Енигматичната котка

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от flora »

Ами тя горкичката е принудена да стои на шкафа (чудесен е!), Гео, защото ти не си и направила светилище като за истинска богиня
Изображение
Изображение Изображение
Малката Ида

Re: Енигматичната котка

Мнение от Малката Ида »

Много ни е зле! ;)


Изображение

Изображение

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от Гео, граф »

flora написа: Мар 9, '18, 21:49 Ами тя горкичката е принудена да стои на шкафа (чудесен е!), Гео, защото ти не си и направила светилище като за истинска богиня...
Не съм видяла коментара ти, Фло, извини ме! Светилище чак не съм ѝ направила, но затова пък във всяка стая, включително и на терасата, моята богиня си има специални места за отмора и разтуха - хем да си лежи и придремва, хем да си зяпа врабците навън :nod:

Малката Ида написа: Мар 22, '18, 17:37 Много ни е зле! ;)
Ох, горканката Джиджи с кехлибарените очи :sheart: :angelche: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gospodinov

Re: Енигматичната котка

Мнение от gospodinov »

Я да ви питам, как процедирате с писаните по време на почивка, на познати ли ги оставяте или в хотел за домашни любимци?
Тази година, ще ни се наложи да търсим някакво такова решение.
Някой, който е ползвал такива "хотели" моля да сподели мнение.
Малко снимки на нашия глезльо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
misty
Виенско кафе
Мнения: 383
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:29
Местоположение: Казанлък

Re: Енигматичната котка

Мнение от misty »

Най-малко стресиращо за котето е да си остане в домашната обстановка. Моите никога не съм ги давала на хотел или в друг дом.Когато съм на почивка, майка ми ходи да ги храни сутрин и вечер и въпреки това и правят номера. Може би като знак на протест, че са изоставени- пишкане където сварят. Иначе, когато съм в къщи, такова нещо не се случва. Смяната на дома не им се отразява добре- особено ако хората са им непознати. Наложи се миналата година да сменим апартамента с къща. Ами дори и със нас, бавно се адаптираха- едната още не си е показала носа навън.
http://ytsim.snimka.bg/flowers/terasa-2011.593147" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ytsim.snimka.bg/europe/deutcshland-2011.596227" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodinov

Re: Енигматичната котка

Мнение от gospodinov »

Това с пишкането и ние го установихме миналата година.
Оставих ме го 10 дни, само със сина ни в къщи ама той с неговия режим - спи до обяд, вечерта излиза и се прибира по малките часове....
Няколко пъти е направил беля извън тоалетната си, след като се прибрахме и се успокои, не се е повтаряло повече.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от Shami »

При нас проблема се решава или от близки роднини или от съседи или от приятели.Ние много се разбираме със съседите, имаме си вътрешни портички в дворевете и навсякъде е отворено.Имаме си доверие и си помагаме.
После пък когато те заминат някъде,ние връщаме жеста.Така не местим животните, тук не става въпрос само за едно вече, при нас са повече и различни видове :lol: ,поливат ми цветята и за нас е идеален вариант.
Животинките усещат липсата ни,но няма как,пък и това е само за седмица.
Господинов,котаракът ти е голям красавец :daaa:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от shoshy »

Господинов, и ние ползваме близки да наглеждат писана, когато се налага да отсъстваме по-дълго време. Така е най-малко стресиращо за нея.
Скоро гледах при ветеринар голям котарак настанен с стъклен аквариум, в който обикновено стоят котенца за продан. Беше супер нещастен. После разбрах, че бил там на хотел.
gospodinov

Re: Енигматичната котка

Мнение от gospodinov »

Да споделя за хотелите, тази година се наложи за 5 дена да го оставим в такъв хотел за котки.
Естествено писанко беше стресиран, но пък мястото беше добро - широки клетки, отлична хигиена, собственичката е вет. лекар.
Когато няма друга алтернатива и това е вариант.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Енигматичната котка

Мнение от clock »

Котки разни, светове разни, мечти разни.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”