Романтичната градинка на Светката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Светката
Баш кафе майстор
Регистриран: чет фев 17, 2011 9:07 pm

Re: Романтичната градинка на Светката

Мнение от Светката » вт окт 09, 2018 12:16 pm

Изображение

:ieeee: :ieeemyzh: :daaa: :dovolen:

Светката
Баш кафе майстор

Мнение от Светката » вт окт 09, 2018 12:32 pm

Изображение

Потребителски аватар
greeneyed
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 30, 2009 4:11 pm

Мнение от greeneyed » вт окт 09, 2018 1:07 pm

И лариксът и сребристите смърчове ли са ,ели ли са ,не знам, ама са супер )))))))))))))))))) :daaa:
Кипарисът на 2 рата снимка- сигурно ще береш ядове с него, нека му дойде времето, тогава ще го обсъждаме. :dovolen:
Само аз нямам кърпикожух май, той е символично цвете, ще го намеря! :dovolen:
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

"Не искайте много – не можете да му платите цената" Ванга

моите цветя

elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет юни 19, 2014 4:03 pm

Мнение от elmaz » вт окт 09, 2018 1:36 pm

Страхотни иглолистни!
Светка, тези иглички встрани от ъгъла кедри ли са?
Какъв вид са? Много са хубави :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet

dar
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет окт 24, 2014 4:30 pm

Мнение от dar » вт окт 09, 2018 5:37 pm

Светка, липсваше! Това май ти е ново кътче с иглолистни или старо забравено от мен. Супер е станало! Да ви радва и да му се радваме и ние!
Когато ти остане време, моляте погледни ми въпроса за моя ларикс в темата. Мога да изпращам снимки само на вайбър за съжаление. Пусни снимка и на твоя ларикс и на другите кътчета. Правихте ли туршии? Дай малко повече инфо ако може :dovolen:

Потребителски аватар
ivanina
Кафе машина
Регистриран: пет мар 29, 2013 12:36 pm

Мнение от ivanina » вт окт 09, 2018 7:06 pm

Светът е малък :dovolen: ...На мен пък изобщо не ми липсваше :sneee:
защото много често ни се сблъскваха летателните кораби в необятното нет пространство! :twisted:
И знаех, че поредното му кацане, ще е във форумната му градинка! :mrgreen:
Харесвам новата ти , преобразена визия на градината ти Светка! Напълно нормално е след 10 примерно години,
да ти омръзне гледката и да пожелаеш нещо различно. Доста смело е, но пък носи нова радост- ново преживяване. С розите е лесно- само за минути.... и корена го няма, но с иглолистните ....оставаш до живот. :snurd:
За кедрите те питах, Атлантика ми каза че са , ако не греша? Хубави, големи растения . :daaa:
Само искам да ти дам информация за размерите на моят 14 годишен сребрист смърч - висок е м/у 5-6 м. и широк около 4м. диаметър , защото виждам между кедрите ти насаден такъв .
Живи и здрави бъдете, да се радвате на новата градина и на новото поколение- продължението на рода ! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Мнение от Тутти » вт окт 09, 2018 8:37 pm

Светка, добре завърнал се с красивото иглолистно кътче. Сподели нещо за доматите и зеленчука, как беше сезона при вас? А розите?
Ново продължение на рода? Честито, нека щастието да е винаги с всички вас.

Потребителски аватар
alina
Кафе машина
Регистриран: чет окт 31, 2013 9:36 am

Мнение от alina » ср окт 10, 2018 10:02 am

ivanina написа:
вт окт 09, 2018 7:06 pm
Светът е малък :dovolen: ...На мен пък изобщо не ми липсваше :sneee:
защото много често ни се сблъскваха летателните кораби в необятното нет пространство! :twisted:
И знаех, че поредното му кацане, ще е във форумната му градинка! :mrgreen:
Харесвам новата ти , преобразена визия на градината ти Светка! Напълно нормално е след 10 примерно години,
да ти омръзне гледката и да пожелаеш нещо различно. Доста смело е, но пък носи нова радост- ново преживяване. С розите е лесно- само за минути.... и корена го няма, но с иглолистните ....оставаш до живот. :snurd:
За кедрите те питах, Атлантика ми каза че са , ако не греша? Хубави, големи растения . :daaa:
Само искам да ти дам информация за размерите на моят 14 годишен сребрист смърч - висок е м/у 5-6 м. и широк около 4м. диаметър , защото виждам между кедрите ти насаден такъв .
Живи и здрави бъдете, да се радвате на новата градина и на новото поколение- продължението на рода ! :tzvetentze:
:daaa: Вярно.Светката, В края на зимата премести едното голямо иглолистно, например синята пицеа към ниското джудже да стане разстояние около 2,5 , до оградата ще останат широките кедри, като се разширят, те ще станат един до друг, но на предния план от къщата ще се вижда синята пицеа на фона на кедрите..Иваннина ,нали е така? Хем, няма да пречат един на друг , хем визията ще остане същата..Не знам , написах ли разбрано.. :hmmm:
Май, кедрите не обичат подстригване.., не можеш да ги регулираш с подстригването, но можеш да забавиш ръст с прищипване на ( прираст) младите резедави клонки на ръст (2/3) , но пък пицеа може да се подстригва...можеш дя я скъсяваш и да кастриш отстрани , , ако решиш да я държиш под контрол

