Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Потребителски аватар
venetka70
Баш кафе майстор
Регистриран: чет май 21, 2015 12:17 pm
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от venetka70 » ср окт 03, 2018 11:01 am

Найдичка беше много нещастна като започнах да приготвям куфарите отново за път.
Реши да се настани вътре и да пробва дали няма да я взема и нея с мен.
Изображение
Изображение

Много ми липсва рошлата!!
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
На страница 33 от темата Пландорекс 16 можете да намерите линк за временната таблица към дата 14 Декември 2018 г.

Потребителски аватар
мечтица
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет юли 04, 2013 8:31 am

Мнение от мечтица » ср окт 03, 2018 8:12 pm

Миличката :liubov:
Oчитe ни ca oтвopeни ĸъм тoвa, ĸoeтo нocим в cъpцeтo cи, caмo тoвa мoжeм дa видим. Чoвeĸ, ĸoйтo нe e нaмepил нищo дoбpo в дpyгитe, нe мoжe дa нaмepи нищo xyбaвo, нитo тyĸ, нитo нa ĸoeтo и дa e дpyгo мяcтo''

dar
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет окт 24, 2014 4:30 pm

Мнение от dar » ср окт 03, 2018 9:25 pm

Как да не ги обича човек животните! Вени, много мило животинче си имаш!

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор
Регистриран: ср ное 13, 2013 4:08 pm

Мнение от макс » ср окт 03, 2018 10:28 pm

Вени голяма сладурка ти :liubov2: :liubov: :tzeluvka:

Потребителски аватар
сюзан
Баш кафе майстор
Регистриран: чет юни 12, 2014 10:56 am

Мнение от сюзан » чет окт 04, 2018 8:43 am

Сладураната, тя! Сигурно много тъгува за теб!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Мнение от Тутти » чет окт 04, 2018 2:28 pm

Venetka70, моята Марая - йорки, всеки път се настанява така в куфара. Трудно я вадя оттам и направо ми става мъчно, та чак не ми се заминава. После като види, че остава тук, се примирява. Така правят тези верни приятели.
:tzeluvka: А ти да имаш успешно пътуване и много работа да свършиш. :liubov:

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/
Регистриран: нед дек 15, 2013 2:50 pm

Мнение от Skio » чет окт 11, 2018 11:35 am

Момичета, и котките се вмъкват в куфарите :dovolen: , но никак не е от тъга, ами от любопитство, защото все пак е предмет, импрегниран с миризмата ни, но който е достъпен само периодически.

Шами, до къде я докара с онова бебоче? Успява ли вече да хруска твърдички неща?
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Мнение от Shami » чет окт 11, 2018 1:16 pm

Живи сме :daaa:Още се храним със спринцовката,но глождаме и пилешки кокал и в спринцовката слагам вече и пилешка супа.
Още отказва само да лочи от паничка.Ще видя днес детето да го щракне пухчо, да го видите.Има си характер.Като е гладно котето отива само в кашончето,влиза вътре и с предните лапи се покачва на ръбчето и почва едно мяучкане.Там го захраних и то е запомнило и като дресирано тича първо там :lol:Значи кокалчето го оставям до кашона,то си отива периодично,яхва го,джавака си го нещо,после обратно в кашона,пък ние си спим доволни,ми тишина е вече :lol:Обаче междувременно се сдобихме и с някаква птица,та сега и нея я мисля какво да я правя,прилича на яребица ли или на нещо друго.Ама много диво това нещо. :hmmm:ММ туко ме подпитва,дали съм хранила днеска ястреба :shock:
Ми пращам го,той да си го храни.Като се бъзика със мене,вика ми пробвай птицата с малко салам,месце,може пък да кълве. :lol:
Скио,благодаря :tzeluvka: ,че се интересуваш от подхвърления Пухчо.Той не е много пухкав,ама на ,така ми идва отвътре и така му викам :tzvetentze:

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор
Регистриран: ср ное 13, 2013 4:08 pm

Мнение от макс » чет окт 11, 2018 1:47 pm

Мише много е весело при вас :lol:

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/

Мнение от Skio » чет окт 11, 2018 2:15 pm

Шами, такава си скица!
Ми то, пилето, може наистина ястреб да е! Я ни пусни една снимка да го идентифицираме :lol: :lol:

Котачето щом се нахвърля да ръфа кокал, край, вече е в играта! Значи са му прораснали кучешките зъбки и може спокойно да му дадеш от котешките гранулки, кубчета сирене, кашкавал. Но не очаквай непременно да иска да пие мляко от купичка, не всички котки продължават да харесват мляко. И вече трябва да си има достъп до вода ;) Пък какъв майтап с първата среща с водата, какво кихане - това е, ти си майката, ти трябва на всичко да го научиш.
Лео например много лесно го научих да се качва по дървета, но докато изучим слизането :o даже пожарникари виках веднъж. Че и като дойдоха... :lol:

