Какъв матрак да вземем?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от elmaz »

На почивката спахме на матрак от Jusk.
Е, сега ще сменяме матрака на спалнята.
Чакаме намаленията от четвъртък, а цените са съвсем разумни според мен.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
gospodinov

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от gospodinov »

Нашия матрак е латексов, само положителни отзиви.
http://elite-mebeli.com/%D0%B4%D0%B2%D1 ... 1%86%D0%B8
dimana_g
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Яну 8, '19, 13:10

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от dimana_g »

Здравейте! :ieeee: Искам да избера хубав матрак за детето ми. Ще ме насочите ли към модел със средна твърдост, от който сте доволни? Трябва да е двулицев. Благодаря! :dovolen:
kikiriki388
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 11, '19, 11:06

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от kikiriki388 »

Здравейте, детето ми използва един матрак на тед Сан Марино.... Много сме доволни от него. В момента го видях и на промоция в един сайт. https://mattro.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D ... 1%86%D0%B8
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от ljuboznatelna »

Темата е стара, но поста ми може да свърши работа за в бъдеще.
Да ви споделя моето проучване на матраците. Защото и на мен ми трябва 120/200. На мен марките нищо не ми говореха, и нали съм любознателна, се задълбочих.
Знаете, че са три вида - латексови, които са много устойчиви на деформации, пружинни и от пяна. За латексовите четох мнения, че са изключително удобни и най-дълготрайни.
Скъпички са , и макар че единият от видовете имаше хубаво намаление, моят размер го нямаше.Мисля, че само една е фирмата в България, която ги произвежда.
В момента спим на пружинен от Приста, горния слой е изтънял, а пружините скърцат, но е много удобен. Мисля ,като бюджетен вариант, да му купя един топ матрак и да се приключи.

Тези от пяна са безброй видове и марки. Това, което слагат вътре обаче , е еднакво за всички. Дунапрен с различна плътност, високоеластична пяна, мемори пяна и мемори гел. Дунапрените се деформират след време, колкото и да са плътни. Високоеластичната пяна е два вида - по-мека и по-твърда, което определя матрака като анатомичен или като ортопедичен. Тоест, по-мек или по-твърд. Ама ни го казват по този начин, за да си мислим, че има някакви вършебни свойства.
Мемори пяната, както и Склери от опит сподели, не е за хора, които се въртят в леглото. При двойните матраци от пружини е много подходяща, защото обира разместването при обръщането на единият от спящите. Но лятото запарва.
Мемори гелът има свойствата на мемори пяната, но не запарва.
И сега ви пускам един линк, който си иска разучаване. Тук ви става ясно кога един матрак е неоправдано скъп. Хората продават и правят матраци по поръчка, с какъвто си искаш пълнеж, липсва само мемори гел, в България не открих да се продава някъде. Има и подробни обяснения коя пяна какви свойства има и къде се прилага най-много. Добър ориентир е. Има таблица с цени за всеки вид с много възможности за избор на размер и дебелина.

http://shop.dunapren.eu/

Правила съм сравнение с матраците на магнифлекс, при един и същи материал, разлика само с калъфа - има такива, които излизат в пъти по-евтино. Ето например схемата на един от скъпите матраци на Магнифлекс - Армония Дуал, 1759лв за размер 82/190

Изображение

Мемори фоам е Мемори пяна
Меките влакна са някаква вата
Елиоформ и Елиософт са съответно високоеластична пяна Н32 и Н35, може и разменено да е, но мисля, че розовата беше меката.
Сметнете си от сайта горе колко ще струва такъв матрак, предлага се и с няколко вида калъфи по избор. Може да се направи двоен матрак, като всяка негова половина е с различни дунапрени, според субективното усещане на ползващите го.

Който иска наготово, най-добре да потърси опцията за възможност за замяна след 100 дни ползване, защото едно сядане не може да даде точна представа, най-добре е да се преспи. Аз поседях на какъв ли не в Юск, само два ми допаднаха.
dimana_g
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Яну 8, '19, 13:10

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от dimana_g »

Благодаря за информацията! Задължително ще пробвам и този модел San Marino Silver, изглежда е доста подходящ за деца! Разглеждахме и матраци НАНИ и ми допадна модел Модена, но все още се колебаем.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”