Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Еличка »

Nevita написа: Апр 25, '19, 19:59 ..... днес ми се излюпиха първите пиленца!
....
И са много милички, когато се завират в шепата ми и там заспиват :). Засега са две, не знам други ще се излюпят ли, но и така много им се радвам :)
Прелести мънички! Толкова искам кокошчици, но знам, че веднага ще ги кръстя с имена и край, стават домашни любимци 😊
Да са ти живи и здрави, Невита!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Лошо няма, Еличка, те са си домашни любимци :) Аз специално не мога да гледам на тях само като фабрика за яйца. Обичам си ги и не знам как бих ги заколила, ако се наложи.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Еличка »

Именно! ❤️
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кокошки

Мнение от clock »

:lol: Еличе, глей сега как половината форум ще изпопада от смях :lol: Моите кокошки си имат едно име всичките - Пенка, Пенки, Пенчета :liubov2: Като влизам да ги храня и от вратата на дворчето викам - "Хайде, Пенчета, красиви!" и всичко живо е в краката ми :lol: Да се наведа и мога да ги хвана. Зимата затварям вратата на стаичката им и преди да я затворя пускам паролата: "Лека нощ, Пенчета, лека нощ, лека нощ!" И ако има някоя изостанала по двора и навесчетата на бегом се прибира :lol: Ние животно не колим, благодарни сме и на яйцата. Така че вземи, дай им име и яж кекс :lol:

Неви, пу пу пу, малки сладки пухчета :sheart: Всичките яйчица да ти се излюпят и да ти се напълни дворчето с пухкавелки! :liubov:
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Благодаря ти, Клокче! Да нагушкаш от мен Пенчетата :)
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Кокошки

Мнение от prijatel62 »

А, браво на тях! Да знаеш, Неви, че ако видят първо тебе, ще те приемат за собствена майка и ще ходят след тебе из двора. :dovolen: ...ефектът на Конрад-Лоренц.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Е, първо мен видяха, пък ще видим колко ще се привържат :) Патенцата например са склонни да търчат подире ти, ако ги гледаш от малки, но пиленцата по принцип са по-плашливи.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Кокошки

Мнение от zeleno »

татко е горд собственик на едно измътено пиленце от 16 яйца :lol:
квачката ги е "опекла" както се изрази той , сега пък единственото не знае как да го научи да яде и пие вода
та той се е заел , види се ...
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1260 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Моите копринки ги продадохме, за да не ги тормозят повече пауните. И ние не колим. Даже и яйца нямахме, защото едно дребно войнствено петле, от порода Феникс, ги научи да си ядат яйцата :D

Но втора година имаме паунчета, паунката ляга. Тази година едното паунчесигурно се е затруднявало да излезе, тя му "помогна" като стъпи на яйцето. Ннаправи го пред мен, иначе нямаше да знам защо е умряло едно без да успее да се измъкне напълно. Само че и това не беше успяло, и на втория ден го измъкнахме ние, залепено за ципата. Гледахме ги в кашон, за да не става от другите яйца, но не се получи. Това последното беше със свити крачета, първо не можеше да става. После разпери крачетата встрани, и се придвижваше само чрез крилцата.



Другите го тъпчеха, затова ги върнахме при мама, а на това вързах един ластик на краката, за да ги събере, и то след два дни вече можеше да потичва. Водих го на разходка навън, и аз бях неговата Мама. Обиколи след мен няколко пъти поляната :) Когато бях до него, беше спокойно, оставех ли го, започваше силно да пиука :) Давах в човката храна, вода....

Изображение

Върнахме го при другите две и майка му. Доста по-дребничко, малко замаяно, но с хъс да живее.
Като започнаха бурите и дъждовете, ги преместихме в една недовършена стая на втория етаж. Във волиерата беше влажно и капеше.
Там обаче беше прекалено топло,и вечер беше около и над 30 градуса, и най-едричкото почина. Според мен от прегряване. :(
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Кокошки

Мнение от scleri »

Полски пилета .... Синьо-бяло гребенkо, сребристо и черно.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”