Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари

Мнение от danielka_y »

не, не ражда много плод, тя е стара круша и никой не се грижи за нея, не съм я пръскала до сега и ... съответно не ражда особено много плод (тази година буквално 10-тина круши имаше), само дето много боклук прави като почне да изпадват листата, но това мога да го преглътна ;)
Изображение
dal

Re: Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари

Мнение от dal »

danielka_y написа:
calico написа:ти си знаеш. ама нали знаеш и че повечето цветя не обичат да са опечени на слънцето по 12 часа на ден? много добре им идва частичното засенчване, то слънцето се извърта и сянката се мести. на всичко което се огрява по 4-5-6 часа на ден може да слагаш каквито и да са цветя
Почна да ме разубеждаваш, а от това най-щастлив ще е мъжа ми, понеже ще му отпадне като ангажимент :nod:
не я слушай , тя само орехи въди ! и после реве и търсим рози под орехите да вървят и да цъфтят по 8 месеца... :mrgreen: :hihihi: :hihihi:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари

Мнение от danielka_y »

dal написа:не я слушай , тя само орехи въди ! и после реве и търсим рози под орехите да вървят и да цъфтят по 8 месеца... :mrgreen: :hihihi: :hihihi:
Ми тамън, две да сме - тя орехи, аз круши
ще се събираме двете да чупим орехи за сладки, и да сушим круши за ошаф до розите :hihihi: :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари

Мнение от calico »

Дал! :tzeluvka: Ела ми на гости в жегите на сянка под орехите и ще ги заобичаш

п.п. намерих доста рози за сенчести места :ieeemyzh:
(и моля те кажи тук или в друга тема тежкото си мнение за ей тези рози: Shogun (Tantau 2000) и Amber Sun (-Kordes, 2005)


Дани, това че падат листа е много добре даже. правят хумус на почвата. можеш да ги събираш и да компостираш отделно. аз от орехите не мога, но пак не давам да се режат.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7208
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Помощ за моята градина - моля за идеи, снимки, коментари

Мнение от ljuboznatelna »

Ако не ти крие много слънцето мрежата на съседите, скрий я с някакво пълзящо /стига и те да нямат нищо против/ Телените мрежи доста влошават вида на градинките. Крушата и аз не бих я махала. Поорежи й клоните, ако ти хвърля много сянка. Между цветята вкарай и някакво малко храстче или иглолистно - да омекоти шаренията, а и много от цветята имат лош вид като прецъфтят. Ако имаш възможност да косиш - насей трева, да разграничава кътовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”