Преди и след - ремонтите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от elleangel »

Това помещение е било кухня при старите собственици:
Изображение
Ние ще го ползваме за перално и котелно помещение /още не е завършено и тръбите за отоплението висят от тавана :D :
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
La vita è bella

casa e giardino prima
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от elleangel »

Тази врата беше на терасата на втория етаж:
Изображение
Днес я направих на рамка за огледало :D
Изображение
Не е най-красивият дизайн, но с подръчни средства това измислих :lol:
За нея и шкафчетата ползвах тебеширена боя.
La vita è bella

casa e giardino prima
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2232 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от pepelqshka71 »

Прекрасна тема. Записвам се да я следя :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от mileni »

Чудесно става :tzvetentze:
Много труд сте хвърлили.
Синята боя, каква е?
Разбрах, че е тебеширена,готова, или домашно правена?
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от zeleno »

Бравос :!:
Имам въпрос - правили сте нов покрив но сте оставили старите греди с декоративна цел / не видях попа да е облегнат на тях , като на снимката "преди" / , с какво ги обработихте :?:
Съжалявам , че не съм снимала как изглеждаше преди вилата , имам само няколко снимки след , но е много укоражаващо човек като ги попрегледа ... иначе е пълно отчаяние ... :lol:
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от elleangel »

zeleno написа: Май 19, '19, 08:12 Бравос :!:
Имам въпрос - правили сте нов покрив но сте оставили старите греди с декоративна цел / не видях попа да е облегнат на тях , като на снимката "преди" / , с какво ги обработихте :?:
Съжалявам , че не съм снимала как изглеждаше преди вилата , имам само няколко снимки след , но е много укоражаващо човек като ги попрегледа ... иначе е пълно отчаяние ... :lol:
Гредите бяха едно от нещата, които ме грабнаха в къщата. Всички майстори ми се чудеха, че искам да ги оставя с декоративна цел. Обработихме ги с Бохемит Оптимал Форте АПП и след това ги лакираме с лазурен лак цвят Палисандър.
La vita è bella

casa e giardino prima
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Гео, граф »

Elleangel, поздравления за огромния труд и чудесните резултати :daaa: ! Колко хубаво е, че имаш снимки "преди" и "сега", за да може да се види промяната. Закова ме синия цвят в пералното, просто фантастичен :potekoha: ! И аз питам за боята - на кой производител е, защото знам само Ани Слоун и Лорка.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от elleangel »

mileni написа: Май 18, '19, 22:38 Чудесно става :tzvetentze:
Много труд сте хвърлили.
Синята боя, каква е?
Разбрах, че е тебеширена,готова, или домашно правена?
Благодаря ! Боята е готова, но имах цвят Mint , а исках да са в синьо и добавих течен оцветител за латекс. Накрая ги лакирах с лак за тебеширена боя. Стана доста наситен цвят, но за момента ще ги оставя така. След време може да ги мина с бяла боя и с фина шкурка да изкарам леко синята основа.
La vita è bella

casa e giardino prima
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от flora »

Голямо удоволствие е да се разглеждат такива снимки! Вижда се какъв труд е вложен, за да се постигне всичко. Чудесно е станало, а синият цвят е...!!!
Изображение Изображение
Аватар
elleangel
Дълго кафе
Мнения: 118
Регистриран на: Мар 1, '17, 09:56

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от elleangel »

Гео, граф написа: Май 19, '19, 08:30 Elleangel, поздравления за огромния труд и чудесните резултати :daaa: ! Колко хубаво е, че имаш снимки "преди" и "сега", за да може да се види промяната. Закова ме синия цвят в пералното, просто фантастичен :potekoha: ! И аз питам за боята - на кой производител е, защото знам само Ани Слоун и Лорка.
Боята после ще я снимам. Не е от тези известни марки. Случайно я мернах в едно магазинче и я взех за бъдещи проекти, но ето че времето й дойде :lol: В апартамента навремето заложихме на топли, класически цветове и сега на къщата съм се развихрила с ярки тонове :lol: Добре, че ММ ме е оставил да правя каквото си наумя.
La vita è bella

casa e giardino prima
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”