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет окт 11, 2018 2:33 pm

Макс,то няма смисъл да се ядосвам.Гледам да завъртя така нещата,че да са позитивни,както сама си го направя ,така ще е.
Правя си сама живота весел :lol: ,обаче за съседите да бях помислила поне :hihihi:
Скио :lol: уби ме с пожарникарите :lol:
Ама ,как ястреб :shock:,то ММ отиде за риба пък се върна със птица,побърка се тоя свят вече,не знаеш какво те дебне зад ъгъла :lol:
Аз не обичам да го разпитвам какво ,що,но все пак ми се стори странно,то поне да бяхме близо до морето,че да е гларус това,ама не сме.
Ще видя тия дни за снимки,но сега излизам,че ако още нещо ме помисли за негова майка,обявявам стачка,но не гладна :lol:

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » вт окт 16, 2018 10:40 pm

Ето ме,сега ще покажа Пухчо.
Ето го малкото пухесто зрънце,катери се по детето.
Снимахме го между почивката на шпакловка на стените,че няма време за фотосесия.
Изображение

Изображение

Изображение
И птицата снимах,ама не е за показ :hmmm: ,с едни проскубани пера е,мяза на лешояд :lol:
Ще видя по натам ,че сега време няма.Нали сме във вечният ремонт и на двете места и навсякъде е хаос ,прахоляк,дупки навсякъде,но те не са за рози,за голямо съжаление :lol: ,къде ли ще са бъдещите дупки :hmmm:Дупки и на двете места в антретата на тавана.Сложила съм два големи легена да събират дъждовната вода,в единият ММ пуснал две риби от риболов донесени да си плуват там.На сутринта гледам всички котки наобиколили легена в кръг и наблюдават рибите.Идилия :lol: Оставаше и ММ да приседне до легена с дъждобрана дето си го купи за риболов и да метне въдицата. :lol:Отивам при баща ми,там ме чака другия леген,прекалено е голям,не можем да го прескочим,затова го подбутваме с крак .Там пък се мести едната стена,в резултат падна комина,къщата се тресе,аз се разболях от някакъв вирус и нямам глас изобщо.Прибирам се и поглеждам съседите,от едната страна ,свалили са изцяло покрива на къщата си,майсторите вече втори ден липсват,всички минаващи от там се молим да не падне дъжд.Поглеждам на другата страна,там пък са направили някакво таванско,мяза на наблюдателна кула,обаче и там не са довършени нещата .И не са само те,като ,че всички ,сега точно есента са решили да строят,ремонтират ,а пък всички майстори са решили дружно да липсват.Всички сме в някаква обща еднаква ситуация и си съчувстаме взаимно.Та по натам ще снимам пак :lol:

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/

Мнение от Skio » ср окт 17, 2018 5:48 pm

Шами, прекрасно е котачето, пре-крас-но! И му се вижда, че е мършавичко, но сега набързо ще навакса със зъбките. Ех, на тези красиви контрастни шарки как добре стоят чисто жълти котешки очи :stiskam: дано са такива.

Описваш направо потресаваща ситуация с тези покриви в квартала ви :o -- аз самата започвам да се моля за вас да излезете някак от кашата, преди да ви се наводнят къщите, и то пред зима!

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет окт 18, 2018 10:59 am

Котаранчо отказва мляко,яде само месце и супа.Още отказва само да лочи от паничката,но пробва кренвирш,луканка и риба по съвсем мънички парченца.Почва само да се мие,ходи си в кашончето с пясък по нужда,мисля,че ще го бъде :daaa:Не посмях да го къпя.
Иначе положението с ремонтите и строежите е трудно за всички захванали се. Всяка година качваме човек да оправя покрива,почиства комините,заменя счупените керемиди с нови или поне със здрави.Даже подлагат разни мушами и ламарини и какво ли не и пак протича на едно и също място.Явно трябва всичко да се свали и да се сложат нови греди,абе да се поднови основно покрива.Но нашите парични девиденти са насочени в момента в друга посока и това пак ще го караме с кръпки.Къщите са стари и всички правим каквото можем.То е ясно,че ако имаш заделени пари подменяш всичко с ново,влагаш в ремонта и после с години няма да имаш проблеми.Така правят съседите,само дето трябваше да е лятото, а не есента.Ние пак ще кърпим,пусти пари все не стигат.Гледаме сами да си правим нещата,затова стават много,много бавно и в свободното време.Не мога да изоставя нещата и в къщата при баща ми,така нещата се усложняват,но няма как иначе.По бавничко,но ще се справим :daaa:

Потребителски аватар
Тихомир
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб ное 29, 2014 2:36 pm

Мнение от Тихомир » съб окт 20, 2018 4:57 pm

От 2 седмици си имам 4 месечно Джак Ръселче. Много добре се разбира с котките :dovolen:
Изображение

Отговори

Върни се в “Домашни любимци и зоосвят”