За или против тапетите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

За или против тапетите

Мнение от mincho »

Здравейте, намислил съм да си сменя тапетите с цветни, но не знам дали няма да бъде по-добре с боя? Какво мислите?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от Di_Va »

За да боядисваш, след като си свалил тапетите, може да се наложи да се шпакловат стените, не е задължително и зависи от състоянието на стената - ако е наранена и искаш да боядисаш, трябва или да се шпаклова (или по друг начин да се изравни повърхността), или да си вземеш боя, която е грапава ( релефна, неравна) :lol: ми не знам как се нарича, но тя има специфична техника на полагане. Другият вариант е отново тапети, по-плътни по възможност.
Това е от моя опит, аз до сега не успях да боядисам, когато искам да се справим без майстори, иначе е лесно :).
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: За или против тапетите

Мнение от mihaela123 »

Според мен ще ти е по-лесно с тапети, ние нашите ги взехме от https://www.carpetmax.bg/ и доста често ги сменяме за да разнообразим, мисля че е по-добра идеята с тапетите :)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от libra »

Интересно,колко често сменяте тапетите?
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от qn4eto »

Тапетите са много добър вариант за нас, защото от доста години вече тече едно движение на земните пластове, което никой не знае със сигурност нито от какво е причинено, нито дали или кога ще спре. Луда работа. Съседи, приятели, роднини си направиха различни по обем ремонти и не след дълго пак са " ощастливени" с пукнатини от 1 до 20 и повече милиметрови, с повдигнат на колибки ламинат, с отдалечени от пода и тавана стени, виснали гипскартони от тавана и още такива екстри. Затова с ММ решихме, че няма да даваме пари на вятъра и ще правим само козметични ремонти докато не спре процеса или се появи яснота някаква по проблема. Засега тапетите са варианта, на който се спряхме, а за тавана- стериопорни плочи. Избрахме едноцветни тапети за дневната ., а за спарнята - също, но 1 стена ще е на цветя. Та...да живеят добрите стари тапети. 😀 То пък такива хубави има вече - да се чудиш кои да избереш. Изборът е богат и качеството струва ми се е добро.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от Гео, граф »

libra написа: Юни 24, '18, 16:40 Интересно,колко често сменяте тапетите?
Либре, няма да ми се смееш, но в антрето и коридора ги сменям средно на две години. Това са единствените помещения с тапети, не догоре, а до около 1.50-1.60м с декоративна лента за финал към боята. Тоя номер го измислих още като бяха малки децата и оставяха хищни пръстенца по ъглите, драскаха и деряха с тротинетки, че и картинки имаше. Оказа се отлично решение - шаренки, весели мотиви, които внасят свежест в иначе тъмното антре. Сега продължавам да поддържам линията къде по навик, къде заради мачките, които поеха щафетата от дечурлигата, па и внук имам. Та за случая лобирам за тапети. Иначе всички стаи са с боя, което не пречи да пребоядисвам пак честичко 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от МГХ »

Има много красиви тапети сега и за цвят все се каня да добавя на едната стена. Трите стени в основен цвят и една на цветя.
Хубавото на тапетите, освен десена и разнообразието е, че ако има дефекти по стените ги скриват. Обират и влагата, ако е умерена, и лесно се сменят.
А и дават възможност за различни решения . Създават и уют. Но трябва с мярка.
Тук има невероятни тапети и интересни десени. http://www.domnatapeta.bg/#scrollTop=0
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: За или против тапетите

Мнение от Shami »

На мен ми трябва нещо по дългосрочно,че ми писнаха тези ремонти и строежи.
Веднъж да приключим с първият етаж,че сме започнали и втори ,а нещата се точат.Пък на хоризонта се появява още един имот за обслужване,така,че не мога да си позволя чести промени.Сега здраво се изолира,че има много влага,пък после ще видим :hmmm:,боя или тапет.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”