Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор
Регистриран: ср ное 13, 2013 4:08 pm

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от макс » пон юни 11, 2018 10:33 pm

Еличка ,Миша е много сладка ,малка красива моцунка да я цункаш от мен :liubov2:
и поздрав на всички от мен и моето съкровище и голяма :liubov: Макс
Изображение

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе
Регистриран: пон мар 21, 2016 3:39 pm

Мнение от Еличка » пон юни 11, 2018 10:52 pm

Ехааа, Макси е огромно кучанче! :tzeluvka:
Красота, вълшебство е!
П. П. Сега се замислих - дали за кученцата важи туй, дето съм го написала? Не че нещо, ама покрай този гей-парад вече се ошашавихме :lol: :ieeee:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/
Регистриран: нед дек 15, 2013 2:50 pm

Мнение от Skio » вт юни 12, 2018 1:50 am

Еличка написа:
съб юни 09, 2018 9:49 pm
:hmmm: ммммм, да кажа
Мишо се оказа Миша!
:lol: :lol: :lol:
Такова мощно déjà vu ми причиняваш с то/ази Миша :lol: :lol: , че си разхвърлях флашките, за да издиря славното бебство на моя Леонардо.

Изображение
.....
Изображение
.....
Изображение

Макс, Макс е наистина голяма :liubov:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе

Мнение от Еличка » вт юни 12, 2018 7:41 am

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Skio, дай да го видим и голям!
Лелеее, същият поглед....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
Регистриран: вт яну 26, 2010 1:13 pm

Мнение от ljuboznatelna » вт юни 12, 2018 8:35 am

Макс е голям красавец!
Аз получих много от безусловната любов на моя каракачанец, като се върнах от морето - добре ме надра и нацапоти :)
Котетата веднага ме удостоиха с присъствието си, дойдоха веднага дори и скитниците Мица и Писан.
А тази Миша е такъв бонбон! :liubov: Кастрирай я още като навърши 7 месеца, не разчитай на хапчета. Женските понякога изчезват като мъжките в периода на разгонване, и ще пропуснеш хапче. Аз раздадох няколко котета така, и две се наложи да оставя за нас. Бях много против кастрацията, но е по-добре от това да търсиш дом и да не го намериш.
Мъжките съм ги оставила истински мъже, но единия не го пускам вътре преди зимата, защото маркира. Зимата мирясва и не прави бели. Другия не маркира за кратки престои, а той е алфа мъжкаря. Интересна работа :)
Изображение

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе

Мнение от Еличка » вт юни 12, 2018 11:37 am

Аз принципно бях върл противник на кастрацията, Люб, но преди шест години се наложи да кастрираме домашния ни котарак. Мдаммм, миризмата му беше непоносима! След процедурата едва оживя, беше много мъчително :cry: Е, вече шеста година Чочко мирише на омекотител, щото не пропуска да полегне на изпрана дреха :gush: Преди кастрацията два пъти скача през балкона по любов, а сега си стои у дома - мирен и спокоен.
Най-смешното е, че тези животинки са големи хитреци и душевадци. Два дни мъжът ми гледаше с презрение Миша до момента, в който тя се настани и на неговия врат с мъркане и гушене. След пет минути темата за осиновяването ѝ се превърна в табу, след половин ден вече ѝ беше разрешил да влиза и в стаите, а на другия ден се правеше план как зимата сигурно трябва да я приберем вкъщи :x
Малкият ни син не изпитва особена любов към домашния котарак, нооооо хитрушата не се отдели от него като го видя. Амиииииии познайте кой искаше да я вземе даже и в леглото през нощта.

gevkati
Кана кафе
Регистриран: нед фев 03, 2013 1:10 pm

Мнение от gevkati » вт юни 12, 2018 12:02 pm

Дааааа, такива са, оплитат те с едни мрежи и няма измъкване! Обичаш и прощаваш, и глезиш! Въртят ти се в краката и мъркат, а всъщност си те въртят на къс мустак !

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/

Мнение от Skio » съб юли 07, 2018 11:56 am

Мислили ли сте някога, че любимците ни са просто принудени да ни търпят? Особено ако сме се луднали да градинарстваме...
През цялото време, докато си чистех юките, Леонардо блажено се търкаляше на земята до мен. Нещо много типично за него.

Изображение

Изображение

Изведнъж решавам, че ме боли кръста от малката макаричка, на която бях седнала, и се заемам с едно грандиозно увъртане, и клякане, и ставане да правя снимки на последния ми останал лилиум Ландини, който е точно 35см висок :D

Изображение

... и Лео така се обезпокои от поведението ми, че прекара цели петнайсет минути, замръзнал по гръб, да ме следи с поглед. И какъв поглед! Сериозно възмутен и пълен с укор. :lol: :lol: :lol:

Изображение

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор

Мнение от макс » съб юли 07, 2018 7:44 pm

Skio този Лео е голям красавец,сладур да го цункаш от мен обожавам котки но пък си имам хъски :hihihi:

