Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Оля »

Голяма красота в твоята тема, Мери! С истинско удоволствие си изпих кафето при теб :tzvetentze: .Историята за лилиите ми беше много интересна,много уча от теб(направо си крадвам-като занаят), да си знаеш! :gush:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Новият терен

Мнение от Златка Трънова »

О, днес нова порция красота от твоята градина! Големи красвци тези лилиуми! Пък аз съм в чуденка, тези новите , дето сега ще пристигат къде да ги слагам-дали между розите (защото съм виждала по снимките много красиви комбинации на рози и лилиум) или на отделно място само лилиуми?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Новият терен

Мнение от сюзан »

Злате, и аз се чудя за същото. Май не е добре да са само лилиуми на едно място (моите са така), защото като прецъфтят и остават да стърчат само стеблата, а между розите няма да е така очевадно.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Наистина е много красива комбинация рози и лилиуми! :slove:
Стига да се подберат подходящи сортове, позволяващи плитко засаждане на луковиците. Някои правят обилно бебета. Мамата се изтощава и за 2-3 години гледката става тъжна - няколко недоизхранени цветоноса с по 1 до 2 цвята.
Красивата туфа се състои от няколко отделни растения, а не от едно разраснало се - класика за всякакви видове цветя. :mrgreen:
От друга страна любимият на розите угнил оборски тор, предизвиква загниване на луковиците. :snif:
Хубавото е, че при пръскането на розите против всякакви буби, и лилиумите ще получат доза защита. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Di_Va »

Мерко, благодаря ти мила :liubov: за предната страница! Насладата е истинска! Продължавам назад във времето по страниците от твоята тема! :tzeluvka:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Новият терен

Мнение от макс »

Мерка е много красиви цветя имаш лилумите са страхотни :sheart: :sheart: :sheart:
а тази розичка напълно ми стопли душата
Изображение
:liubov: продължавяй да ни радваш :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Еха, Еви, значи като ги извадя, един гирлянд ще долети до Люлин! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Ти си по-малка, помни! :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Непростим пропуск! :ufff: :ufff: :ufff:
Най-мечтания лилиум, :sheart: :sheart: :sheart: който ... не успях да отгледам. :scry:

Изображение

Открих го, разхождайки се из градината на черквата "Успение Богородично" в Казанлък. Вижда се зад хостата под огромния бор.
Димана :sbear: видя, че рИва за него и ми изнамери 2 лучета, но ... загинаха. :styzhen:
Още 2 години ходих да му се любувам.
Всяка година зная, че цъфти там! :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1959 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Мерко, твоите гирлянди са причина аз да поръчам тази роза. Мооооооляяяяя те, НЕ я вади, нека живее при теб. Тя е разкошна и тъкмо се е настанила. Тя е наслада, не я пъди.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Тутти написа:Мерко, твоите гирлянди са причина аз да поръчам тази роза. Мооооооляяяяя те, НЕ я вади, нека живее при теб. Тя е разкошна и тъкмо се е настанила. Тя е наслада, не я пъди.
Тутти Фрути, твоята тръпка не е моя тръпка. :hihihi: Но пък това значи, че намерих такава прекрасна градина, където да преместя втория гирлянд -
и твоите да станат два гирлянда! :sbear: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”