Препарати за дома

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Препарати за дома

Мнение от didkec »

Не видях да има такава тема, ако има моля истрийте мнението ми :nod: . Моля пишете от кои препарати сте доволни, за баня, за под, за кухня, за стъкла, прах за пране, омекотители......всичко от което сте доволни :daaa:

Почвам първа :D
Пронто за праха по мебелите
Полирапид за банята
Персил за цветно и за бяло пране
Омекотител Бинго (зеления цвят) много приятно ухае и има дълготраен аромат
Apta спрей- почистващ препарат за фурна
Frosch - веро

Мисля да сменя праха за пране, че ми омръзна нещо този.Вие какъв използвате?
Аватар
Niki
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:22
Местоположение: София

Re: Препарати за дома.

Мнение от Niki »

Да напиша и аз какво ползвам. За някои все още имам залитания, но за други (като например банята и фурната) съм на една и съща вълна от мноого време.
Баня - Mr.proper гел за баня (син) - ухае приятно и почиства чудесно;
Фурна - обезмаслител Meglio. Пръскам фурната докато е още леко топла, затварям, изчаквам 5-10 мин и после само избърсвам с домакинската гъба. Няма търкане, няма жулене и противно на очакванията ми - няма поражения върху емайла;
Веро - Pur;
Прозорци - обикновено от прозрачния Clin, но наскоро взех една пяна на Nerta и май от нея съм по-доволна. Нея я ползвам и за почистване на шкафовете в куфнята;
Прах за пране - течен Persil. преди това ползвах течния Ариел, но неговата миризма е прекалено силна за мен
Универсален препарат за кухня (мивки, котолни, тенджери) - Bingosil крем - в пъти по-доволна съм от него в срванение с прехваления Cif;
Микровелето пък си чистя с онези вълшебни гъбички - колкото и да е странно - вършат работа.
И понеже писах за залитанията, да си кажа - много трудно избирам омекотител. И обикновено след това изборът, който съм направила не ми харесва.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Препарати за дома.

Мнение от 5ia »

пера с ариел
омекотител ленор, син и с ръчичка задължително
веро пур или ехо
за прозорците ползвам мъжо, и не го давам :twisted:
за банята пУлирапид - страхотно чисти, и не ме трови
за всичко друго - мелио
май е това :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препарати за дома.

Мнение от ravik »

Брей, че стисната домакиня. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Препарати за дома.

Мнение от Moria »

5ia написа:за банята пУлирапид - страхотно чисти, и не ме трови
:lol: аз предишния път като коментирахме съгласих ли се, че е пУлирапид? :hmmm: Специално гледах после етикета. Обещавам друг път да не се изказвам неподготвена. ;)
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Препарати за дома.

Мнение от 5ia »

Уточних го заради по-горен пост. Да не тръгне някой да го търси с "о", щото няма да го намери. Пък що да съм стисната бе? То мелиото си е прекрасно за всичко. :D
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома.

Мнение от nel4o »

Напоследък не чак толкова ;) Има по-добър обезмаслител на доста по-прилична цена. Сега нямам време, но в следващите дни ще напиша всичко, което знам за перилните и почистващите препарати. Занимавам се професионално с това - имам магазин. Ако някой има някакви по-конкретни въпроси да пише на ЛС :D
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Препарати за дома.

Мнение от Satori »

Прах за пране - Ехо савекс, от години. Омекотители - никога. Излишна химия, а и миризмите им ни дразнят.
Обезмаслител като универсален почистващ препарат - вече само Астониш, инкакъв друг. Веро - напоследък Пур, щото българските, дето ги взимах дотогава, нищо не мият. За фаянс и пр. - Циф. За керамичния плот - едно специално пак на Астониш. За тоалетните - Доместос или обикновена белина. Ароматизатори никакви.
Винаги, когато мога, мия без препарати, а само с микровибърни кърпи. Дори стъклата на душкабината. За прозорците да не говорим - само с тия кърпи. Хем от екологични съображения, хем с цел да дишаме по-малко химия и изобщо да имаме по-малък досег с нея. Препарат за миялна - спрях се на течни и вече пускам всичко на възможно най-кратките програми, например тия за чаши. С течните слагам много по-малко количество от препоръчаното и пак се измива всичко добре. И което е по-важно - изплаква се по-добре. Никога не ползвам отделен препарат за блясък.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Препарати за дома.

Мнение от Titi »

направо се притесних, като ви четох :hmmm: убийте ме, не мога да сетя какви препарати за какво ползвам. Каквото хвана в магазина, първото дето ми се изпречи пред очите и цената му е добра, го вземам. На мъжа ми от 10 години както работи на едно място, през месец им дават по торба прах за пране, големичка такава, не знам колко кг. е, не се сещам и за марката, ама щом 10 год. нямам оплаквания, значи е добър. Прозорци мия веднъж-дваж годишно, но винаги по един и същи начин - първо с парцал натопен във вода и оцет, след това излъсквам с вестник. Не, аз категорично не съм добра домакиня :hmmmmmm:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Препарати за дома.

Мнение от Satori »

Titi написа:направо се притесних, като ви четох :hmmm: убийте ме, не мога да сетя какви препарати за какво ползвам. Каквото хвана в магазина, първото дето ми се изпречи пред очите и цената му е добра, го вземам. На мъжа ми от 10 години както работи на едно място, през месец им дават по торба прах за пране, големичка такава, не знам колко кг. е, не се сещам и за марката, ама щом 10 год. нямам оплаквания, значи е добър. Прозорци мия веднъж-дваж годишно, но винаги по един и същи начин - първо с парцал натопен във вода и оцет, след това излъсквам с вестник. Не, аз категорично не съм добра домакиня :hmmmmmm:
Тити, всеки, който мие прозорците си не по-често от 2 пъти в годината, е съвсем нормална домакиня. И най-вече умна жена :nod: Използва си, значи, силите и енергията за други, по-полезни неща :dovolen: Например за самоусъвършенстване.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”