Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

miltonia написа: Мар 12, '18, 22:58 Мери, ами ако ни изпратиш лукчетата с влажна пръст, в найлонче?
Едва ли ще се свехнат от едно денонощие пътешествие с Еконт.
Така ще можеш и ти да си освободиш мястото за мечтаната полянка.
Сега вече, miltonia, ме настъпа по мазола. :twisted: Губя колкото ще време, за да не пратя напръстник пръст. 8-)
Не мога да прежаля 80 лв., които преди 7-8 години платих за камион "хубава" пръст. До сега може би съм платила 10 пъти по 80 лв. в Еконт - минало-заминало. :hihihi: Но тази пръст дни наред я чоплех и трупах камъни, магарешки тръни,чорапогащи, люцерна, асфалт, глухарчета. :svekurva:

Изображение

И това не е единствената купчина отпадъци, изхвърлена с каруца! :sdevil:
Ако не беше пръстта, още вчера щях да съм изхвърлила мускарито... до крак. :lol: С бел откъртвам 2-3 бали с пръстта и ги обръщам да се проветряват. С отвертка удрям в пръстта, хвърлям в кофата, като се уверя, че вече няма пръст и накрая с метлата смитам навътре посипаната тук там пръст по бордюра - да не се хаби.
Сън няма да ме хване, ако го направя, вЕрвай ми. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Новият терен

Мнение от miltonia »

:o :o :o
Тази снимка просто ме разби!
Аз си мислех, че всички ми се присмиват, задето копая с малко кухненско ножле, но ти! :shock: , с тая отвертка... :daaa:
Ето това е да обичаш и цениш земята си! :nod: :sbow:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Аз напоследък се занимавам с преместване на луковици на зелено-лалета,кокичета и нарциси.Вчера съм местила нарциси по повече от 20 см. високи.Остават си свежи като кукуряци на новото място.Мисълта ми е ,че мускарите също могат така да се преместят ,предполагам.Особено сега при захлаждането и дъжда ,ще им е екстра.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Невероятно е какво може да направи 10 часа сън, девойки! Кукуряк съм!!! :ieeee: :ssun: :ieeee: :ssun: :ieeee:
Прегледах назад. За съжаление, след огледа на място вчера, не намерих ни един клематис "дивак"... Търпение! Ще чакаме да поникне някой. Хубавите работи не стават бързо, ins и Полин. :daaa:
От снощните "разговори" написах бележка кой какво харесва. Имам и две други обещания за изпълнение. Като се върна от Еконт, тук ще пиша "Пратих на всички" и това ще значи с есемес, без есемес утре да си вземете пратките от еконт и да садите мускари и ирисчета. :mrgreen:
Като дойде време за пишпауза, ще надникна дали още някой е пожелал да получи мускари 1 + 2 (модели) и ирисче.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Новият терен

Мнение от mucunka »

Мимче, останаха ли ириси и мускари?Имам само жълт мини ирис, отдавна търся лилав...Благодаря...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Новият терен

Мнение от МГХ »

Аз тук какво съм пропуснала :D Виж ти, какви красоти ще пътуват насам-натам. :daaa: Ако ти останат ирисче + дебело двойно мускари /абе срам ме е,но нали е китка/ :eeeh: може да ги приютя ;)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от clock »

Мария, за пореден път ме изумяваш!!! :potekoha: Толкова много цвят е приютила твоята малка градинка! Идеше ми с ръце да погаля това море в лилаво! Домъчня ми, че вече няма да е същото, но съм и в очакване да видя новите цветни фестони, които ще сътвориш.
26 кофи! Това е точно една камара! Как не омаля, бе момиче! От къде таз сила!? :gush:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Новият терен

Мнение от maranta »

МГХ написа: Мар 13, '18, 12:12 Аз тук какво съм пропуснала :D Виж ти, какви красоти ще пътуват насам-натам. :daaa: Ако ти останат ирисче + дебело двойно мускари /абе срам ме е,но нали е китка/ :eeeh: може да ги приютя ;)
Абе аз много неща съм пропуснала, но :angelche:
Те момичетата вече са написали, но и аз да се включа в "хараламбенето" ;)

Откъде намираш сили?
Как ти идват идеи за прекрасните композиции?
Кога успяваш?
Как ги поддържаш толкова свежи и красиви?
Кога? Как? Кога? Кога?...


Вълшебни са тези синьо лилави килимчета :potekoha: Чудна градинка имаш, Мери :liubov2:
:sclap: :sclap: :sclap:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Мария Николова написа: Мар 13, '18, 11:22 Невероятно е какво може да направи 10 часа сън, девойки! Кукуряк съм!!! :ieeee: :ssun: :ieeee: :ssun: :ieeee:
Прегледах назад. За съжаление, след огледа на място вчера, не намерих ни един клематис "дивак"... Търпение! Ще чакаме да поникне някой. Хубавите работи не стават бързо, ins и Полин. :daaa:
От снощните "разговори" написах бележка кой какво харесва. Имам и две други обещания за изпълнение. Като се върна от Еконт, тук ще пиша "Пратих на всички" и това ще значи с есемес, без есемес утре да си вземете пратките от еконт и да садите мускари и ирисчета. :mrgreen:
Като дойде време за пишпауза, ще надникна дали още някой е пожелал да получи мускари 1 + 2 (модели) и ирисче.
Никаква пауза - ни пиш, ни миш.
Както винаги на два пъти търсих подходящи кашончета. Обиколих магазините, върнах се с 3 малки и заварих пуснати зад врата в двора още 4. Веднага юруш, докато не е заваляло един час вадене на обещаното и разпределяне на 5 купчинки. Тогава ми щуква още нещо да сложа, и още нещо и още нещо и когато направих на 5 места по 2 торбички... кашончетата събират 1 торбичка и толкоз. :ufff: :ufff: :ufff: Като видите жълта лепенка "модел 2", в тази торбичка са мускари дебеланковци. Хайде ровене из градинския гараж за други 5 кашончета. Отнесох ги под навеса и дъждът заплющя в 2 и нещо. Наместване, дъждът спря, залепване, писане на еконстски адреси, викане на такси и накрая посещение в близкия до Еконт магазин за проверка на фризера.
Защото го заслужавам, както казва една реклама - се прибрах с Gelateria Carte D"or :potekoha: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Либре, на теб като на всички. Което ти е излишно дай го с 1-2 ирисчета на Верчето. Ще ти пратя :sphone: й на ЛС. :daaa:
Момичета, сега ще прочета кои и какво сте писали докато ме няма. Матриал има, мерак има - на всички ви ще пратя. :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Малката Ида

Re: Новият терен

Мнение от Малката Ида »

:sbow:

Поздрав най-сърдечен! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”