Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
tinastar78
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Юни 21, '18, 14:01

Re: Новият терен

Мнение от tinastar78 »

Докато правих дългата си разходка до фонтана, разхлеждах всеки двор. След обед пък се разходихме двете и малкия Леонардо в количката през покрайнините. Не само по главната улица, и последните дворове срещу къра са еднакво хубави, като от списание извадени! Тревните смески включват семена на парички, виолетки. Много и стари по на 40-50 г. иглолистни. Много и огромни полудели, разцъфтели магнолии. По една от двете страни на пътната врата, по 2-3 из двора. Няма маниаци на нарцисите, но почти във всеки двор греят. Туфи само от един бабешки сорт. Лалета само в един двор видях 3-4 туфи. Но пък камелиите!!! :sheart: Колкото моя дървовиден божур - огромен храст! Бели и червени! Палми, които у нас малцина гледат с „примък-отмък“ и завиване с юргани. :hihihi: Жълти жасмини и много „живи плетове„ от вечнозелени храсти. Всички фризирани като отлети в един и същ калъп.
tinastar78
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Юни 21, '18, 14:01

Re: Новият терен

Мнение от tinastar78 »

Вече всички магнолии, камелии и други нацъфтели цветя в Лисоне са във фотото! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Знам си вече местата за почивки. И те са във фотото. :daaa:
Батерията свърши пред къщната врата, където видях Тина, но снимка не се получи. Сега аз 2 часа ще почивам, батерията ще се зарежда и ще започне днешната ни разходка с бебешката количка. :angelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Леле, Мери, имам чувството, че гледам италиански филм! Напоследък любимият ми е Комисар Монталбано, действието се развива в Сицилия, не в Милано, но сякаш ти си писала сценария :) Така лежерно, описателно, в подробности, детайли, и създава едно много много уютно усещане! Но в никакъв случай в твоя сценарий да няма престъпление! :D :D :D
Ще надникна с Гугъл мапс да го видя това фонтанче! :)

Приятно прекарване!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Гео, граф »

Добре дошла у дома, маркизо :tzvetentze: !

Айде, че немаме търпение Изображение Изображение!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Забавих се само, докато прегледам ЛС и отговоря, Графиньо.
Запретвам ръкави на мига!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Магдалена »

:tzeluvka: Добре си ни се завърнала,Мария! :tzeluvka:
Тъкмо си мислех къде се изгуби от два дни! :hmmm:
Ще те изчакаме още мъничко да отмориш, докато обиколиш градината си.
Евентуално да се "напушиш" с няколко цигари и ....хайде,
наш ред е ! :daaa: :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Маги, приключих само преди секунди!
Заслужавам една цигара. :daaa:
На отиване до мен нямаше прозорче и не можех да щакрам през полета. Дадох фотото си на един мъж с цял люк до него и с един Канон-сапунерка. Та той ми махна настройките за близки снимки, за да снема от облаците.
Фотките не са на ниво, но желанието да ви покажа всичко, което е привлякло погледа ми, или съм била сигурна, че за мнозина ще е интересно, та желанието ми да ви разкажа много, е голямо.
С други думи, надявам се на вашето снизхождение :sblush:
След цигара време, ей сегичка!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Пропуснах да копирам. :ufff:
По-късно отначало. И ще внимавам. :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Пътят тръгва от тук - летище София, терминал 2.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... s1N2gwVlVn

Може да ви е интересно да видите гледки под самолета. Разбира се, само вие :snif: може да кажете отваря ли си линка, както се надявам, или не...

Изображение

Тина уговаря с шофьора на таксито в колко часа и на кое място, в страни от Ла Скала ще го чакаме.

Изображение

Информация кога ще има антракт и паузи между отделните действия на операта.

Първата следваща снимка е с чашата шампанско, но най-напред да ви покажа входното фоайе през големия антракт.

Изображение

На преден план в ляво е един от разпоредителите, които показват на кой ред кои са местата ви в залата. И по-навътре - старият почитател на операта в инвалидна количка.

Изображение

Тук в края в дясно е Тина с лачените обувки без токчета, с които е все 5-6 крачки пред мен, а аз плета токчета след нея, тя спира да ме дочака и след миг пак е на 5-6 крачки пред мен. :lol:

Изображение

С изгладената рокля. :lol: :lol: :lol: Забележете моля перлите. И на лявата ръка! :swait:
И следва снимката с чашата шампанско. (Чаша само за снимката, без да съм пила, което не съм обещавала.)

Изображение

Първия път привлякох вниманието ви към намигването с лявото око. Но като разгледах снимките, разбрах че просто присвивам лявото око, като се нахиля. :lol: :lol: :lol:

Да огледаме залата на Ла Скала.

Изображение

Изображение

Сега ги преброих - 6 етажа ложи!

Изображение

Тина с програмата за тази вечер, с имената на изпълнителите.

Изображение

Изображение

Поклони пред завесата и цялата зала гърми от аплодисменти.

Изображение

Аплодисменти за Виолета, Алфред и баща му.

Изображение
Виолета и Алфред се оттеглят и оставят на публиката Пласидо Доминго да приеме аплодисментите специално към него.

Пропуснах да напиша, че преди снимката с чашата шампанско, хлътнахме в малко магазинче за продажба на сувенири. Взех десетина магнитки. И попитаха наистина ли цяяял запечатан пакет с 10 брошури за постановките на Травиата в Ла СКала? Си, прего, целият пакет в найлон, без да се разпечатва. Верно, че не е на български, а на италиански, но мисля, че ще е интересно да се прочетат имената на големите певци, като една Мария Калас, които са пели в Травиата през годините. За себеси видях, че съм пропуснала от 1959 г. до 2017 да видя 12 различни постановки. Шокирах се, че една постановка има не повече от 14 спектакъла!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Софийската опера "върти" една постановка по няколко години.
Последно промяна от Мария Николова на Мар 18, '19, 23:09, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от Havga »

Боже, вълнувам се сякаш съм била с теб! Прекрасни снимки от прекрасно място, но умението ти да увличаш с разказа си е феноменално. Благодаря за споделеното, Мария!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”