Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Оля »

Всичко е много красиво! На съседите ти от двата блока с балкони към твоето великолепие сигурно си им повишила цената на имотите :lol: . Аз си признавам без бой, че никога не бих могла да съм толкова стриктна в класификациите .
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Новият терен

Мнение от mileni »

Мария,замириса ми на пролет и на лято.
Прекрасни колекции!
Привечер от компа,ще напиша имената,няколко хемерокалиса,които ми се струва,че разпознах.
Благодаря,за това цветно пиршество посред зима!
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Oля,вманиачаването по класификации става постепенно и изведнъж се оказваш цял поменник,ако не енциклопедия.Пък, и най-малкото,нали трябва да внимаваш в следващата поръчка да не си поръчаш вече нещо налично.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1013 пъти
Получил благодарност: 2313 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Оля написа:Всичко е много красиво! На съседите ти от двата блока с балкони към твоето великолепие сигурно си им повишила цената на имотите :lol: . Аз си признавам без бой, че никога не бих могла да съм толкова стриктна в класификациите .
Оля, няма да повярваш, но на китките в двора са се радвали даже от небето! Честно, без майтап!
Преди няколко години излизам на тротоара и правя път на колело, което някакъв мъж тикаше. Аз се дръпна надясно - той пристъпва към мен, дръпна се на ляво, той пак към мен. Вдянах накрая. Човекът иска да говори с мен, а не де се разминем. :lol: Искал да ми каже, че като лети със самолетчето си на път към къра да пръска, двамата с колегата си забелязали, че в моя двор има цветя, които не са виждали. Всеки път леко се снишавали и забавяли да се порадват. :angelche:
И от двата блока са идвали и съм давала по някоя-друга китка да си сложат в село край доматиту. :mrgreen:

Мечтице, Оленка, :ieeee: :ieeee: :ieeee: много се радвам, че двете с Тома сте разглеждали картичките от моя двора! :ieeee: :gush: :ieeee: :liubov: :ieeee: Трябва някой майски ден да се домъкнете с Тамара до Н.З. С местното такси до Добрич, рейс до Варна, рейс до Н.З. и само толкова! Еха, колко мръвки ще опечем на барбекюто, колко сладолед ще излапаме, колко кафе ще изпием!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Пък може да ви дам и по една мотика, ;) нищо, че ти не ми даде. :sgiggle:

Милени, мила, те и хемерокалисите си имат опис на хартиен носител още от 2015. После имаше добавяне на нови тук-там и им изтървах края. :ufff:
През лятото не съм правила онова упражнение "фотка-код/ХН, фотка-код/ХН", благодарение на което мога да напиша на всяка снимка кода и името - буквичка по буквичка. Даже и новичките на ред 6 те съм означила на снимките. А сега в бързането не ми се щеше да се туткам. :hihihi:
Всяка помощ е добре дошла за новия опис/2019 година! :gush: :gush: :gush: С включването на още новички, които чакам от последната хостена поръчка. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1013 пъти
Получил благодарност: 2313 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

libra написа:Oля,вманиачаването по класификации става постепенно и изведнъж се оказваш цял поменник,ако не енциклопедия.Пък, и най-малкото,нали трябва да внимаваш в следващата поръчка да не си поръчаш вече нещо налично.
Да знаеш, Либре, колко хемета съм поръчвала по 2-3 пъти! :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle: Вече знам, че не съм само аз! :daaa: :swink: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

:oops: Aз си купувам книги по два пъти.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1013 пъти
Получил благодарност: 2313 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

libra написа::oops: Aз си купувам книги по два пъти.
Да не ти пука! ;) Една на едно внуче и ти остава само една. Друга на другото, пак ти остава едната - и готово! :daaa: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
bell

Re: Новият терен

Мнение от bell »

Aile Volante :slove: каква е тази брада? За първи път виждам подобно продължение. Красив е!

Мария Николова написа: Гирляндите на любовта. Два броя. Ще освободят място за два нови божура. Чао, Гирлянди! :shi:
А, Гирляндите наистина ли ще ги махаш? :snif: Защо не оставиш поне един от двата корена, режеш го пролетта по-ниско и ще има място за божур и половина :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1013 пъти
Получил благодарност: 2313 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

:srofl: Вече са изрязани, Косе Босе! :hihihi: Сега се зеленеят като две свежи марулки. Тази от към Римозата може да се извади с повече корени - с изкоп 1х1х1 м. - и да оживее.
Искаш ли да се пробваш да я реанимираш, да ти я изпратя на пролет, а?
Другата е много близо до бордюра и подпиращия го бетон отвъд пътека. Ще го пазя да не го разбия. Налага се да режа корените, без да ги пазя от тази страна.

Голяма слабост са ми такива кусурлии ириси като Aile Volante! :ieeee: :mrgreen: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
bell

Re: Новият терен

Мнение от bell »

Мери, благодаря :liubov: имам я тази красота, а и някак се опитвам да те убедя да оставиш поне едната роза :oops:

Изкоп 1х1х1 на дълбочина :hmmm: може и по-малко с дълбочината. За да се развие толкова на ширина, тя отдавна е на собствен корен, тоест не е нужно да копаеш дълбоко. Може да пресичаш и на три педи дълбочина, достатъчно е. Това е роза, която от вейка във въздуха се хваща и бързо ще направи нови корени. Дори може да я разделиш на няколко, зависи основните й клони как вървят. А, ако вземеш да си я оставиш :angel2: най-добре! :angelche:
Моят Гирлянд е чудо близо два метра в диаметър и все повече превзема страничните рози. Тази пролет и аз ще го фризирам повечко, че много е развял перчеми :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”