Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Новият терен

Мнение от radoctina69 »

Мария,
БЛАГОДАРЯ ! :sheart: :sbow: :sbow: :sbow: :sheart:
Бъди здрава и щастлива! :tzeluvka: :gush: :liubov: :tzvetentze:
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Радост, благодаря ти, мила за богатата почерпка!!! :potekoha: :ieeee: :potekoha: :ieeee: :potekoha:
Да ти цъфти дивакът и да ти се самозасява, че да имаш много за раздаване! :daaa: :mrgreen: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Polin »

Мария, и аз щастлива :ieeee: :ieeee: :ieeee:
получен и вече засаден ;) :tzeluvka:
Благодаря ти от сърце :sbow: :sbow: :sbow: :sheart: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Много да те радва, Полин! :ieeee: :gush: :ieeee: :liubov: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Новият терен

Мнение от ins »

БЛАГОДАРЯ, Мериииииииииии :liubov:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Новият терен

Мнение от макс »

Мерка :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: толкова хора си успяла да зарадваш браво мила е страхотна си ,признала съм те за много велика ,много ,много да ти се връща щедростта и добрината :liubov: :gush: :sbear: :sbear: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

ins, браво! :daaa: Значи и твоя дивак вече е засаден. :ieeee: :daaa: :ieeee:
Еви, :gush: нали знаеш, че тук всеки ден китки кръстосват от една - в друга градина. :mrgreen: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Днес си дадох ден за възстановяване след тридневен маратон в двора. Три пъти препълвах уличния контейнер с боклуци и треволяци. Става дума за дивото място на премахнатите асми. И под изсъхналата отсечена кайсия. Под нея 3 пръста белеещи костилки. Изядени още зелени кайсии от мургавите "оператори на метли" :lol: от "Чистота". Седалището им е на отсрещния тротоар. Не се вижда нито една покълнала костилка.
Затиснат с трошляци тухли найлон към 30 кв.м. Останал след като покрих пресния бетон на пода на навеса, когато го правихме - минути преди да рукне проливния дъжд. Криво-ляво го замотах и го овързах като денк, от който се рони пръст на всяка стъпка, докато да го метна в контейнера. Тръби ПВЦ, 4-5 с разни дължини, които чупих с чук да ги надробя и събера в контейнера. Една 5 м. дълга проклетия не трепва ... Остава да я режа с трион на 6-7 парчета - за почивка между плевенето. :lol:
Житни плевели, лепка, млечки, глухарчета, виолетки и едно с огромен корен, с черни топченца плодове, чиито семки никнат като гъби. :svekurva: Оставих само самозаселите се кандилки (или камбанки, може би :stongue: - закачка) и кампанулите медиум. И една плантация момини сълзи, превзела здравеца. Ще взема няколко пакетче калдаръмчета и ще разпръсна. Да са нисички и да се виждат разните опаковки, които мургавите ще продължат да хвърлят, та лесно да ги обирам.
Два дена по 8 часа и накрая вчера се прибрах рано-рано в 6 часа - сили нямах да се изправя и раздвижа. Всяка костичка на ръцете ме болеше и още продължава. :twisted: Сутринта в 6 ч. съседката отгоре включи прахосмукачката и трябваше да стана - ни будна, ни заспала. Свърши и пак се хвърлих на леглото. Отвзех си още 3 часа сън. ;)
Най-гадната и тежка работа е загърбена. Стигнах почти до издяланото каменно чешмяно корито. Подарила съм го на моето момче Севдо и тия дни ще идва с приятели да го вземе.
От там нататък вече е "култивираната" част - също крещи час по-скоро да я оплевя.
Поглеждам към чистичката хемерокалисова полянка и си казвам - ето вижда се направеното, кураж и давай! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Оооох,чак и мен ме заболяха кокалите и месцата като те четох! Твоето място е пълно с изненади и тайни къчета,колко е голямо всъщност? Пожелавам ти ни един бурен да не израстне повече в градината.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Тук се вижда коритото, подарено на Севдо. В дясно горе се вижда покрита с черна гума помпата в шахтата и до нея може да се разпознае хемерокалис. Извън снимката, в дясно е полянката. Зад тухления ъгъл е капинака и "находището" на "дивака"-клематис.
Будлеята ат Тутти бележи началото на "култивираната" част на двора, стария терен.

Изображение

Ето това вече е зад гърба ми! :daaa: Вижда се контейнера, вижда се даже част от тръбата-проклетия

Изображение

Ха, ето кой найлон, вече 6 години нагънат (може за нещо пак да потрябва :hihihi: ) отгоре станал на юфка под слънцето, ми създаде толкова кахъри оня ден. :lol:

Изображение

Култивираната част от помпата на изток - та до новия терен.

Изображение

Изображение

Изображение

И на края - новия терен.

Изображение

От тротоара на запад - до източната граница са почти 40 м. Двора ми прилича на пищов - цевта му сочи към улицата, спусъка е помпата. :lol: :lol: :lol: :lol: Имам поглед към него от северен прозорец на антрето си и от източното спалнишко балконче - към вратата и дръжката и пълнителя на пищова. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”