Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от mariyanag »

Ании, крАднем ти алгоритъмо за полянка с парички. :ieeee:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от Еличка »

Точно този "алгоритъм" спазвам три години. Освен паричките, разнасям и детелинки. И ме радват. И ако някой ден постигна 1/10 от приказния дух на тази градина, ще бъда наистина щастлива!!! :sbow:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1834 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от Тутти »

Една градина от мечтите. Чудно, тренировка за рая.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от calico »

абе Ели, Марче, ми поръсете сенменца бе, ще стане по-бързо.

само че да не стане като при мене- вече трева няма, само тук там основното са паричките. а преди години си беше като при Анжи, красота. То и сега е красота, ама да не се коси, и са корен до корена парички. Сега разхвърлям семена на бяла детелина, да видим кой ще надделее, но паричките са по-жилави според мен.

Анжи, велика градина е това твоето, а и си сторъката индийска богиня, забравих й името.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от ljuboznatelna »

Ти сега ме уплаши. На съседката основно глухарчета има :)
Обаче се замислих, че полянката ми е малка, и я кръстосвам. Ще пробвам на една друга. :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от calico »

Люб, ходенето по тях не им пречи, аз непрекъснато вървя по тях. Просто искат по-често косене, щото да не пущат много семена. Ще видя от моите където има направили семенца, да ти събера малко и да ги пръснеш тук там
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от ljuboznatelna »

Аз имам две коренчета, насяти на едно място. Като узреят, ще пръсна. Благодаря ти.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от greeneyed »

Аз насадих 1 коренче преди 3-4 години :ufff: , сега са 1 милион, кося и кълна, колелетата от парички са почти половината от поляните.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от Angelina_S »

Заесеня се и днес щраках, щраках с апарата... Това е точно моментът преди да дойде истинското нашествие от бордо и ярко жълто. Преди хризантемите, каликарпата, амсонията и Acer buergerianum да се сбият за предимство на фона на дивата лоза. Дано не паднат ранни слани само.
Така де, изби ме да си направя заключения за сезона като цяло и взех да копнея за форум, за да си ги изсипя.
И гледам, тук почти нищо не съм правила от май месец. А почти на същото дередже съм и с всички градински ФБ-групи, в които иначе "членувам".

Добре, изводът е:
Напролет, по-скоро от края на зимата, подхващам маниашки сеитби. Дори събрах някакви семена от хемерокалис. (Това не съм сяла, ако някой има опит, снимки на поници и пр., ще се радвам да ме препратите.) Изоставих тази година бордюра само на някакви символични тагетеси, от които почти нищо не оцеля заради охлювите. Може би трябва изобщо да променя концепцията и да заложа и на двугодишни тревисти, плюс едногодишните, за да може цъфтежите да имат покритие за по-продължителен период от летния сезон. Тъй като бордюрът взе да се позапълва с многогодишни – фуксия, салвия, анемоне, тревички, цератостигма – трябва и да го поразширя напред (за пореден път). :twisted:

Открих газаниите! Купувах разсади през годината, ама явно им улучих мястото и те се побъркаха, а се оказа, че и добре се спогаждат с кисела почва. Ще пусна снимки от по-ранната част на сезона в следващ пост. Събрах им семена. Не стига другото, ами ще се опитам и да ги зазимя, дано оцелее някое коренче.

Ранно пролетните композиции са ми слаби, почти несъществуващи. А се натъкнах на едни идейни статии с кукуряци и еуфорбии, развити, на туфи, под стааара магнолия. Но освен кукуряци, ще трябват и четири пет сезона, за да се види нещо "черно на бяло". И място! Вечният проблем...

Есенните цъфтежи също са ми слаби. Трябва да измисля някаква игра с хризантеми и астри, да реша къде искам топли, къде студени цветове и... да скачам.

И още идеи ми се въртят из главата, но взех да се притеснявам да ги напиша, че в края на следващия сезон едва ли ще мога да им туря отметки на всичките като "изпълнени". :)))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Мнение от Angelina_S »

Ето и обещаните снимки от предишни месеци...

Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”