Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ivrabetsa »

Ветеринарите са интересна порода!Какво значи няма нужда от операция?Като няма ретина да му го затворят с няколко шева.Така е врата за инфекции.Иначе е сладурче!Добре е,че сте му дали шанс! :daaa:
Аватар
angelova
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Сеп 11, '11, 21:56
Дал благодарност: 4 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от angelova »

Операция Мъри -домашен любимец скочил от тераса .
https://www.facebook.com/mag.mishoni/vi ... 788986599/
Ex Oriente lux .Светлината идва от Изток.
Малката Ида

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Малката Ида »

Мнениеот serena » Съб Окт 20, 2012 9:40 pm

Така е, аз пък направо не проумявам как може да има хора, които не обичат животни!...
Ето и от нашия квартет с пожелание всички животинки и стопаните им да са здрави и щастливи :liubov: :liubov:






О, Милкана има прекрасни котки, доколкото знам все още не е съдия, но сигурно ще стане. Аз се запознах с нея на една изложба в София и следя котилата, а откакто взе една костенуркова руска сибирка на име Валкирия, съм просто влюбена в нея, една от най-прекрасните и чаровни писани, която съм виждала ...
от serena
Съб Сеп 27, 2014 6:35 pm





Ето две британки на двора - две мои големи любимки от един руски развъдник, златна чинчила
щерка
Zoom in (real dimensions: 800 x 544)Изображение

мама
Zoom in (real dimensions: 800 x 523)Изображение

Малко е да се каже, че ги обожавам.
А това е един господин от същия развъдник, Оскар - сребърна чинчила, който ако се случи да видя на живо, сигурно ще трябва да пия валериан
Zoom in (real dimensions: 700 x 481)Изображение

При британците, както и при други породи, има най-различни разцветки, но по-важни са други характеристики като структура на тялото, мускули, форма на главата, форма и поставеност на очи и уши, качество на козината и подкосъма и още много. Аз малко се въртях по изложби в БГ и гледах чуждестранните съдии какво оценяват, после тръгнах да разглеждам и чужди сайтове, та добих горе-долу представа. Ама все повече не ми се гледат котки в клетки, та поспрях да ходя.

Относно кръстосването - при шотландските клепоухи не трябва и двамата родители да са с подвити уши, а единият трябва да е страйт (с изправени уши), защото се получавала деформация на гръбнака на малките и умирали. Подвитите уши при тях се дължат на дефект в хрущялите, не само в ушите, а и в цялото тяло.
Мнениеот serena » Съб Сеп 27, 2014 6:35 pm

О, Милкана има прекрасни котки, доколкото знам все още не е съдия, но сигурно ще стане. Аз се запознах с нея на една изложба в София и следя котилата, а откакто взе една костенуркова руска сибирка на име Валкирия, съм просто влюбена в нея, една от най-прекрасните и чаровни писани, която съм виждала :liubov: Много съм влюбчива спрямо всички котки, но има някои, които просто ми грабват сърцето.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Мнениеот serena » Нед Окт 26, 2014 5:21 pm







Serena,любопитна съм...със какво си храниш котките?Отговорът не е задължителен.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Breda »

Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

Е, вие по морето сте така - и кученцата знаят - при слънчеви бани - главата на сянка :daaa: :liubov:
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от viktoriaivanova »

Колеги-цветари, трябва да споделя нещо с тези от вас, които имат коте - домашен любимец. Наскоро се убедих в необходимостта от кастрация на котките, докато са в млада възраст, независимо дали живеят в апартамент, или излизат и навън, или пък живеят само навън в двор.
Кастрацията предпазва здравето на животинката в по-късна възраст, освен че предпазва и от неконтролираното размножаване на бездомничета и улични, бедстващи котета.
Моята котчица Алиса живее при мен в апартамент от пет-месечно бебе досега, когато е 8-годишна. Преди седмица при последното й разгонване стана унила, безапетитна, сънлива, с тъжни очи. Ветеринарят Илиян Рачински установи възпаление на половите органи. Лекува четири-пет дни с антибиотици и противовъзпалителни, но предложи като трайно решение на проблема кастрация. Същият съвет получих и от Animal friends Vratsa. Благодарна съм ви!
Вчера на котчица Алиса бе направена операция, при която се установи и перитонит.

Изображение
Разсънването й след операцията, след 24-часово лежане и спане.

Изображение
И плах опит за закуска.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

Милото, да ти е живо и здраво! :liubov:
Да допълня,че кастрацията не вреди на животинките по никакъв начин,а намалява агресивността и някои вредни навици,
което е полезно за стопаните!
Не прави вяли и мързеливи котенцата- пак са си игриви по старому! :daaa:
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от viktoriaivanova »

Благодаря, Даниела.
Дано прочетат повече хора с домашни любимци.
GIOIA(Джоя)

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Вики,радвам се,че котанка вече е добре :tzeluvka:
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от didkec »

Да покажа и моята разбойничка Лифи :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”