Преди и след - ремонтите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Отварям нова тема, в която да споделяме главоболия, успехи и интересни решения, свързани със ремонтите, които правим у дома. Ще е хубаво да има снимки преди, по време и след , за да се стимулираме и нахъсваме за нови подвизи ;) .
Ще кача снимки първо на апартамент, които съм публикувала и в моята тема, за което повторение се извинявам, но след няколко дни ще имам на разположение и други фотоси на нещо новичко. Надявам се да ви хареса, както и да покажете и вие различни стилове и решения :dovolen:
Банята преди:
Изображение

Банята по време на ремонта, когато и добавих една ниша от кухнята, защото иначе беше мерър на метър. След това стана метър на три ( малко като коридор) , но това беше единственото решение


Изображение

И банята след

Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от pipike »

Оля, благодаря , че сподели. Добро и красиво решение :dovolen:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

В случая като цена излезе средна хубост, защото съм използвала пет вида плочки ( изостанали и от други ремонти) като цената варира от пет лв. до 80лв.( само 20 плочки, с които направих паното и ми останаха от кухнята)
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Кухнята на същия апартамент
Преди - с нишата, впоследствие прибавена към банята
Изображение

По време


Изображение

След
Изображение

Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от pipike »

Станала е прекрасна :daaa:
Да ти е честита :spoolparty"
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Между кухнята и хола е махната една десетинасантиметрова неносеща стена и това позволи да влезе малко и във хола.Нямам горни шкафове, защото прозореца е плътно до стената.

Хол

По време

Изображение

И след

Изображение

Изображение

Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Пода си е оригиналния, корнизите са от челни дъски, и изобщо има доста евтини решения.
Пак да кажа пускала съм го и преди, това е от преди две години, след някой ден ще сложа и други по- нови, сега снимките не са ми на разположение. Надявам се да качвате и ваши неща и да виждаме различни варианти , както на по- скъпи, така и на бюджетни. По моето скромно мнение хубавите неща стават всякак. Специално този ремонт си беше около златната среда, даже към евтин.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Гео, граф »

Оля, ти имаш много опит и знания, чудесно е, че споделяш тук. Ще ми се да даваш акъл на нас, лаиците, и да коригираш грешките ни. Освен това повече глави винаги мислят по-мащабно, отколкото една (еле па празна като моята :sgiggle: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Гео, аз далеч не съм професионалист и естествено правя грешки. Много обичам, обаче да се самообучавам като чета и гледам и си крадвам идейки от където мога. Когато нещо ми хареса , дълго и внимателно го го изучавам докато не разбера откъде идва хармонията и какво ме привлича- дали цветовото решение или съчетание на стилове. Когато ще правя даден ремонт първо трябва да усетя мястото. После избирам основните цветове и не се отклонявам от тях. Съответно те зависят от размера на помещението, осветеността и т.н. . После си подреждам една картина в главата, някои неща ги чертая ( ток, вода , детайли), и след това все едно нареждам пъзел. Картината в главата ми е готова, само трябва да намеря частите :dovolen: . Има и промени в хода на ремонта, но посоката е една .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Гео, граф »

Оля написа: Апр 25, '19, 14:59 Гео, аз далеч не съм професионалист...
... но работиш и мислиш като такъв :nod: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”