Избор на кафемашина

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Избор на кафемашина

Мнение от calico »

за еспресо ли?
аз никак не обичам еспресото, ако имам избор никога не бих пила еспресо. Но като е човек навън само това предлагат, примирявам се.

иначе у дома си ми е най-вкусното кафе, и само с една обикновена кафеварка, такава
не бих я заменила за никакви професионални машини
Изображение

та искам да ти кажа, че професионалната машина изобщо не е гаранция за хубавото кафе.
тя трябва да може да прави много кафета за кратко време
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Избор на кафемашина

Мнение от sendi1966 »

За мен най добрите машини за кафе са Saeco.Само,че аз не мога да си позволя да я имам :snif:
Това лято в заведението в което работех кафето беше от такава автоматична-сама си го мели и дозира.Просто уникален вкус.
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Избор на кафемашина

Мнение от mincho »

Моята кафемашина JURA ENA MICRO 90 закупих от https://www.tehnomix.bg/jura" onclick="window.open(this.href);return false; . В момента даже е на промоция. Вярно, че парите са доста, но кафето е уникално и ще си я използвам доста години. Не съжалявам за избора и ако се върна в миналото, отново бих дала толкова пари за тази кафемашина.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Избор на кафемашина

Мнение от scleri »

Професионална кафемашина за домашни или офис нужди е излишен разход на средства. / Цената е в хиляди лева / Принципът на работа на професионалната и на офис машинката е един и същ. Просто професионалната е по-мощна и не се налага да се чака минута, две да загрява за всяко кафе.

В офиса в който работех имахме кафемашина Солак. Ползвахме я десет човека плюс някой и друг гост колега. По две кафета на човек на ден. Грубо го кажи двайсет кафета на ден. Като имате в предвид че е купена в края на миналия век / някъде към деветдесет и шеста, седма година. Вече не помня / на тази машина вероятно са направени милион кафета. И все още си работи перфектно.

Когато избираш еспресо машина гледай първо налягането което тя създава. Да не е по малко от 15 бара. Те повечето машини са петнайсет барови, но има такива и с 12 бара. Срещал съм оферти за машинки с налягане 18 бара. По-високото налягане осигурява по-пълно извличане на кафето. След това е добре машинката да има диск за крема кафе. Този диск прави пяната / каймака / на повърхността на кафето. При някои машинки този диск е метален и е неразделна част от ръкохватката. Според мен другия вариант / отделно от ръкохватката / е за предпочитане доколкото ако стане нещо с диска може да се замени с резервен. Мощността също е важна ако ще правиш няколко кафета едно след друго. По-мощната загрява по-бързо. Някои офис машинки имат топъл плот който загрява предварително чашките. Топлата чашка не дава на кафето да изстива бързо. Вместо да давате допълнително пари за тази екстра можете просто да затоплите чашката с вряла вода от машинката / ако има къде да я излеете след това разбира се /. Хубаво е бойлера / резервоара в който се загрява водата / на машинката да е от неръждавейка. При някои по-евтини машинки този резервоар е от термоустойчива пластмаса, а това го прави нетраен.
Нарочно не препоръчвам марка защото деветдесет и девет процента от кафемашините на нашия пазар са китайски. Качеството е едно и също. Само табелките с марката отпред са различни. Ако можеш да отделиш повечко парички можеш да потърсиш специализиран магазин, и да си купиш оригинална Саеко, италианско производство. Кафето което правят тези машинки е перфектно. Някои от тях имат и вградени кафемелачки с керамични дискове които ги правят на практика вечни. В този случай обаче говорим за цени от няколко стотин лева. Малко над тази цена са така наречените кафеавтомати / средно около осемстотин лева / Удобството при тях е че сами си мелят и дозират кафето. Недостатъка е че обикновено разхода на кафе е по-висок.

Аз лично от две години ползвам кафемашина с капсули на Нескафе "Долче густо". На пазара се предлагат капсули с голямо разнообразие от видове кафе, кафени и шоколадови напитки. Аз съм си харесал два вида кафе и съм много доволен от качеството. Кафето което прави тази машинка няма нищо общо с инстантното кафе което наричаме "нескафе". Е има и капсулки " Кортадо" кафето от които е с вкус на инстантно кафе, но то за всеки влак си има пътници.
Освен че правят разкошно кафе тия машинки са и много лесни за обслужване. Няма отпадък който да се чисти. Изхвърляш използваната капсула и това е.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Избор на кафемашина

Мнение от d_vitanova »

Стига с тези глупости , бе хора!
26 мнения и всичките "Избор на ....ютия.." и подобни !
6 мнения - същите!

За друго е това място!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Избор на кафемашина

Мнение от Daniela Pargu »

Аз знам каква е цената- и ти ще я научиш в магазина ,дето пазаруваш.
Във форума би научила други неща/ако имаш нужда :hmmm: /
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”