна сърцето :sbrokenheart: :snif:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Polin написа: :sbrokenheart: И на мен Дивчо ми грабна сърцето :sbrokenheart: :snif:
Полин, значи и на теб, когато на ins! :daaa:

Мила Графиньо, не е за вярване колко е... остаряла градината ти край блока! :o :o :o :ieeee: :ieeee:
Вече сигурно със зор намираш място за нови китки. :mrgreen: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Polin »

Мария Николова написа:
Polin написа: :sbrokenheart: И на мен Дивчо ми грабна сърцето :sbrokenheart: :snif:
Полин, значи и на теб, когато на ins! :daaa:
Мила ми Мерка :tzeluvka: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :tzeluvka: Благодаря от все сърце :sheart: :sheart: :sheart:
Много ще се радвам, ако мога да се реванширам с нещо :liubov:
:daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Цялата джунгла е свалена на земята. Стои и чака да дойде и да отмине сибирския :lol: студ, за да товарим ремаркето и да я изхвърлим.
Наистина никой не се е втурнал да ми я отнесе. :srofl:

Изображение

Тук се вижда находището на "дивака"- клематис и...къпинака, с който ще мерим мускули. :smuscle: :hihihi:
Коритото за дворна чешма го дотъркаляхме навремето, когато щяха да събарят Голямата къща. Но не дойде ред да се прави чешма за него.
Вече е подарено на Севдо, който пък има дворна чешма, а няма корито. :mrgreen:

Изображение

Пред лявата метална подпора за оградната мрежа се вижда началото на бетона. Там, до 1 м. от бетона ще цъфнат момините сълзи, а се навъртат прост здравец и бабешка хоста. След тях надясно е трамбованото място. Там ще оставя естествената трева.

Изображение

И тук е бетон до тротоара. Бетонова пътека до пътната врата. И лента земя между двата бетона. Тук никнат и цъфтят даже кандилки и големи кампанули - засели се от ръсещи се семенца, като съм изнасяла есенния растителен отпадък.
Сега като гледам снимката и като притичах да погледна мястото от прозореца, край носещите винкели мога да изправя или клематиси - естествено витицели. Или рози катерачи.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Имаш място да се вихриш ,каквото и да сложиш,ще е по-добре от къпинака.Ако слагаш катерачи,не си се прецаквай да слугуваш на много бройки,една роза с хоризонтирани клони е пре-достатъчна.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Слушам. :daaa:
Ще забода един резник от римозата. Тук става много силно течение, блокът хвърля сянка в хладните сезони. Римозата е куче марка и ще изтърпи всичко. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Toчно за твоята Римоза се сетих,но се въздържах да пиша,защото не й знам клоните какви са.Моята,така и не пусна клон,май само един мустак.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Своенравна. Като котките. :lol: Шишовете й правят някакви криволичещи разклонения. :hihihi: Една буря миналата година събори втората от металната й правоъгълна "арка" върху ирисите. Опитах, не можах да я кача обратно и... и я изрязах. От 20-см. чукани не спира да изкарва едни дебели филизи, като кандисах да ги кърша.
Писано било две римози да имам в двора. :lol: :hihihi:
Виждам Тутти и се сетих да допълня.
На първата снимка се вижда нейния подарък - пеперудения храст. :sheart: Като пръв представител от цивилизованата част на двора, той не спира да цъфти и да събира погледи. :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Много лесен храст е тази будлея (пеперуден храст). Дали би искала да ти пратя още един, имам няколко нови храстчета-бебета. Едното съм го обещала на Наска-50, и другите са свободни. Знаеш си, режеш през пролетта като флорибунда на 50 см и това е, само радост следва. Тази, която ти предлагам е с едни много тлъсти цветове, ще е различна от твоята.
Днес като видях каква хала е минала през къпините, си помислих колко енергия се иска да овършееш между два сладоледа с две цигари време толкова трудно място. Всички се възхищаваме на това, поклон. Мисля си също, че силите идват от земята, от мислите, от добротата, от вкуса към красотата, може и ангелите да помагат. :sclap: :sclap:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”