Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря много, че споделяш с нас емоцията си! Снимките са стра-хот-ни!!! Ти сияеш! И снимките от самолета се виждат. Небето е било чисто, специално за теб!
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 122 пъти

Re: Новият терен

Мнение от miltonia »

Мария Николова написа: Мар 18, '19, 22:43 Изображение

С изгладената рокля. :lol: :lol: :lol: Забележете моля перлите. И на лявата ръка! :swait:
Е-хаа! :shock: Не е прост този граф Рафи, не ее!
Мери, много ти ходи Ла Скала! :daaa: Пак да отидеш!
Много е хубаво, много интересно! Чакаме.. търпеливо. :angelche:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:ieeee: Така ,значи линкът се отваря и видях как е долу,гледано от горе! Красиво е !
Но побързах да отида на следващите снимки и да вляза заедно с теб в Скала-та.
Всъщност тази прословута рокля,дето ту я пъха, ту я вади от багажа си, ти стои добре! Перлите подчертават
усмивката ти, още комплименти нужни ли са ти? Със сигурност не, защото пък е видно,че ти си се радвала
максимално от видяното и преживяното! И, да, виждам до теб и един Рафаело,но и Рафаелката е от негово
дясно, лошо! ;)
Тези снимки на мен са ми крайно недостатъчни! Искам и още от градчето, искам камелии,магнолии,
фонтани и други неща, уловени от окото зад канона!! Навярно като преспиш, ще пуснеш продължение!
Благодаря!! :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Следват магнолии, камелии, вази с изкуствени цветя, живи плетове, като от един калъп извадени, иглолистни, които не помнят годините си, пощенски кутии, морави с парички, виолетки и други цветчета, за да им е шаренко, базилика и фигурата на Св. МаргЕрита, изпълнена с мозайка от цветни камъчета и керамика - моите разходки с фотото из Лисоне, за да ви го покажа. :angelche:

Изображение

Изображение

Тук не познават други сортове нарциси, освен бабешкия. :lol:

Изображение

Изображение

Гигантско алое, лимон и съвсем малка фиданка маслинка. Иначе маслините тук са солидни дървета по на 20-30 г. :dovolen:

Изображение

Това е най-мъничката магнолийка, която видях там.

Изображение

... и палма. ;)

Изображение

Изображение

Древногръцкия "Дискохвъргач", мисля че беше от Фидий, но... не си залагам главата, за голото дърво, на въпроса си "кое е това дърво?, отговора на Тина беше "дърво". :srofl: :srofl: :srofl: Но след него подкастреното с лъскавите зелени листа е... е.... е, дръжте се! - рододендрон.

Изображение

Ето ги зелените плетове, като от един калъп извадени.
Малка пауза на терасата и следва продължение.
Втори опит.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Трябва да си призная, че снимките от въздуха не са направени от мен. Бях до стената на самолета, но нямах прозорче, за да щракам фотки. През пътеката на моя ред, до другата стена имаше прозорче и един мъж правеше снимки с една "сапунерка" Канон. Направи 2-3 снимки, извади от вътрешния джоб на сакото си кожено калъфче, извади химикалка, върне в джоба калъфчето и запише нещо на малък ХН. Пратих да му предадат моя канон и той правеше снимки последователно със своя и с моя апарат, като все така методично си води записки и все така грижливо вади и прибира химикалката.
Ако ми беше върнал веднага апарата, нямаше да имам ни една снимка от въздуха.

Изображение

Специално изрязване на живия плет, за да се вижда номера. :daaa:

Изображение

Изображение

Изображение

За нас тук "Венчето" беше единствено изключение, но тук естествено, който желае да си постави копие на която и да е статуя.

Изображение

Тук има от всичко - статуя на светица, всичките джуджета на Снежанка и даже двойка лебеди. :mrgreen:

Изображение

Няколко гледни точки към друга група джуджета - музиканти в друг двор.

Изображение

Изображение

Изображение

По-високи са от стълба на уличното осветление! :daaa:

Изображение

Това е за да се упражнят любителите на иглолистните да разпознаят името му. Нещо като някогашните "Музикални загадки" по радио "Христо Ботев". :lol:

Изображение

Една от камелиите.

Изображение

Havga, фотка специално за теб - градина на покрива. :lol:

Изображение

Изкуствени цветя до входа на магазин за хляб. Тук, като казах "хляб" ми хрумна едно отклонение, но по-добре да го оставя за утре.

Втори опит.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Новият терен

Мнение от сюзан »

Мери, добре дошла у дома! Толкова емоции и впечатления! Чудесно е, че ги споделяш с нас!
Очаквам с нетърпение да си спретнем един купон в началото на април и да ни разкажеш подробно за всичко. :tzeluvka:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Истински съпреживявам с теб и се радвам. Още повече толкова добър разказвач си. Сякаш съм там. :liubov:
Прекрасно пътуване, емоция и възторг. :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Мери,добре дошла !
Радвам се за теб ,че си се насладила на тази красота,култура и изкуство !Но ти заслужаваш напълно това пътуване . :tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Няма да се напъвам да разпознавам, там е субтропик :) Дъщеря ми ми праща от време на време фотки на някакви растения, които са я впечатлили, но те са обикновено такива, с които се е срещала в моята градина, но толкова са й били безразлични тук, че не е разбрала, че ги има :) Тя живее в съседно на това градче, и аз много исках да разбера дали вечнозеления жасмин вирее при тях, и почти успях да разбера, че го ползват за жив плет да озеленява мрежите на клетките, където си държат контейнерите за боклук. Разделни. Но ти сигурно ще покажеш? Обикновено всички българи се впечатляват от тази подреденост и стриктност там.
Искам да знам от какво са подстриганите плетове. Май това нещо не вирее тук. Лъскат ми листата, не прилича на лигуструм.
Последно промяна от ljuboznatelna на Мар 19, '19, 10:05, променено общо 1 път.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Новият терен

Мнение от desi_slava »

Добре си ни дошла, Мери! :gush:
Страхотно преживяване! Наистина сияеш!
Пожелавам ти още много сбъднати мечти! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”