Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Новият терен

Мнение от dar »

Мерко :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Бъди жива и здрава! :gush:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Девойки, девойки, не сте погледнали назад. Моето момче Севдо, който ми направи навеса - ето го с камуфлажния костюм

Изображение

изряза лозовата джунгла от хасмата. Аз само поемах и издърпвах клонаците, за да не стоя с ръце в джобовете.
Тутти Фрути, пеперудения храст ще бъде безкрайно щастлив да посрещне още една хубавица будлея! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Пламена-ЦКБ, пропуснах да кажа. Трябва да се отиде назад и да се започне от стр. 31. :daaa: Снимките на хризантемите ще се появят тук чак есента.
Може да се разглеждат и с чаша червено. :sgiggle: :sdrink:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

От 2 години само се канех да премахна всичките мускари покрай бетоновите бордюри.

Изображение

Вчера и днес сварих да изхвърля ... 26 кофи мускари и събрах 4 щайгички с малки лилавки ирисчета. Точно и само от видимите на снимката от 2014 сварих да премахна. От двете страни на пътеката, отиваща наляво и само от лявата страна на пътеката, отиваща "нагоре" (към навеса).
Днес каталясах 2 часа по-рано от вчера. :oops: Нямах сили да засадя ирисчетата. :ufff: Ето ги и тях. :mrgreen:

Изображение

Като се навали и изсъхне ще ги засадя и ще довърша ваденето на останалите свръхпопулации на мускарито. Зад тези ирисчета на есен ще отидат малките ириси и ще освободят място в І ирисова полянка място за нови сортове. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7664
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2202 пъти
Получил благодарност: 1227 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

:svekurva: Е, как можа да изхвърлиш мускарите, ААА.
Иначе замисъла е перфектен :daaa: . Как смогваш и откъде сили ти се взимат-не знам. Аз едни рози орязах събота и неделя и сега съм като газена с валяка :eeeh: . А ирисчетата са много сладурски. Сега остана да пуснат поръчка с ириси.
Целувки за теб :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

От кой ръкав ги вадиш тези пищни картинки,не съм я виждала тази част на двора до сега?
П.п.Лилавкото ирисче от дивите ли е ?
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Shami »

За първи път виждам такива малки ирисчета.Много са сладурски.
Ох,пак ще се върна да си ги гледам. :potekoha:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 999 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Polin »

Мери, ирисчетата са невероятни :potekoha: :sheart:
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1924
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 256 пъти
Получил благодарност: 133 пъти

Re: Новият терен

Мнение от miltonia »

И аз като Пепеляшка да си изкажа възмущението! :mrgreen: Да изхвърлиш тези пищни, тлъсти мускари! :svekurva:
Аз от четири, пет години купувам пакети с луковички, ходя по поляните да ги чопля с ножче, и имам само три туфички листа без нито една пъпка, а тя ги изнася с кофите! :eeeh: :hihihi:
Мериии, благословена цветарка си ти!
Много са ти хубави, и мускарите, и ирисчетата!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Много ранни години, когато по цял ден не усещах умора, :lol: майката на един приятел ми даде 2-3 ветрилца от това ирисче. Много се навъди, като го засадих през 2011, заедно с мускарито. От тогава не е разсаждано. На снимката само с мускарито, се вижда единия Дон Жуан. В дясно на същата пътека, след другия Дон Жуан има мощна популация на ирисчето и мога да пратя на Вили, Либра и Миша-Шами. Който иска мускари, по пътеката към помпата има още 20 кофи мускари. Без да говорим за по-джидженото мускари от Мишето. То е с цветченца дубъл и със съцветия, което го прави дебеланко. :lol: Ей сегичка ще ви го покажа...

Изображение

Казвайте, сега е момента. :lol: P.S. Добавям: и Милтония, и Полин - не се стеснявайте, моля. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”