Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Поли, Исменето все в двора съм го гледала на примък-отмък. Пролет садя луците, есен ги вадя и прибирам. Есента на 2016 г. не ги прибрах и всички загинаха. В каталозите за луковични винаги има една група, в която се предлагат Исмене, Спрекелия. Купувала съм ги, заедно с Туберозата от магазини на Сортови семена. Просто трябва да се оглеждат пакети с луковици в големите вериги. Не си знаела, не си ги видяла. :mrgreen:
Да, това твоето е книфофия. И е с по-красив цвят! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Осигури й диаметър 1 м. и всичко ще е наред.
Ако не - тя сама ще си го осигури. ;) :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Новият терен

Мнение от ins »

Мери, всичко е УНИКАЛНО! :shock: Възхищавам се на колекцията ти ,на труда ти и на желанието ти.
Искам, моля се и вярвам,че на твоите години ще съм като теб! :tzeluvka: :tzvetentze:
И стига глупости, няма нищо да риташ :svekurva:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Поли, видях въпроса ти. Това е инкарвилея, казват й градинска глоксиния. Трудно презимува, голяма кека.

Благодаря ти, ins! Радвам се, че намина. :ieeee: Има още поне 5-6 отминали китки, които спестих - клеоме, енотера, титония, фритилария и... тулипи. :hihihi:
Не само, че ще си като мен, а и отгоре! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Новият терен

Мнение от mariyanag »

Мерко, твоят фоторазказ стопли зимата и ме върна в спомени по същите китки.
Благодаря за топлината и споделеното. :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Радвам се, че намина, mariyanag, и че съм ти върнала твоите цветни спомени! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Благодаря ти! :sflower:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Новият терен

Мнение от НаталиГ »

Мериииии!!!!!!!!!! Толкова цвят посред зима.......Много е сгряващо и зареждащо!!!!!! Благодаря ти!!!!! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Натали! :sbear: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Досега правих "преброяване на дивите зайци". :sgiggle: Всъщност - на брадатите ириси в І и във ІІ полянка по ХН. ;) :mrgreen:
Като дръпнах чертата, се изненадах. Оказа се, че от високите са кръгло 120 сорта, :o а от ниските - 38 сорта. :dovolen:
(Луковичните не ги броя за ириси. 8-) :lol: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Новият терен

Мнение от clock »

:lol: И аз като Мама_Li -Еххаааа! Мария, ако знаеш как ми се иска да направиш нещо като каталог със тия 120 сорта! Боже, представям си колко е красиво на живо като нацъфтят всичките тия ириси!
И да кажа :dovolen: Страшно се радвам, че ще идваш до Козлодуй, Мария! :ieeee: От много, много време ми се иска да те прегърна наживо, истински :sbear: Чуден празник ще е!
Мислих си и още нещо. Знам как се пътува с автобус до Козлодуй. Дали Стара Загора - Плевен и от там друг до Козлодуй или пък Стара Загора ( в случая Нова Загора) - София и от там друг за Козлодуй. И в двата варианта е леко кошмарно. Затова си мислих, ние от време на време си ходим до Стара Загора. Ако искаш може да го съчетаем и когато идваме на тръгване да минем през Нова Загора да те вземем и да си те докараме до Козлодуй. ММ е добър шофьор, караме бавно и всяко пътуване го превръщаме в разходка с хубави гледки и приятна музика. А с теб в колата ще е и истинско удоволствие!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”