Потребителски аватар
Daniela Pargu
Баш кафе майстор
Регистриран: нед яну 29, 2017 9:53 pm

Мнение от Daniela Pargu » ср окт 10, 2018 11:56 am

Моля да бъда извинена :nod: ,че давам непоискано мнение,но ....
растенията са прекрасни и не са виновни,та си позволявам :angel2:
На това малко място само пицеята може да остане :daaa:
Прекрасните кедри растат бързо и нямат място там :nod:
Разстоянията между тях изискват 4-5 метра !

Светката
Баш кафе майстор

Мнение от Светката » ср окт 10, 2018 6:21 pm

Чест и почитания!
Задачите така са ме обсебили че,не намирам време да отскоча до Хобикафето :dovolen: да пием по едно кафенце. Елемент на изненада е, може би моето появяване.В красивата градинка е, важен усетът за излишното.Затова изкорених розите и разпратих резниците из цяла БГ. И други да ги имат и се радват на хубави рози.
Двете Кедърчета растат тясно коловидно и няма опасност.Пицеата може да стигне височина 3-4м най много но след 30 години.Пък то тогава я камилата ,я камиларя. :dovolen: Търпят на подрязване и забавяне на растежа.Така се и сгъстяват.Просто реших че,трябва да са в група поради липса на простор.Иначе съм им създал удобство.
Изграждането,озеленяването и поддържането са едно неописуемо удоволствие за мен.Ще погледна Дар когато имам време.Правихме туршии да.Започнахме с 50 кг.краставички в бидон.10 кг.моркови в бидон.Зелено домати 2 бидончета.Люта чушка Шипка в 60 литров бидон и много,много буркани.Меррси!
Тутти благодаря! Сезона на зеленчука беше отличен и пръщеше от имане.При мен стремежа е от 32 квадрата да получа продукция като че,ли е от 320 квадрата и го постигнах.Домати,краставици,пипер,чушки в сандъчета люти Кайен.Бяха нависнали ми ти ония чушки един плод та нямаше обиране.Имам снимки и видеа но в др.група.Голям берекет беше ,голямо чудо.
Иванина с теб се улучваме някой път :daaa: Меррси!
Елмаз да страхотни са.Благодаря!Когато имам време ще ти казвам какви им са наименованията латинските.Още съм в процес на търсене на пицеи стелещи се.
greeneyed кипарисчето е от много години.Изключително бавно расте.Ще го махам след време.Там над езерцето съм пуснал плачещ кедър.
Алина ,да ще търпят постоянен контрол.Меррси!
Daniela Pargu :dovolen: човек трябва да приема нещата с усмивка и учтивост.Меррси!
Сега праскам една лъчезарна усмивка :dovolen:
Весело настроение във форума!

Потребителски аватар
маргото
Кафе машина
Регистриран: съб окт 24, 2015 10:43 pm

Мнение от маргото » ср окт 10, 2018 8:39 pm

:shi: Светка, най-после...изчака ми се чакалото :lol: Шегувам се...малко за настроение! Радвам се, че си отново тук! :daaa: :dovolen:
Много хубави есенни минзухари - слънца в късната есен! :o Използват се като багрило, в парфюмерията, като подправка и лекарство.
Шафранът може да се използва и за ароматизиране на вино. Цвета на шафрановия минзухар повяхва след няколко дни и тогава се добива шафранът. Шафрановият аромат, според познавачите, напомня "метален мед", с подобни на сено нотки, вкусът също, но донякъде горчив.
Той придава св. жълто-оранжев цвят на храните и се използва за оцветяване на сладкарски изделия и спиртни напитки...
За 1 кг. сух шафран са необходими 110 000 - 165 000 цвята, които се получават от засадена площ по-голяма от 2 футболни игрища.
За набиране на 150 000 цвята са необходими около 40 часа интензивен денонощен труд. Цените на едро и дребно за 1 кг. шафран варират
от 1 000 до 10 000 евро. В западните страни средна цена на дребно е около 1 550 евро за килограм...

Отговори

Върни се в “Нашите албуми”