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » пон юли 09, 2018 2:24 pm

Зная, че вие тук сте влюбени във вашите котета.
А аз съм до дън душа възмутена от неизвестна откачалка, която се опитва да разсели в двора ми котета, които развъжда. Старите махленски котки, които си избират туфи хемета, в които да се борят и "килимче" почвопокривен флокс, върху което да акат и да си бършат дупетата, са ми повече от достатъчни. :evil: Никога няма да нараня животинка и даже не се опитвам да ги сплаша, защото те игнорират всякаквите ми заплахи. :lol:
Но мразя някой безпардонно да ми прехвърля своите проблеми. :svekurva: :svekurva: :svekurva: Намирам купчинки изсипана купешка храна и разни съдинки с вода пъхнати под вратата ту край тротоара, ту в дъното на двора. Когато имам храна за котки, умишлено си правя труда да ида чак до отсрещния тротоар и там я изсипвам, за да не ги подвеждам, че са желани на моя терен.
Тая откачалка да си развъжда толкова котки, колкото може да издържа с грижи и храна. :twisted:

Ето че ми олекна! :daaa: Отивам на на терасата да изпуша цигарата на облекчението. :dovolen:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/

Мнение от Skio » пон юли 09, 2018 3:36 pm

Мария Николова написа:
пон юли 09, 2018 2:24 pm

Тая откачалка да си развъжда толкова котки, колкото може да издържа с грижи и храна. :twisted:

Ето че ми олекна! :daaa: Отивам на на терасата да изпуша цигарата на облекчението. :dovolen:
О, Мерка, надявам се да се случи да видиш кой ти прави това, и да му обършеш поне два словесни шамара!
Много държа да ти кажа(адски се надявам да ти помогне!!!), че животното котка има психологически проблем с феномена прозрачност. Слагай на земята пластмасови бутилки с малко вода там, където ти е най-невъзможно да имаш изпражнения. Само седмица да поседяват, и повярвай, че поне месец-два там никой няма повече да пристъпи.

Макс, непременно си подари съжителство с котарунгел, не се лишавай от това! При повечко късмет може даже да ти се случи добро любимче, което щедро да ти разреши да си задържиш и хъскито. :dovolen:

miltonia
Кафевар/ка/
Регистриран: нед май 22, 2016 2:03 am

Мнение от miltonia » вт авг 21, 2018 11:27 pm

"Само да проверим какво са варили в казана."
Изображение

"И какво е имало в кофата."
Изображение

Е, посбиват се, и то честичко..
Изображение

но са много послушни, когато са виновни. :angelche:
Изображение

Потребителски аватар
mimeta
Кана кафе
Регистриран: пон фев 22, 2010 10:11 pm

Мнение от mimeta » ср авг 22, 2018 2:31 pm

Ние нашите всичките котки и котараци ги кастрираме. Котараците като ни се сторят зрели, около една година, котките обикновено оставяме да родят веднъж. Една от причините е да не се размножават, но има и още нещо при мъжките - два не кастрирани котарака в къщата няма да се понасят. Имахме две братчета - неразделни, не ми се беше случвало за годината в която ги имахме да видя единя без другия. Като достигнаха полова зрялост испуснахме момента и единят изчезна - другият го прогони. Колкото и да са близки, природата си е природа и единят от тях просто ще трябва да си намери свой дом. Сега пак сме официално с два котарака, кастрирахме на 11 месеца, като дойде пролетта и почнаха да подивяват. Скоро ще станат на 4 години, държат се вкъщи, играят си заедно и обикновено в градината имаме 8 котки - нашите 2 и 6 съседски.
При котките - имахме една, която като роди първият път не мръдна от малките, беше прекрасна майка. Като роди втори път си ги отгледа, ама явно нямаше такова желание като първият път. Трети път роди и избяга от вкъщи за седмица, изчака малките да умрат и тогава се върна. Решихме, че няма да мъчим животното и себе си и я кастрирахме.
90% от сгазените котки са некастрирани котараци. Здравословни проблеми причинени от кастрацията не сме имали.
Изображение

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор

Мнение от макс » пон сеп 17, 2018 10:11 am

Много хубави котетета си имате само за милувки :tzeluvka: да са ви живи и здрави :liubov2:
А пък моя убавец и любимец Макс :liubov: :liubov: :liubov:
Изображение
днес има рожден ден прави 6 години :ieeee: да ми е жив и здрав много,много си го обичкам съкровище си ми е нищо че не е като другите послушен ,много е своенравен но там му е и чара :lol: :lol:
Почерпете за негово здраве

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Мнение от Shami » пон сеп 17, 2018 10:24 am

Голям красавец е този Макс,много,много го харесах. :sbear:
Да ти е жив и здрав и все така много да те радва. :daaa:
Затърсих му подарък из нета,виждам го в представите си с един голям хубав кучешки медальон ,нещо подобно на това,но даже искам да е нещо специално,красиво,изискано ,да бие на очи.Предвид ,че за себе си обиколих поне пет курорта за седмица за да си търся синджирче с кръстче,можеш да си представиш :lol:
Изображение

Отговори

Върни се в “Домашни любимци и зоосвят”