Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Много ви благодаря за одобрението, момичета! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Та, като стана дума за хляба.
Вчера сутринта попитах вежливата жена от хотела къде мога да пия кафе с цигара - отсреща във "Фурната". Поръчах си 2 две кафета за 2 цигари и отвън гледам витрината с изложена продукция на фурната със съответните етикети.. Чета един етикет пред кръгъл черен хляб, отгоре с абсолютен кръг щедро наръсено бяло брашно - "Пълнозърнест хляб с орехи". Жалко, че не е бел леп, но пък е интересно с орехи. :daaa: Решавам, че ще го подаря на моите съседи Анелия и Сашо, като си отрежа парче колкото тортичка, за да опитам.
И снощи, по времето когато вече ще се е прибрала Анелия от работа, й звъня на телефона.
- Къде си, Анелия?
-Ще излизам, пред вратата съм.
-Почакай минутка да ти дам нещо, остави го в къщи и пак излизай.
Тичам на площадката, гледам няма я Анелия.
Връщам се и телефона звъни. Анелия.
Не те видях. Я кажи ти коя си.
И се оказа, че съм звънила на много отдавнашна позната в София, :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle: а номерът след този е записан Анелия Комш, както и Сашо Комш комшиите от площадката.
Разговорихме се като познахме и разказах, че току що съм си разопаковала багажа - къде и за какво съм ходила. И тя е маниачка-почитателка на операта. Каза ми, че българското сопрано всъщност е в отпуск по майчинство, да, отишла в Америка и там ще ражда.
После звъннах на точната Амелия :lol: и предадох хляба и другите армагани. :daaa: :hihihi:
Следва продължението на фоторепортажа.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Новият терен

Мнение от mileni »

Добре завърнала се Мария!
Благодаря, за разказите, снимките, емоциите!
Желая ти още много, такива красиви преживявания!
:tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Гео, граф »

Мимет, твоите истории се навързват като броеница и никога не забравяш да направиш вече обещано :nod: !

Аз си трая и само чакам всеки следващ пост, защото пътувам с теб и ми се случват разни интересни неща с теб!
Само да вметна - перлите ти отиват възхитително на усмивката :D :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новият терен

Мнение от Виола »

Мери, добре дошла у дома! :tzvetentze:
Радвам се, че реализира една дълго планувана мечта и те видях толкова щастлива и доволна. Наистина роклята и перлите ти стоят фантастично, истинска дама си с тях.
Разказите са много увлекателни и ги чета с много интерес, макар че добре познавам Милано и региона около него. Видяла съм ги през всички сезони и наистина пролетта е много красива там с огромните нацъфтели суланжови магнолии и камелии.
Желая ти още много мечти да реализираш и да ги изживееш максимално добре! :gush:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Люб, наистина в кухнята имат 2-3 кашона за различни отпадъци и ги изсипват в различни контейнери. Питах и спазвах правилата. :daaa: Моите домакини ме разходиха до Монца, Серена, където обиколихме пазара на производителите на разни приложни изкуства, както и друго едно градче, което започваше с "Д"... :ufff:

Изображение

Две магнолии в един двор, както ви казах.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Очарователен килим от детелинки. :mrgreen:

Изображение

Толкова мило ми стана, като видях тази "информация"! :slove: Не предполагах, че отражението ми е в кадъра.
Този тънък пуловер, с който съм, се наложи да го извадим на летището, за да ми пуснат "ръчния багаж". А преди да потеглим, в една найлонова торба за изхвърляне (в съответния контейнер :swait: ) извадих бельото и чорапите за пране, за да се отвори място за стека с книгите от Ла Скала и другите армагани. Кантарчето пак отказва да отчете над 10 кг. Тогава махнахме и чинийките от кафените чашки. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Обичам да си правя почивки в барове. :srofl: Сега ще ви го покажа отвътре.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На съседна маса видях, че са поръчали същия коктейл, който с Havga и другите пихме в Рафи бар.

