Препарати за дома

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

:nod: :nod: :nod:
Съгласна съм като с цяло, приблизителната цена на едно пране с истински Ариел например, не може да падне под 40ст. Години съм се занимавала с това та знам... Другото, което искам да споделя е че, разлика в качеството между течен и прахообразен препарат няма ако е истински, като цената на прахообразния е една идея по-висока, тъй като хартиената опаковка качва себестойността. Хубавите сухи перилни препарати се опаковат в картонени кутии или в разтворими пластмасови опаковки.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Lakrima
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 23, '13, 17:50

Re: Препарати за дома.

Мнение от Lakrima »

nel4o написа:Тъй, тъй. За бяло пране - Skip. За цветно капсулован течен Ариел, омекотител - там вече съм капризна, няма да коментирам защото е само въпрос на вкус. В банята и тоалетната ползвам всичко което има хлор в него. Бактериите и другите там гъби и папрати не умират без хлор. За фурна - спрея на Сано или мус на Апта. За прозорци ползваХ Клин и Аякс с оцет. Откакто купих уреда на Виледа за почистване на прозорци ползвам каквото попадне - така или иначе не полирам. За подовете - Емсал в съответните варианти - за плочки, за паркет, ламинат. :nod:
От къде си купихте този уред за прозорци на Виледа?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препарати за дома

Мнение от Lizi »

Тъкмо щях да питам за обезмаслител в темата за въпроси и отговори и видях, че имало такава тема.
Напоследък нещо не мога да улуча добър обезмаслител за керамичните котлони.Бихте ли ми препоръчали ?
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Препарати за дома

Мнение от kremenu6a »

Да съживя малко темата :dovolen: Та ... препарат за съдове използвам PUR ;за плотовете използвам Klinex или Bingo кремообразен; препарат за банята и тоалетната за основно почистване Цилит бенг,за таолетната чиния Доместос и за ароматизиране продукти на Duck или Bref ;За пода използвам общо взето каквото ми попадне пред очите,в момента използвам препарат на Cif (зеления);пера с Ариел капсули и съм много доволна,имам и за бяло и за цветно.Използвам и капсулите на Диксан,много добра работа ми вършат също.Омекотител Ленор
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Препарати за дома

Мнение от emi »

Lizi написа:Тъкмо щях да питам за обезмаслител в темата за въпроси и отговори и видях, че имало такава тема.
Напоследък нещо не мога да улуча добър обезмаслител за керамичните котлони.Бихте ли ми препоръчали ?
Последно ползвах един - Рубикон - сигурно мазнините в дробовете ми свали. Мъжът ми го донесе от работа - там мият трактори и такива работи с него.
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Препарати за дома

Мнение от dantonova »

Аз съм доволна от препаратите за пране Formil в LIDL - струва ми се, че са си произведени в Германия, понеже не се разпространяват в другите вериги (най-много да ги разреждат в магазина ;) ), както и от Denk mit - марката на DM, особено от таблетките за съдомиялна. Oт почистващите препарати предпочитам Frosch, понеже са биоразградими. но напоследък и тях много ги разреждат.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Препарати за дома

Мнение от sadeyes »

Ползвам Bingo, Roli, Duck, обезмаслител Meglio,течен Persil, омекотител Cocolino и по-рядко някой препарат за стъкло.
Мама домакиня
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Ное 21, '14, 10:27

Re: Препарати за дома

Мнение от Мама домакиня »

Nq
Мама домакиня
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Ное 21, '14, 10:27

Re: Препарати за дома

Мнение от Мама домакиня »

Nq
Мама домакиня
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Ное 21, '14, 10:27

Re: Препарати за дома

Мнение от Мама домакиня »

Nq
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”