Какъв матрак да вземем?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
ema
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 18, '18, 21:42

Какъв матрак да вземем?

Мнение от ema »

Майка ми е доста възрастна и доста болнава жена. Почти не се движи и по цял ден е в леглото. В резултат на това матракът вече е за смяна. За мен е важно да избера доста хубав и най-вече удобен матрак. Старият не беше от най-добрите и може би заради това бързо се скапа. Гледам, че има доста марки, според вас марката на матрака има ли значение или само модела и ако да, кои са добрите марки? Ако ме насочите и към конкретни модели ще е още по-добре. Трябва ни I
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от mincho »

За доста от марките мненията са двупосочни. Когато аз си търсех матрак, изчетох доста теми по форумите, 90 % от мненията за Magniflex бяха положителни, прекарах близо седмица в събиране на мнения и именно това ме накара да се спра точно на тази марка. Извадих късмет и с това, че открих матраци на тази марка на доста голяма промоция в https://www.intermatrak.com/matratsi/magniflex . Останаха ми пари и за хубави възглавници. Няма да сбъркаш, ако избереш Magniflex.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от zeleno »

то цени , то чудо
търся си и аз матрак
120-200
особен размер
в е-маг е пълно с разни разнообразни
та кое му е най-важно на матрака ? , кой е най-добрия материал ?
не искам да е "пружинен" , на такъв съм в момента , имам опит демек
искам да се сваля калъфа и да се пере
и вътре какво да има е чуденката
разбира се , не искам да е по-скъп от кухнята примерно ....
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от Daniela Pargu »

Аз марка няма да препоръчвам- всяка от рекламираните си има фенове ;)
но препоръката ми е за мемори пяна и дебелина минимум 20 см! :daaa:
За възрастен болен човек - има специализирани антидекубитални :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от libra »

Българските марки хич не са лоши-вносни материали и машини,няма пружини.Може да се види и от какво са направени.Аз съм купувала на 350лв -за спалня.Твърдост -както предпочиташ.
Едни приятели си избраха някакви много специални,като легнаха-не могат да издраскат да излезнат от кревата-върнаха ги.
Аз си избрах средна твърдост.Уж ми беше добре,макар че можеше да е по -мек.Сега като имам проблем,всичко ми изглежда много твърдо.За това ,си заслужава да се помисли върху този параметър и да се пробва на място,задължително.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от venetka70 »

Като се нанасяхме в новата къща се оказа, че купувачите на апартамента ни го искат с обзавеждането. И така се оказахме в къщата без никакви мебели.
Първото, което се оказа възможно да получим бяха матраците. Останалата част от мебелировката беше по поръчка и се забави.
Имаме двустранен матрак / зимна и лятна страна / на спалнята с по 3 см мемори пяна от всяка страна, а вътре са пружинни комплекти, всеки отделно опакован. Много съм доволна.
За стаята на дъщеря ни матрака закъсня и майстора на мебелите ни ни даде временен мострен матрак / произведен в Дания /, който беше само от мемори пяна. Е, няма такова удоволствие!!! Детето се молеше да не го връщаме.
Цената му по спомени отговаряше на цялото обзавеждане на детската стая, около 4500-5000 лева и то за размер 120 ширина.
Ако можете си купете такъв. Аз ще чакам печалба от тотото / което не играя така или иначе/.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от zeleno »

Божкееееее .... :o
как ще дам толкова пари за матрак
купихме от мемори пяна , за спалнята на едното "село" , икейски , а ми твърд му бил ... хи хи
не ме разбирайте погрешно , за матрака говорим
освен това в Икеа няма такава ширина / 120 , дето търся
веднъж и те нещо да нямат
нещо ето такова ще правя , но не спалня - няма място за ширина над 120 см
Изображение
дъските отдолу ще са наредени като скара , така , че може да не е пружинен
сега чета бля - бля , за латексови
направо се омотах
не искам нещо скъпо , но да става
матрака не е къща с двор , че да го мислиш като наследство , няма да ми се получи да го ползвам следващите 100 години
Благодарна съм за всяко мнение от първа ръка :!: :tzeluvka:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от zeleno »

и още , на някой специално пишат , че са с ръб / окантени
това какво предимство е :hmmm:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от scleri »

На вкус товариши нет. Наборите знаят какво означава тази руска поговорка.
Мен ако питате за покупка на матрак не търсете съвет от хората, а пообиколете магазините и пробвайте. Купете това което ви хареса.
Ето тук в горните няколко поста хората силно препоръчват матрака да е с мемори пяна. На мен обаче тая пяна не ми хареса. Нашият нов матрак / купихме го миналата година / от едната страна е с мемори пяна, но го обърнахме и го поставихме с тази пяна надолу. Мемори пяната обгръща тялото. Човек леко потъва в нея. В началото е много приятно, но когато посред нощ се опиташ да се завъртиш тази пяна оказва чувствителна съпротива. Приела е формата на тялото, и промяната на тази форма изисква определено усилие. Това обаче мен лично ме разсънва.
Иначе като цяло съм много доволен от матрака / Лавандула / на ТЕД. Основата му е от два слоя отделно пакетирани микро пружини които много добре поемат движението, така че когато единия човек на спалнята се върти, другия не усеща почти нищо. В сравнение със стария матрак разликата е огромна. Като казвам пружини не става дума за онези еднолицеви пружинни матраци които са с дървена рамка отдолу. Матрака е двулицев и изисква подматрачна рамка, или някаква друга твърда основа под него.
Не на последно място цената му беше съвсем приемлива / взехме го на промоция, но май тази промоция беше безсрочна / . Купихме го онлайн. Доставката беше безплатна. Доставиха ни го навит на руло така че и лесно го внесохме в къщи. Няколко минути след като го разопаковахме се наду / дебел е 26 см. / и придоби нормалните си размери. Сега виждам че все още го има на пазара, и все още е на промоция - https://intershop.bg/products/7/%D0%9C% ... 0%BA%D0%B0

Р.р. - Специално за Зелено. Този матрак ТЕД го предлагат и във вариант с нестандартни размери по поръчка на клиента.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Какъв матрак да вземем?

Мнение от scleri »

zeleno написа: Май 18, '18, 15:48 и още , на някой специално пишат , че са с ръб / окантени
това какво предимство е :hmmm:
Това според мен си е рекламен трик. В смисъл такъв че някои матраци имат окантен ръб, а други вместо такъв ръб имат от вътрешната страна допълнителен борд / нещо като рамка / от полиуретанова пяна. Целта на тази пяна / борд / и на окантването с ръб е след години употреба вътрешните чаркове на матрака да не разместят, и той да не се изсули / каква красива думичка / на една страна. Това когато матрака е поставен върху равна повърхност. В повечето спални / по старите, класически / част от матрака, или целия е обхванат отстрани от рамката на самата спалня което само по себе си не позволява изсулване на матрака на една страна.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”