Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:tzeluvka: Добре си ни се завърнала,Мария! :tzeluvka:
Тъкмо си мислех къде се изгуби от два дни! :hmmm:
Ще те изчакаме още мъничко да отмориш, докато обиколиш градината си.
Евентуално да се "напушиш" с няколко цигари и ....хайде,
наш ред е ! :daaa: :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Маги, приключих само преди секунди!
Заслужавам една цигара. :daaa:
На отиване до мен нямаше прозорче и не можех да щакрам през полета. Дадох фотото си на един мъж с цял люк до него и с един Канон-сапунерка. Та той ми махна настройките за близки снимки, за да снема от облаците.
Фотките не са на ниво, но желанието да ви покажа всичко, което е привлякло погледа ми, или съм била сигурна, че за мнозина ще е интересно, та желанието ми да ви разкажа много, е голямо.
С други думи, надявам се на вашето снизхождение :sblush:
След цигара време, ей сегичка!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Пропуснах да копирам. :ufff:
По-късно отначало. И ще внимавам. :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Пътят тръгва от тук - летище София, терминал 2.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... s1N2gwVlVn

Може да ви е интересно да видите гледки под самолета. Разбира се, само вие :snif: може да кажете отваря ли си линка, както се надявам, или не...

Изображение

Тина уговаря с шофьора на таксито в колко часа и на кое място, в страни от Ла Скала ще го чакаме.

Изображение

Информация кога ще има антракт и паузи между отделните действия на операта.

Първата следваща снимка е с чашата шампанско, но най-напред да ви покажа входното фоайе през големия антракт.

Изображение

На преден план в ляво е един от разпоредителите, които показват на кой ред кои са местата ви в залата. И по-навътре - старият почитател на операта в инвалидна количка.

Изображение

Тук в края в дясно е Тина с лачените обувки без токчета, с които е все 5-6 крачки пред мен, а аз плета токчета след нея, тя спира да ме дочака и след миг пак е на 5-6 крачки пред мен. :lol:

Изображение

С изгладената рокля. :lol: :lol: :lol: Забележете моля перлите. И на лявата ръка! :swait:
И следва снимката с чашата шампанско. (Чаша само за снимката, без да съм пила, което не съм обещавала.)

Изображение

Първия път привлякох вниманието ви към намигването с лявото око. Но като разгледах снимките, разбрах че просто присвивам лявото око, като се нахиля. :lol: :lol: :lol:

Да огледаме залата на Ла Скала.

Изображение

Изображение

Сега ги преброих - 6 етажа ложи!

Изображение

Тина с програмата за тази вечер, с имената на изпълнителите.

Изображение

Изображение

Поклони пред завесата и цялата зала гърми от аплодисменти.

Изображение

Аплодисменти за Виолета, Алфред и баща му.

Изображение
Виолета и Алфред се оттеглят и оставят на публиката Пласидо Доминго да приеме аплодисментите специално към него.

Пропуснах да напиша, че преди снимката с чашата шампанско, хлътнахме в малко магазинче за продажба на сувенири. Взех десетина магнитки. И попитаха наистина ли цяяял запечатан пакет с 10 брошури за постановките на Травиата в Ла СКала? Си, прего, целият пакет в найлон, без да се разпечатва. Верно, че не е на български, а на италиански, но мисля, че ще е интересно да се прочетат имената на големите певци, като една Мария Калас, които са пели в Травиата през годините. За себеси видях, че съм пропуснала от 1959 г. до 2017 да видя 12 различни постановки. Шокирах се, че една постановка има не повече от 14 спектакъла!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Софийската опера "върти" една постановка по няколко години.
Последно промяна от Мария Николова на Мар 18, '19, 23:09, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от Havga »

Боже, вълнувам се сякаш съм била с теб! Прекрасни снимки от прекрасно място, но умението ти да увличаш с разказа си е феноменално. Благодаря за споделеното, Мария!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря много, че споделяш с нас емоцията си! Снимките са стра-хот-ни!!! Ти сияеш! И снимките от самолета се виждат. Небето е било чисто, специално за теб!
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1921
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 249 пъти
Получил благодарност: 129 пъти

Re: Новият терен

Мнение от miltonia »

