Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Ава_и_мама »

:liubov: Радвам се на котенцата ви! Докосвам с показалец таблета, за да ги погаля! Само така мога. Харесвам ги, но няма как да си имаме коте. На София Ава ги гони и милите все под колите се пъхат, за да се спасят от нея. На село комшийските котета пък са все по керемидите. Скоро имаше неочаквана среща между Ава и една добре охранена котана. То беше съскане, то беше лаене, ръмжане, гонене из доматите, цветята и пипера... Добре, че пипера тази година е висок! Спаси я смокинята, миличката качи се и от там на покрива на комшийте. Ава се оказа голяма ловджийка. Мишки, плъхове, ежко(него всяка вечер го търсим), котки, циганските коне, комшийски овце...
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от maiakt »

Здравейте,да ви помоля да ми стискате палци :snif: - утре ще оперират Рекси. Не знам защо,ама нещо ми е много притеснено. Нещо на този дивак не му върви тая година - първо направи възпаление на нервни окончания (излекуван с 3 инжекции,през определен период, под пълна упойка). Сега има скъсване на колянна връзка на едното задно краче.
Ето го:
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от venetka70 »

За Рекси :stiskam: :stiskam: Дано всичко мине успешно.

И аз си имам мъка по домашен любимец. Котката ни Мила. От две години насам слабее и това е. Какво ли не не пробвахме. Сменяхме десетки видове гранули и консерви и не, та не.Според лекарите нищо и няма. Или поне не откриват някаква причина.
Като се върнах тоя път от чужбина я заварих живи мощи. Надали има и килограм тегло. Останали са и само големите зелени очи. И гледа, гледа с тях. Ще ти проговори скоро сякаш.
Поплаках си и тихичко и и се помолих да не си отива. Не сме готови още за това. Само 12 години сме заедно и има време.
Не знам как и от какво, но започна да се храни по-добре. Видимо живна в последните дни и взе дори да се заиграва. Дано да сме успели заедно да минем през тоя труден за нея период и пак да си стане предишното дундесто котище.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

Майче,не се притеснявай,мила!Тези операции са успешни и крачето ще е по-здраво от преди!
Къде ще го оперират ? :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Вени, и аз имам една такава котана- жизнена си е ,хапва, ама преди мноого мишки излови, и гущери и какво ли не!
Все си мисля да няма диабет, ама не сме я изследвали :nod:
Дано са ни живи и здрави любимците и :stiskam: :stiskam: :stiskam: всичко да мине добре :tzeluvka: :gush:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от maiakt »

Благодаря ви :tzeluvka: !В София,Централна вереринарна клиника,при Зоопарка.По принцип само добри отзиви съм чувала за тях,та за това. Пък и там вече си го познават :lol: - лафа беше: "Поради нрава на тоз красавец- доведете го сутринта в 8.По принцип ги приемаме 1 ден предварително,но при него не е добра идея :angelche: "
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

Там всичко ще е наред! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
После ще иска пазене!Ще се оправи :tzeluvka: :tzeluvka:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от dar »

Имаме за подаряване 3 котенца. На 22 Юли са родени на нашата веранда. Двете са шарени- бяло, черно и оранжево. С черни брадички- близначета и май момичета. Третия е мъжкар бяло с черно. Ако има желаещи моля пишете ми на лични.Ще се радвам ако се намерят желаещи.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от libra »

Мая,не се притеснявай за Рекси,понасят интервенциите по-леко от хората ,ще му мине баш ,като на куче! :stiskam:
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от kannamy »

Майче ,Рекси ще е пушка след има няма десетина дни.Стискам палци да му мине перфектно операцията.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Мая!
Предишната ни лябимка беше старонемска овчарка.
Беше ни като дете! Само не можеше да говори. Ние я водехме в Синия кръст в Горубляне. И Ава сега е там.
То нали знаеш, едни са доволни от едни доктори, други не са.
Късмет да си има думичката мамина! Успех! Незнам дали ви се е случило, но да знаеш при големите кучета май по-трудно излизат от упойка. Залитат, гади им се, като пияни са. Няколко часа не са адекватни.
Немските овчарки са ми слабост. Много ги харесвам и обичам.
С Ава му стискаме палчета :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”