Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Мариела
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 168 пъти
Получил благодарност: 159 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мариела »

Много са красиви! :tzvetoman:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Каталясах. Чак ме е яд, че още не се е стъмнило да имам оправдание да седна.
Първите 6 Капита са готови. :ieeee: :ieeee: :ieeee: Десния ми крак казва, че 6 е добре за прекъсване. За утре остават само още 2 х 6.
Но вазата с хризантеми мърмори под нос - "А тази огромна бяла и другата на един стрък 7 зелени помпона нали ги купи днес, за да вкореняваш и от тях резници, а! :svekurva:
Значи утре ще е 2 х 7 и по-бързо ще свърша, защото "алгоритъма" на процеса вече е измислен и затвърден.
"Работния плот" е разширения външен перваз на прозореца зад компа. На една табуретка ми е пепелника с цигарите. На втора - ХН със списъка на кралиците. Изобщо не си играя с латинобуквички. 8-) Пиша само 1 и ХН знае името на първата в списъка. ;)
Предложиха ми един лист А4 и от него да си режа лепенките с какъвто размер искам - супер! Леле, да знаете какво голямо туткане беше, докато вдяна как да отлепвам лепенката от защитната хартия. Дръжте се да не паднете - 3-4 минути, пълни 180-240 секунди :hihihi: се опитвах да нацеля с макетното ножче мястото на слепването!!! :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: Накрая натиснах с върха и Еврикаааа!!!
На перваза от ляво надясно са наредени и чакат реда си Капита. А какво ще стане, ако внезапно извие бурен вятър. Трябва им някаква преграда. Сетих се за подходящо парче "шина" от ламинат с ширина 5 см. Но трябва да стои на ръба си. Значи трябва да нагъна две парчета картон и да изрежа по един жлеб, в който да влезе шината. Няма всеки път да търся къде съм оставила пластмасовата лъжица, след като съм насипала субстрата. Значи ми трябва някоя тенекиена кутия от сладка царевица, да пущам в нея лъжицата. И кутия намерих.
Ей такива времегълтащи неща правят "алгоритъма" . :swait:
Прекъснах за една цигара и прибрах всичко.
Lalel4e, още като подскачах да се отвори поръчка за хризантеми, писах, че ще ги слагам в саксии и ще бъдат на терасата, където ще имат слънце и вода.
Специално за теб един-два лалеени линка. :mrgreen: Последната лалеена полянка 2015 г.
https://get.google.com/albumarchive/104 ... lbGQvbbqNg
И фестоните :sgiggle: през 2014 г.
https://get.google.com/albumarchive/104 ... hp-IitfMHg
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Новият терен

Мнение от макс »

Леле Мерка голяма си фурия кога ореза ябълката ,кога прекопа та я и насади даже :o Страшна си пъргавелка :tzeluvka: ,а хризантемките ти са кралици коя от коя по убава ,стискам палци всите да ти се прихванат :stiskam: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 546 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

Мария Николова написа: Окт 30, '18, 17:18 Специално за теб един-два лалеени линка. :mrgreen: Последната лалеена полянка 2015 г.
https://get.google.com/albumarchive/104 ... lbGQvbbqNg
И фестоните :sgiggle: през 2014 г.
https://get.google.com/albumarchive/104 ... hp-IitfMHg
Благодаря, Мария! :tzvetentze:
Огън жена си! С огнена лалеена градина. То направо градинище! :shock:
Напълних окото. Страхотни лаленца имаш, неизброимо много сортове. Помниш ли ги, или вече си им изгубила края?
А аз си мислех, че имам много лалета... :oops:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Докато бяха 80-100 сорта, ги помнех, но после на следващите им изгубих края. :lol:
Като ми стана вече много тежко два пъти в годината хиляди лучета да минават през ръцете ми при садене и вадене, всичките ги разпратих.
Ирисите са по-едри от луковичките. И по-малко сортове за помнене. ;) :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Еличка »

Мария, ще ти призная нещо лично, тихичко на ухо. Това лято ми се наложи два пъти за по седмица да спя по 4-5 часа на денонощие. И отново на педал.... На моменти исках да се предам... Не мога да седна 18 часа и нон-стоп работа, а си я обичам! Но се чудех как ще се справя, ще имам ли сили. Е, винаги си мислех за теб - за твоята всеотдайност, нужда да дариш емоция, липса на умора... Справих се, Мария! Не те познавам лично, само по ЕКОНТ :svekurva: Завиждам ти искрено, сърдечно за силите да си това, което си!
П. П. Замислих се, че не ям сладолед последните години, сигурно помага?!? :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Това са моите учителки, които ми показват грешките в домашното. Догодина ще се вода стъпка по стъпка по уроците им. :daaa:

Изображение

Splach Sweet, подарък от artist. Вижте я тази малка принцеса! Сякаш някой е минал лееекичко отгоре с гъба, топната в цвят на презряла малина! А пъпките й бяха такива невзрачни копченца.