Мария Николова написа: Мар 18, '19, 22:43 Изображение

С изгладената рокля. :lol: :lol: :lol: Забележете моля перлите. И на лявата ръка! :swait:
Е-хаа! :shock: Не е прост този граф Рафи, не ее!
Мери, много ти ходи Ла Скала! :daaa: Пак да отидеш!
Много е хубаво, много интересно! Чакаме.. търпеливо. :angelche:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:ieeee: Така ,значи линкът се отваря и видях как е долу,гледано от горе! Красиво е !
Но побързах да отида на следващите снимки и да вляза заедно с теб в Скала-та.
Всъщност тази прословута рокля,дето ту я пъха, ту я вади от багажа си, ти стои добре! Перлите подчертават
усмивката ти, още комплименти нужни ли са ти? Със сигурност не, защото пък е видно,че ти си се радвала
максимално от видяното и преживяното! И, да, виждам до теб и един Рафаело,но и Рафаелката е от негово
дясно, лошо! ;)
Тези снимки на мен са ми крайно недостатъчни! Искам и още от градчето, искам камелии,магнолии,
фонтани и други неща, уловени от окото зад канона!! Навярно като преспиш, ще пуснеш продължение!
Благодаря!! :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Следват магнолии, камелии, вази с изкуствени цветя, живи плетове, като от един калъп извадени, иглолистни, които не помнят годините си, пощенски кутии, морави с парички, виолетки и други цветчета, за да им е шаренко, базилика и фигурата на Св. МаргЕрита, изпълнена с мозайка от цветни камъчета и керамика - моите разходки с фотото из Лисоне, за да ви го покажа. :angelche:

Изображение

Изображение

Тук не познават други сортове нарциси, освен бабешкия. :lol:

Изображение

Изображение

Гигантско алое, лимон и съвсем малка фиданка маслинка. Иначе маслините тук са солидни дървета по на 20-30 г. :dovolen:

Изображение

Това е най-мъничката магнолийка, която видях там.

Изображение

... и палма. ;)

Изображение

Изображение

Древногръцкия "Дискохвъргач", мисля че беше от Фидий, но... не си залагам главата, за голото дърво, на въпроса си "кое е това дърво?, отговора на Тина беше "дърво". :srofl: :srofl: :srofl: Но след него подкастреното с лъскавите зелени листа е... е.... е, дръжте се! - рододендрон.

Изображение

Ето ги зелените плетове, като от един калъп извадени.
Малка пауза на терасата и следва продължение.
Втори опит.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2295 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Трябва да си призная, че снимките от въздуха не са направени от мен. Бях до стената на самолета, но нямах прозорче, за да щракам фотки. През пътеката на моя ред, до другата стена имаше прозорче и един мъж правеше снимки с една "сапунерка" Канон. Направи 2-3 снимки, извади от вътрешния джоб на сакото си кожено калъфче, извади химикалка, върне в джоба калъфчето и запише нещо на малък ХН. Пратих да му предадат моя канон и той правеше снимки последователно със своя и с моя апарат, като все така методично си води записки и все така грижливо вади и прибира химикалката.
Ако ми беше върнал веднага апарата, нямаше да имам ни една снимка от въздуха.

Изображение

Специално изрязване на живия плет, за да се вижда номера. :daaa:

Изображение

Изображение

Изображение

За нас тук "Венчето" беше единствено изключение, но тук естествено, който желае да си постави копие на която и да е статуя.

Изображение

Тук има от всичко - статуя на светица, всичките джуджета на Снежанка и даже двойка лебеди. :mrgreen:

Изображение

Няколко гледни точки към друга група джуджета - музиканти в друг двор.

Изображение

Изображение

Изображение

По-високи са от стълба на уличното осветление! :daaa:

Изображение

Това е за да се упражнят любителите на иглолистните да разпознаят името му. Нещо като някогашните "Музикални загадки" по радио "Христо Ботев". :lol:

Изображение

Една от камелиите.

Изображение

Havga, фотка специално за теб - градина на покрива. :lol:

Изображение

Изкуствени цветя до входа на магазин за хляб. Тук, като казах "хляб" ми хрумна едно отклонение, но по-добре да го оставя за утре.

Втори опит.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”