Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Новият терен

Мнение от jenni »

О :o
тук пак ОХ и АХ :D
нова доза прекрасности :gush:
довечера с какво ще запалиш форума ;) незнам защо :hmmm: но ми се струва че ще са гладиоли :liubov2:
Ще надникна :daaa: иначе няма да се спи :D
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

О, не, ти по скорпионски си непоколебима. Гирляндите на любовта не са те влюбили, все пак не са ириси. ;) Спирам с агитацията, разбира се, че решението е твое. :liubov:
А сега и аз чакам поредната доза красота, която ще покажеш. Не усетихме застудяването с този парад на ириси, лилиуми... само проверявам какво ново си показала, и се удивлявам, ти си колекционер, изумително е.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Новият терен

Мнение от polyabs »

:potekoha: Меркооо, и аз мислех че имам лилиуми! Твоите са умопомрачителни, такива големи екземпляри, толкова прекрасни цветове нямам думи! С какво ги поливаш и храниш че всичко при теб полудява? А с какво още ще ни изненадаш :liubov: ? И не си махай гирляндите, прекрасни са! Да не се налага да правим ... подписка тук и кордони за опазване на редки екземпляри ;) :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Мерси, Поли!
И споко! Няма да се стигне до кордони. ;) Гирляндите ще цъфтят, преместени в други градини. :daaa: :angelche:
Тази вечер почивка и утре вечер пак ще има изненада. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Новият терен

Мнение от vanina_g »

:potekoha: не знам какво да кажа, все ще се повторя с някой! Нямам думи, красиво, деня ми започва специално! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Здравей, vanina_g , много ти благодаря за вниманието към картичките ми. :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Наложи се да обърна времето за цветните изненади. Сега очите ми са отпочинали и готови за взиране. :daaa:

Страсти по мустаци
Когато някога гърците трябвало да измислят име на лианата със звездовидни цветове, не избрали нито Звезда, нито Звездалина. Отдавна цъкали с език как всяко от листата на лианата успява да се промуши и да се засучи около достигната клонка маслина дръжката си -
също като засукан мустак. На гръцки мустак е клема.
Така било измислено името на лианата - Клематис
Признавам си, че съм досадна с нетърпимостта си към неправилния изговор на името на тази лиана. Особено изговорено от цветари - направо се изприщвам.
Да, онова, което ни разхлажда и ни топли се казва климатИк. Но тази дума не идва от клЕма, "мустак", а от "клИмат". Освен смислово, аналогията между двете понятия е съвсем произволна и неправилна и от граматическа гледна точка. Окончанието "к" в множествено число получава наставката "ци", като ученИци - климатИци.
Понятието клемАтис, с окончание "С" получава наставката "и", като компАси , компрЕси, - клемАтиси.
Това в отговор на евентуалния въпрос "Защо пък да е клемАтиси?". Докато не получа отговор на мое "защо", на мен ми е трудно да поправя грешката си. Верно е, че всеки съди за другите по себе си. :lol:

Изображение

Майка ми, обаче, не му знаеше името. Щом тя не го знаеше, и аз нямаше от къде да го зная. Много дълги години. И естествено, мислех, че това цвете, което не прилича на никое друго, е единствено и само бяло - като кокичето. :srofl: :srofl: :srofl:
Докато не открих първите три сорта, с 3 различни цветни етикета, които купих от магазин в центъра на Сливен.

Изображение
Първия. И втория. И третия. :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Лудницата започна, когато още в стария форум Блу Скай и Нептун направиха една поръчка клематиси и ме поканиха да участвам.

Изображение

Изображение

Изображение

Докато да освободят новия терен и да го трансформирам от строителен склад в място за цветя, англичаните, заедно с още една поръчка, вече от Хобикафе, живяха на терасата цели две години в кошчета за отпадъци. :sgiggle:

Изображение

И още една новополучена поръчка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

Хахахаха! dal се беше вбесила, че в Примроуз няма грам розово. :lol: :lol: :lol:

Изображение

Изображение

Все нахално напомнях, че името трябва да се чете на германски, а не на английски. :oops:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Боже! Колко клематосови вълнения предизвика с разпращането на този бабин мъник девойката danielka_y!!! :ssvirka: :slove: :ieeee: Естесвено, името, което му измислих, не е истинското му име. :swink: :sgiggle:

Изображение

Изображение
И Нике не се чете на английски. ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Подарък от Lizi! :slove: :ieeee: :ssvirka: Заради този Син ангел сред 3-4 години премахнах Госпожица Пауловния Томентоза. Така затисна всичко под клоните и огромните си листа, че всичко се задушаваше, а най-близо в задушаващата прегръдка беше той, нещастния. Въшляса и едва не загина.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук двете витицели просто лудеят! Но ябълката за хостите вече е възрастна и засенчването и задушаването толкова се засили, че горките едва пъхат... Вече не изглеждат така... :snif: :snif: :snif:

Изображение

" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Любимият ми Жоржетен клематис :mrgreen: :liubov2: :liubov2: Обичам клематисите на които повърхността е "грапава като жоржет"! :liubov2: Точно този си отиде, но последния клематис получен 2017 е пак същия хибрид. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Той беше купен за подарък и не се застоя. :mrgreen: :lol: Имах си друг бял.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Все бъркам името на Протеус. :hihihi: Първо ми идва, кой знае защо, името на виночерпеца на Зевс - Ганимет. :sgiggle:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Lasting Love
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Новият терен

Мнение от miltonia »

Мерии, милост нямаш!
Тъкмо се канех да напиша, колко хубаво би изглеждало бялото облаче на Гирляндите с тигровите ти лилиуми над тях, та дано да го пожалиш, и ти...направо ми спря дъха с тази убийствена серия!
Пре-, пре-, прекрасни!! И клематисите, и хеметата , и ирисите, всичко!
:sbow: :sbow:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

miltonia, много ценя мнението ти и се радвам на одобрението ти, Благодаря ти! :sflower:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Новият терен

Мнение от мечтица »

Мери,прекрасни клемчовци,страхотна колекция, :potekoha:
но още по страхотно разказваш,толкова се увлякох и се вживях в твоя разказ,че забравих че кучето стои до вратата и ме чака. :D
Отиваме да се разходим докато още е светло,пак после ще чета и ще се наслаждавам отново. :liubov:
А ти разсказвай и показвай още,чувствам се като в приказка ,която не искам да свършва!
Щастлива съм че те познавам. :tzeluvka: :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Новият терен

Мнение от gabi123 »

:ieeee: Парад на клематисите!!! :tzvetentze:
Мария, всичко е толкова красиво! :sheart: :sflower: :sflower:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”