Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Надвечер разбрах, че няма да спре и между капките отидох да видя. Поумняло е! Няма го!
И ирисите-мъници си стискат пъпките в очакване на слънцето.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1956 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Гекончето иима шанс да попадне в твоя двор. Много увлекателно разказваш, като го четох, така се захласнах, че изключих всичко наоколо. И плясках на гекончето и на теб. :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Тутти написа: Апр 13, '19, 17:59 Гекончето има шанс да попадне в твоя двор. Много увлекателно разказваш, като го четох, така се захласнах, че изключих всичко наоколо. И плясках на гекончето и на теб. :tzeluvka:
:sbow: Приемам с поклон ръкоплясканията ти, Тутти Фрутти! :lol: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Направо съм гениална! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :snurd: :snurd: :snurd: :snurd: :snurd:
Е, не гениална, но полугениална. :oops:
Ама толкова съм умна!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Е, не умна, но полуумна! :oops:

Преди 2-3 дни ми хрумна, като една истинска баба, да си купя бабешка количка с пазарска торба.
Обиколих от близкия - до най-далечния магазин, но такава малка бабешка количка не намерих...И се наложи от най-далечния магазин да търкалям голяма количка, в чиято торба могат да се съберат всичките съществуващи номера стикове за голф. Същата, каквато подминах в комшийския магазин. :ufff:
Още не бях събрала кураж да пренеса почти 20 саксиища по 4-5 кила с прораснали хризантеми.
Но! За какво са бабешките колички с пазарски торби?
Само за сладолед?
Не!
За саксии! :ieeee: :daaa: :ieeee: :daaa: :ieeee: :daaa: :ieeee:
Махнах торбата, сложих един кашон, пъхам саксиещето в кашона, отстрани малко на диагонал пъхам и подложното чиниище и повеждам в каляската една по една есенните кралици! 8-)
Като настаня и последната есенна кралица и всичките ги полея, ще сложа торбата на мястото и ще тръгна с бабешката количка пазарска количка, мислейки какво заслужавам - сладолед?
И само сладолед ли? :swait: :sthinking:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1956 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Голямо удобство е тази количка. Ще се чувстваш, сякаш си на поредната екскурзия и си търкаляш куфара, направо ръчен багаж. И много сладолед ще събира. :daaa:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от clock »

:lol: Мария, не скромничи! Наистина си гениална! :idea1: Идеята ти е много новаторска и супер улесняваща! От където и да го погледнеш заслужаваш сладолед :nod: А за гекончетата и летвичката :sbow: Малко са хората, които ще мислят добро на такава дребна животинка!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Клокче! :gush:
Няма да ми избяга сладоледа, Тутти. Като изнесох на терасата есенните кралици, полях ги с маркуча и почистих, се върнах към божурите, завърших ХН и съм доволна от себе си, много доволна! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ето как заварих Римозата по обед. Божурът изобщо не се вижда... :snif: Но както се надявах, глицинията здраво е заклещила лявата вертикална желязна пръчка. Дясната се беше отдалечила от стрехата, поне на 70-80 см. и държи най-високия прав клон на розата.
Всички останали клони и клончета са провиснали надолу... Няма да стане с една бабешка сила.
Трябват две мъжки сили. Единият да дърпа и да задържа, другият да опъва тел и да го фиксира в гредата.
И точно в този момент идва моя приятел съсед от нашата площадка Сашо и носи кутия сладолед. Досещам се, че е извинението за тенекията, която ме вързаха снощи. :sgiggle:
Звъннах му към 8 ч., когато се прибират, да натисне моя звънец да върна чинията. За Гергьовден Ани ми донесе печено агнешко - от свекърва й.
Сложих в чинията за връщане опаковка кайсии и опаковка грозде от Гръцко и чакам да чуя звънеца, докато разглеждам каталога ириси. До 2 ч. и кусур никой не звънна. :lol:
Сега обясни, че и двамата с Ани били пийнали и не искали да ги виждам така. И ме пита какво трябва да направим за провисналата роза.
Събрахме материалите и инструментите, обясних кое как и къде трябва да стане и го направихме. Аз натискам с вилата нагоре и напред към стрехата, той издърпва теловете и ги фиксира на завинтените в гредата видии.

Изображение

Божурът още не може да повярва, че ужасните бодли вече ги няма и над него е небето.

Оставих Сашо да щрака фотки с телефона си и се качих горе. Вазата с ириси я оставих пред вратата им, Сашо ще я прибере, като се качи и долу в двора му върнах чинията от георгьовкото агнешко.

И какво излиза? Че получих кутия сладолед, защото помагах на Сашо да изправи римозата ми. :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 794 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Новият терен

Мнение от мечтица »

Мери,Римозата е страхотна и как нацъфтяла,не мога да повярвам дори...
Моите рози още далеч от цъфтеж :snif:
И да те се поФаля и пак да те благодаря за коренче от тази красотия ''римозка''
Хванааа сеее,че дори има и пъпка,ако знаеш колко съм щастлива. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
От мен голямо гуш :gush: :gush: :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31687
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2414 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Оленка, край Римозата се носят облаци аромат на кайсия. Цъфти на вълни от пролетта до късна есен. Ще ти покрие барака за инструменти, навес за дърва и ще ги разкраси.
Още клечки ще ти пратя на есен - да има за теб и на Тамара да дадеш. :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”