Изображение

Изображение

Разбраха какво искам, но тук той върви задължително с купичка чипс и табличка с разни мезета, които аз не поръчах и не пипнах. Но коктейлът беше перфектен!

Изображение

Тук вече се вижда покупката на 6-те кафени чашки с чинийки. Първо се опитаха да ми предложат комплект със син авангарден десен, който изразява само творческото безсилие на художника. :swink: Печената баба, обаче нежно отстрани това предложение и донесе една чашка с изписано името на някой от месеците и с картинка на птички. Като ми написаха цената, посочих и наченатия коктейл, но разбрах, че той остава за сметка на заведението с комплименти.

Изображение

Продължих разходката си, като торбичката я нанизвах на лявата си ръка, докато щракам фотки.

Изображение

Така изглеждат техни кътове за игри на малките.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изкуствени цветя.

Изображение

Така изглеждат техните пощенски кутии.

Изображение

Хващам се на бас, че това не е цъфнала кайсия, а японска вишна!

Изображение

Изображение

Какво ще кажете за тази камелия, а? :sheart:

Изображение

На този пън новозагорските баби сядат да починат с 1 - 2 цигарки на отиване и на връщане. :sgiggle:

Изображение

Палмите...

Изображение

... и магнолията...

Изображение

... повдигната на пръсти, по-близо до цветовете. :mrgreen:

Следва продължение.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Виола написа: Мар 19, '19, 10:47 Мери, добре дошла у дома! :tzvetentze:
Радвам се, че реализира една дълго планувана мечта и те видях толкова щастлива и доволна. Наистина роклята и перлите ти стоят фантастично, истинска дама си с тях.
Разказите са много увлекателни и ги чета с много интерес, макар че добре познавам Милано и региона около него. Видяла съм ги през всички сезони и наистина пролетта е много красива там с огромните нацъфтели суланжови магнолии и камелии.
Желая ти още много мечти да реализираш и да ги изживееш максимално добре! :gush:
Лаша ме кантаре, Вили! :srofl: Зная и често си мислех точно за теб, особено като се питах дали като са на италиански, книгите ще са интересни за друг, освен за теб. :sbear:

Сега видях, че не съм копирала снимката "вдигната на пръсти". :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ето я тази разкошотия! :slove: :sheart:

Изображение

Изображение

Още една прекрасна камелия! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

И още една!

Изображение

Изображение

Изображение

Виоли и иглики.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Главната улица на Лисоне се казва "Санта Маргерита" и базиликата е посветена на нея. "Иконата" е изработена от мозайка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кукуряк и циклама - почит към светицата.

Изображение

Изображение

Нито едно място за почивка не се пропуска от новозагорските баби. :hihihi: :lol:

Изображение

Поглед съм базиликата от отсрещния тротоар.

Изображение

Изображение

Изображение

Върнах се, без да се объркам. :daaa: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
И без някой да ме открадне. :srofl: :srofl: :srofl:

Изображение

Тина и хубавия, сладък, сладък Леонардо. Дължа му огромно извинение на Лео за оперната нощ, която той изкара в неспирен плач и страдание за мама и... за маминото мляко.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Отивам да си взема от Еконт поръчката гладиоли от мечтица. От магазин в Лисоне си купих 5-6 луковици гладиоли, но се наложи да ги извадя и оставя.
Продължението по-късно. Че трябва да фотна групата нацъфтелите бели минзухари и групичката тъъъмносини - в божурената полянка.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ти-нааааа! Здравей, здравей, здравей!!!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Новият терен

Мнение от jesi »

Боже,Мери,колко щастливо звучиш.Всяка твоя дума е като балсам за ушите.От сърце се радвам за теб!Такъв сърцат и добър човек като теб заслужава цялото щастие на света!Чета и ако искаш вярвай но и моя ден стана ведър и щастлив!Благодаря ти за всички
споделени красоти и прекрасните разкази! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”