ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от evkall »

Блаодаря,
Истинско удоволствие...
ще следя темата :liubov2:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
Йордан Христов
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Сеп 2, '17, 15:42

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от Йордан Христов »

Благодаря за проявения интерес и полезните съвети
https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D ... 391416868/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Йордан Христов
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Сеп 2, '17, 15:42

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от Йордан Христов »

ХАЙ ТЕК

Дизайна в стил ХАЙ ТЕК се характеризара с минимализъм, ергономичност, съвременни строителни материали и нови технологии, светлина и пространство.
Първоначално стила се прилагал в градската архитектура, подчртавайки хладната красота на промишлените здания. В оформлението на домашните и офис интериори е пренесъл характерните черти на урбанистичния дизайн. Като пример - видимите въздуховоди, тръби, съединителна арматура. Много помещения изпълнени в стила ХАЙ ТЕК са прекалено строги, сухи, даже безжизнени. Но именно на тази основа дизайнерите успяват да създадат оригинални и уютни интериори.
Отличителните черти - отсъствие на декор и господство на функциалността. ХАЙ ТЕК в домашния интериор акцентира на формата и фактурата на архитектурните детайли, предмети, оставяйки на заден план цветовата гама и рисунките. От материалите той прави възможно свободното експериментиране с комбинации от стъкло, метал и пластмаса.
https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D ... 391416868/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jeni_
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 11, '18, 17:55
Местоположение: София

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от jeni_ »

Тук също може да разгледате различни изпълнения и идеи за интериорен дизайн. Аз "откраднах" няколко идеи оттам, когато си обзавеждах бара, но има и интересни проекти за офиси, жилища и други.
Вярвай, че те обичат за това, което си и свиквай да те мразят за същото.
kra1993
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 30, '20, 00:36

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от kra1993 »

Тук има има доста илюстрирани осъществени вече интериорни дизайни от известни дизайнери: http://magazin-bg.net/ :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от Гео, граф »

Чудесна тема, но за съжаление Йордан Христов не е влизал във форума вече повече от година и тя няма развитие :snif:
Днес ми попадна във фейсбук публикация на друг наш бивш съфорумец, варненката cvetolubka, която разяснява разликите между близки стилове. Не знам доколко е вярно писаното, стори ми се стегнато и ясно, затова копирам публикацията:

''Обещах да направя пост, за да изясним за пореден път кой стил кой е, защото все по-голямо става объркването между Винтидж и Шаби шик, а като добавим към тях и Рустик и Прованс и става съвсем мазало.

Винтидж е стилът в тъмни дървесни цветове, с тежък текстил / велур, кадифе, плюш, тафта/ с много орнаменти и цветя в наситени цветове / червени рози, божури и тн/ да, има и дантели и перли,но те не са водещи. Тук е мястото на всички онези неща от време оно, в оригиналният им вид и цвят. / вижте снимка 1/

Снимка 1 - Винтидж

Изображение

Шаби шик /известен още като Парцалив шик/ е точно обратното, преобладава бялото или светли цветове, но много избелени, млечни. Материите са леки и ефирни /памук,лен, хасе, сатен/, десените са нежни флорални или райе. отново има орнаменти в мебелите и декора, но те са нежно подчертани с леко протриване. Това е стил измислен от дизайнерка, която е влюбена в красотата на Винтиджа, но го намира за неподходящ за малки и тесни помещения, така решава да промени вида му, като смени тъмните цветове с бяло и добави малко романтика чрез нежни цветя/ розови, бели и прасковени рози, божури и т.н./ Тук също има дантели и перли, но те изпъкват много повече на светлите фонове и придават романтика. - снимка 2

Снимка 2 - Шаби шик

Изображение

Рустикът/ Селски стил/ е стилът много близо до селото, в него присъстват всички естествени материали: дърво /но без най-тъмните нюанси/ камък, метал, слама, въже, канап и т.н. Текстилът е с богато разнообразие, а цветята са полски в големи небрежни букети и кашпи или просто сноп треви и билки вързани с канап, дори бала сено. /снимка 3/

Снимка 3 - Рустик

Изображение


Френски прованс - това е красива и романтична смесица от Шаби шик и Рустик + лавандула, цветя и билки във всякаква форма и вид. /снимка 4/

Снимка 4 - Прованс

Изображение

Много хора, които се титулуват "дизайнери" не различават стиловете, аз също съм срещала много "статии" с грешни определения, за това и не се сърдя на хората, че грешат, просто много и дълго са подвеждани. 😉
В повечето случаи "Винтидж" се използва вместо думите "Старо" и "Ретро".
Надявам се да е било достатъчно кратко, за да не Ви отегчи и достатъчно ясно, за да можете вече да различавате тези толкова красиви всеки по себе си стилове!''
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от calico »

Гео, много хубав пост, мерси :tzeluvka:

на мен всичките тия ми харесват
е, като има и розови рози :angelche: , вече е върха, но и другите са супер
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от ljuboznatelna »

С картинки онагледено си е супер! В къщи има вечна борба между винтидж/рустик (мъж), и шаби шик/френски прованс (аз). В крайна сметка нещо средно замесваме :D
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН

Мнение от Еличка »

Навсякъде е борба, Люб! Важното е да го убедиш, че Той го е измислил и винаги е прав. Аз не винаги успявам да наложа своето. Признавам си, че той е по-умерен и ме приземява.
Хм, а всъщност зодиите са ни обърнати. И все пак се радвам на всичките ми несбъднати опити да стрелям с прашка. Доста неща щяха да са по-шеметни, но с времето може би щяха да ме подразнят.
Знам ли?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”