Изображение

И кралиците Misty Pink и Allouise Salmon са пленени от изяществото - не откъсват очи от нея.

Изображение

Pot Black тези дни ще покаже целия си потенциал. Може да не стане съвсем такава,

Изображение

но се надявам на поправителния изпит. :sgiggle:

Изображение

Е, не можа да изтърпи търпилото ми. :oops: Down Pour - в цвят екрю и диаметър... 18 см.! :o А като си помисля, че би могла да изглежда и така... :potekoha: :shock: :potekoha:

Изображение

Изображение

Двете почти топки на Jhon Hughes Yellow. Третата оставена, се откърши с "пета" при едно изправяне с въртене на саксията. Сега е във вазата. :liubov2: И много не й достига, за да се застъпват листенцатата нагоре и да са така чаровно разбъркани... Догодина ще си купя акварелна четка да й ги подреждам така разбъркани. :srofl:

Изображение

Изображение


Pittsburgh също подарък от artist. Всяко листенце завършва с повдигнато нагоре крайче, само 3-4 мм. Вижте горе в ляво под цвета върху стената се откроява единично листенце с крайче нагоре. Всяко листенце и така! :daaa:

Изображение

Chusan от artist. Днес маааалко повече се е отворила Само в завития край е бяло с оттенък на гълъбово сиво. Точно от тази още не цъфнала хризантема ми дойде сравнението не с паяк, а с фойерверк.
И Down Pour, и Chusan са хризантеми фойерверк. :daaa: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Senkyo Karyu е също 18 см. в диаметър. :dovolen: Колкото повече се разтваря и центърът й намалява, толкова по-блестящ става този седефено-розлила колор. :dovolen: А какво още може!!! :slove:

Изображение

Изображение

Misty Pink при мен те получи шанс да стане такава топка.

Изображение

Изображение

Allouise Salmon май единствена е близо до оригинала. Ето.

Изображение

Леле! :o :o :o :o Хора, моята Алоиз даже е надминала оригинала!!! :angelche:

Изображение

Angelis от artist ми е единствената бяла хризантема и в нея са очите ми за бяла нежност. Чакам напълно да се разтвори. :liubov2:

Изображение

Истински жълт въртоп е тази малка Angelis Jhons от artist, вижте спиралата!

Изображение

Тук, паяците отпред в ляво "сьомгата" и жълтия, са Youko Amber и Youko Citrine от artist.

Изображение

Misty Primrose и би трябвало да е такава топка.

Изображение

Изображение

И лЕмоновата Misty Lemon. :dovolen: Също много далеч от оригинала. И тя таи надежди за успешен поправителен догодина. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Цялата свита кралици.

Изображение

И техните надежди за светлото бъдеще. Почти третина част от всичките "съоръжения". :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Много добре се преставят ,независимо че някои не са като в каталога. Имам чувството,че им е прекалено топло и за това се отварят ,а не остават в топка.
И благодаря за подробния репортаж ,защото някои цъфки ги бях определила грешно.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Новият терен

Мнение от мечтица »

Мериии,колко много красота има при теб.. :o :shock: :potekoha:
Лелее,изумителни цветове и видове хризантеми. :liubov:
Свалям ти шапката за твоите колекции :sbow:
А колко мило разказваш за тях,-( Вижте я тази малка принцеса! Сякаш някой е минал лееекичко отгоре с гъба, топната в цвят на презряла малина! А пъпките й бяха такива невзрачни копченца.)
Вече третия път влизам да се порадвам на твоите есенни красоти и не мога да им се насладя.
КРАСОТА!!!
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, че се отби на терасата ми, Оленка! Радвам се, че ти харесват! :mrgreen: :ieeee: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”