Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Завърнах се от шопинга в Ст.Загора. :sdovolen:
Освободих новозагорското такси и взех местно до новия мол.
Каталясах от обикаляне, изнервих се от проби и все я нямаше "моята" черна рокля за Ла Скала.
Накрая взех една каква да е, колкото да не се връщам с празни ръце... :ufff:
Взех такси и накарах шофьора да пита колегите си къде има магазин за платове. Все пак Стара Загора не е Нова Загора, все ще има поне един магазин. Да, в еди коя си пресечка на Гурко. Да, ама не. От години не продава платове, а трикотаж.
Обаче в Тръговския център шиели рокли по модели. Ами, ще шием, къде ще идем!
Никой от моделите не ми хареса. :ufff: Поне да обиколя конфекциите. Пътьом си избрах една малка черна чанта за роклята, която трябва да намеря. Друга беше колкото рокля и половина, защото била от естествена кожа. Никой, ама никой в Ла Скала няма да се загледа в чантата ми дали е от естествена кожа, и или не. :swink: Ще са заети да търсят къде нямам бръчки, като няма да знаят, че това място е върха на носа ми. :sgiggle:
Намерих моята черна рокля!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Обичам да нося жарсе. Кройката не оставя да се види никоя от сланинените ми гънки! И няма нужда да се скъсява - до под прасеца ми стига. Щеше да е супер, ако стигаше до кокалчетата, но и така е добре.
Кроена е като късичко рокле за едра жена и ми е точно. :daaa:
Куриоза е, че е по-евтина от онази "каква да е". :lol: Има и бонус - жарсето не ме мачка. :swait:
Защото заслужавам - каталясала, не каталясала - спрях в "моя" магазин и си взех малко ядки да се наградя, че 5 часа издържах до своя WC. :srofl: :srofl: :srofl:

Днес бил крайния срок за привършване на уличните ремонти в центъра на Ст.Загора, но таксито пак трябваше да обиколи :swink: заради недовършени работи по последната ремонтирана улица.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Е,Мери,поздравления !Вземаш решения значително по-бързо от мен . Сега чакаме представлението . :stiskam:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 656 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Shami »

И от мен също :daaa: ,та аз обиколих повече от три морски курорта за по малко от седмица ,за да търся кръстче, дето да ми хареса,накрая разбира се си купих онова първото от мястото където бяхме отседнали,но нали трябва да обиколя,да видя какво изпускам. :lol:
Ако беше за специална рокля,месеци ще ми трябват. :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Фев 18, '19, 17:47 Е,Мери,поздравления !Вземаш решения значително по-бързо от мен . Сега чакаме представлението . :stiskam:
Винаги избирам светкавично бързо, Либре! Днес беше необичайно изключение.
И ММ на времето така бързо го избрах! :srofl: :srofl:
Ето къде ще бъде представлението.
Виж на 14 marso кой ще пее Виолета - българка. :daaa:
http://www.teatroallascala.org/it/stagi ... viata.html
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »


La Traviata: “Amami, Alfredo”

Sonya Yoncheva sings Violetta’s Act II aria from "La Traviata" at the final dress rehearsal. Production: Willy Decker. Conductor: Nicola Luisotti. 2016-17 season.
Тази пловдивчанка ще пее на представлението на 14 март, което ще гледам..
Няма хабер, че ще съм там. Даже не знае какво губи. :swink: :sgiggle:

Който иска може да му преведа. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Их! :evil: Не е 14 marso, а 14 marzo.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Полюбопитствах да видя колко продължава представлението. И преводачът преведе:

"Продължителност на шоуто: 3 часа и 20 минути, включително интервали."
Интервалите са антрактите.

"ПЪРВИ АКТ 31 минути / Интервал 35 минути / ВТОРИ ДЕЙСТВИЕ Рамката 38 минути / почивка 9 минути / II рамка 23 минути / интервал 30 минути / третия акт 35 минути"

Това е за друго представление, но се ориентирах. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1120 пъти

Re: Новият терен

Мнение от greeneyed »

Виж какво, Мерко, гледай и слушай внимателно, всичко да запомниш, защото после ще ни го пееш! 8-) И да е точно възпроизведено! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 656 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Shami »

:lol: :lol: :lol: Нали все казвам,че много обичам живите изпълнения :tzeluvka:
Мери,така се радвам,че отиваш,толкова е вълнуващо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2421 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

greeneyed написа: Фев 19, '19, 14:39 Виж какво, Мерко, гледай и слушай внимателно, всичко да запомниш, защото после ще ни го пееш! 8-) И да е точно възпроизведено! :angel2:
Кате, като пазарувам в "моя" магазин, докато ровя да натамъня паричките, обещавам, ако не стигат - да пея. Момичето бърза да каже "няма нужда, не пей!". Но тук пояснявам "първо заключвам вратата, да не ми се разбяга публиката и тогава запявам". :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Сама ще се откажеш още на третия такт, ако само аз запея. ;) :lol: :lol: :lol:
Иначе цялата опера я зная и мога да пея заедно :swink: с всеки от героите. :sgiggle:

Шами Мише, и аз много обичам изпълнение на живо. Разкошната ми майка ме пущаше в София от 5 кл. да изгледам всичко през някоя от малките ваканции. Да се отсрами пред роднините ни, ме провождаше с огромна плетена кошница претъпкана с разни домашни храни. Задължително един изчистен фиток. :lol: На ден ми се събираха по 3 билета за разни представления и концерти. :daaa: От 2, от 4 и от 7.
Но мразя, че големите известни изпълнители идват в България чак като одъртеят колкото мен и никъде вече не ги приемат. :twisted: Имам си огледало,. :hihihi: А на сцената искам да гледам млади таланти, устремени към успеха.
Монсерат Кабайе, като дойде и не помислих да ида да я чуя, както си мечтаех по времето на олимпиадата в Барселона, когато с Фреди Меркюри изпяха знаменития си дует на откриването.
Като прочетох отзивите, как и пеенето й е било пълен провал, я съжалих. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”