Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Повредата била по-голяма. В понеделник ще търси в Сливен части за ремонта.
Да търсиш човек с резачка в почивен ден е нещо, което никому не пожелавам...
Поне 20 разговора направих ... от нийде взорът надежда не види... :ufff: :ufff: :ufff:
Сашо, моят приятел-съсед и той звъни и пита - нищо!
Камък върху камък не оставих и накрая отидохме да търсим същия човек, който на времето отряза госпожица Пауловния Томентоза. Вече бях нарязала и и пренесла всичко свалено преди повредата. За по-малко от 30 мин., бавно и спокойно майсторът под такъв ъгъл режеш клона и го оставяше да се смъкне надолу от собствената си тежест, че падаше точно на предвиденото място. За всеки случай бях покрила с кашончета най- близките цветя отвъд бетоновата пътека. Имаше връхчета на клончета, тупнали върху кашонче.
Сашо не спря да отнася клони и парчета дебели стебла. Вярно, не са сортирани, а каквото хване на куп. Важното е, че клечка не остана накрая на мястото! Жена му Анелия, моята съседка приятелка, събира паднали по пръстта здрави ябълки, аз откъснах две ябълки от върха, сега дошъл ниско до коленете ми. :daaa: Събирах натъртените ябълки за зайците на майстора. :lol: Направих няколко фотки.
Накрая изметох хвръкналите отвъд мрежата стърготини. Утре ще събера с търмъка листата и ще обработя мястото за хеме полянка 2 !!! :daaa: :ieeee: :daaa: :ieeee:
Като погледнах през прозореца, видях такъв простор! Виждах за пръв път зебрината и пампайката! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Снимки после. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Първата снимка от новия албум Хемерокалиси/2019. Така започна подготовката на мястото за бъдещата хеме полянка № 2. Сенколюбивите вече са извадени и изпратени. Предстои местенето на Пашмината от клечка - в дясно, зад червената ябълка.

Изображение

Изрязан е един клон и половина и резачката се повреди.

Изображение

Докато чакам да се ремонтира резачката, сортирах и подредих нарязаните клони и клонки.

Изображение

Ето с тези инструменти. Под кашоните има две-три цветя. Между тях е първото хеме от miltonia, заело място в бъдещата хеме полянка № 2.

Изображение

Майсторът резач почива след свършената работа. Ходил е преди 6 г. в Канада на световно състезание на резачи и заел трето място. :daaa:
Сашо неспирно отнася на купчината дървесината.

Изображение

Изображение

Изображение

Свърши се!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Мери. Много премеждия, но страхотна работа сте свършили. Поздрави Сашо и Ани.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Новият терен

Мнение от greeneyed »

Сега ще избиват клонки из поляната, по корените има спящи пъпки ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Вечерях със сладката баница фантастико!!! от Златка Трънова и изведнъж помислих, че такова невкусвано до сега прекрасно нещо не бива да е толкова много, че да загуби уникалността си и да заприлича на ежедневие. Грабнах чиния и сложих две парчета за Сашо и Ани, сложих и по три сладки с натрошени орехи и набрах Сашо да питам в къщи ли са. Не, не са си в къщи. Ей сега тръгнали на някъде. Тогава да ми звъннат, като се приберат. Ще се върнат след полунощ. Накарах ги и се върнаха от пътя. :lol: Ани се качи, звънна на вратата, а аз вече чакам зад нея. Тикнах й чинията да я прибере.
Като ми остана малко за утре, ще е като сладолед, който все не е достатъчно много. :lol: :lol: :lol:

Кате, значи ще гледаме кой кого - колко му е!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Хеме полянка № 2 вече е факт! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Защото при първия пристъп на бурния вятър решително прекъснах прочистването от плевели на обърната бала пръст. Остана едно последно търкало около 50-60 см. в диаметър и хукнах за хеметата в мазето. Аз ли съм? Не съм ли аз? Никакво туткане! Като че ли бях най-чевръстата в цялата махла! За нула време ги описах в ХН и засадих. И божура от Nini за нула време си намери мястото. Реших, че между два порива ще имам време да полея даже. И ги полях! ;) :ieeee: :ieeee:
И фотки направих още преди поливането. :daaa:
Като се върна от магазина ще показвам фотките. Кача ли се, не ми се мърда и забравям какво трябва да се купи. Но мина ли направо през магазина, тичам да си платя вересиите. :hihihi:
Ей сегичка ще се върна. :daaa:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

И настана хризантемено време.

Днес ще подготвя вкореняването на резници от моите есенни кралици. Ще разказвам и показвам тук - да не разводнявам темата.
Осем от десетте сладоледа във фунийки с прозрачни капачета още стоят във фризерната секция. Ще взема капачетата. Малки найлонови пличкчета ще играят ролята на капачките. ;) :ieeee:
Свалям етикетите на осемте малки пластмасови шишенца Cappy Pulpy по 300 и 330 гр. различни плодове. Докато ги мия и глася, ще освобождовам от съдържанието още Капита. :lol: После напречно разрязване на шишетата с макетно ножче.
Купих и пакет 3 кила почвена смес. Когато субстратът е насипан, режа един по един резниците... опа!
Трябва ми вкоренител! Страшна съм, ей! Сетих се навреме! :daaa: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Сега, обаче е точно време за фотосесия. Ще щракна няколко кралици и отивам за вкоренител. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Di_Va »

Мерка, аз не че съм голям капацитет :lol: , обаче за хризантемите зная от собствен опит, че се вкореняват безотказно в перлит! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ето ги хризантемите с днешните им усмивки. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Polin »

Какъв разкош, каква красота :o :liubov: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”