Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Потребителски аватар
zeleno
Наркоман
Регистриран: вт ное 23, 2010 4:59 pm

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от zeleno » ср апр 26, 2017 11:52 am

една снимка би помогнала
аз строителните магазини ги знам наизуст

Потребителски аватар
alina
Кафе машина
Регистриран: чет окт 31, 2013 9:36 am

Мнение от alina » ср апр 26, 2017 12:14 pm

botan написа:Трябват ми куки, с които да закача една плоскост за паното на балкона, която да ми държи саксии (много саксии). За целта предполагам трябва да намеря железар, но всички, които знам не пожелаха да се заемат с поръчката. Майка с подръчни материали изработи едни, но арматурното желязо 6тица се оказа твърде слабо.
Дайте идеи и насоки моля!
https://www.youtube.com/watch?v=fTGd0lpKSX4" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=Uuuixk0Mv9Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
vanina_g
Кафевар/ка/
Регистриран: вт апр 05, 2016 9:03 am

Мнение от vanina_g » ср апр 26, 2017 1:09 pm

Момичета и момчета, да питам - някой боядисвал ли е дърво с боя Протекта 3 в 1 :hmmm:
Боядисахме первазите на верандата и стълбището и сега искам същия цвят да са ми дограмите от външната страна!
Няма да мога да го докарам същия цвят със смесване на цветове - много е специфично зелен. Ама като купувах боята не го предвидих това :oops:
И затова си мисля да ги боядисам със същата боя, нищо, че е за метал. Обаче е против ръжда - ако има преобразувател вътре, дали няма да повреди дървото :hmmm: :hmmm: :hmmm: голяма чуденка...

kokodi
Kафенце
Регистриран: пет юни 17, 2016 3:46 pm

Мнение от kokodi » съб апр 29, 2017 3:51 pm

Аз съм боядисвала пейка с такава боя и вече 2 години не е мръднала. Боядисвай смело! :daaa:

Потребителски аватар
vanina_g
Кафевар/ка/

Мнение от vanina_g » съб апр 29, 2017 4:33 pm

kokodi написа:Аз съм боядисвала пейка с такава боя и вече 2 години не е мръднала. Боядисвай смело! :daaa:
:daaa: Благодаря че сподели! И аз така мисля - какво пък толкова да стане :dovolen:

kokodi
Kафенце
Регистриран: пет юни 17, 2016 3:46 pm

Мнение от kokodi » съб апр 29, 2017 4:43 pm

По принцип не е за препоръчване боя, която е само за дърво да се боядисва метал с нея, но тази, която е за метал става за дърво и даже е по-добре. Аз и мебели съм боядисвала с такава и става супер.

Потребителски аватар
liubami
Кана кафе
Регистриран: пет яну 11, 2013 2:08 pm

Мнение от liubami » пон май 01, 2017 12:28 pm

Ако боядисам с тази боя Протекта една дървена пергола дали ще устои на снега и дъжда?
https://flickr.com/photos/[email protected] ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Margaritenia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm

Мнение от Margaritenia » пон май 01, 2017 1:43 pm

Това е състоянието на моя дървен парапет, който е на дъжд и сняг нон стоп, боядисван с протекта 3 в 1 преди 1 година:
Изображение

Изображение

Щетите са само отгоре на хоризонталната част на парапета. Надолу няма никакви проблеми с боята.
А парапетите, които са под стрехата на къщата и не ги вали директно, не са мръднали.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » пон май 01, 2017 2:59 pm

Има лакове за дърво, екстериорни, с УВ защита и разни други работи в тях, за да са устойчиви на атмосферни условия , изкарват със сигурност повече от година, на мен със Садолин стрехите ми на 10 години изглеждат малко по-зле от на Марги парапета, а Садолин не е от най-високия клас боя, а и съм спестила от основа. Протекта 3 в 1 съм използвала директно върху ръжда за портата, за една година изби отново. Не бих използвала и лак за ексериор в интериора, заради химиите и веществата, които съдържа, Мия ви го е казала, професионалист е в тази област, има си лакове за външно и вътрешно боядисване, за мебели, за паркет, за дърво, за метал....в момента има всичко на пазара, не че и аз не съм боядисвала дърво с латекс или метал с латекс...ама ми е чудно какъв е този зор точно с боя за метал да боядисвате дърво? :hmmm:

РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнение от РОУЗ » пон май 01, 2017 3:27 pm

Пергола, на 8-9 години някъде, минавана е 1 или 2 ръце, не помня, но го отчитам като грешка, специално за пергола съветът ми е да се минат всички етапи, които дава производителят, грунд, после 2-3 ръце лак или каквото там се препоръчва, защото като пораснат и се увият растенията става доста по-трудно.

Изображение

Потребителски аватар
liubami
Кана кафе

Мнение от liubami » пон май 01, 2017 3:29 pm

Забравям значи протектата и директно при Мия .Аз досега каквото съм взела от нея е перфектно :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/[email protected] ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
liubami
Кана кафе

Мнение от liubami » пон май 01, 2017 3:34 pm

Кажете кое бяло ви харесва повече,плътното бяло или това шаби,по- Изображение прозрачното?
Слагам снимка на Lois , дървената бяла греда. Изображение

РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнение от РОУЗ » пон май 01, 2017 3:37 pm

Люба, особено за перголата не пести, при мен по едната колона се вият бръшлян и дива лоза, от другата страна се суче тригодишен клематис Монтана, прехвърли перголата вече, не ми е ясно как ще го разплитам това нещо, за да боядисвам отново. Розите изобщо не ги броя, тях някак ще ги сваля, но другото...

Бялото на Lois. :daaa:
Ама на мен всичко нейно ми харесва. :lol:

Потребителски аватар
liubami
Кана кафе

Мнение от liubami » пон май 01, 2017 3:44 pm

Мерси Роуз :liubov: И аз съм за бялото на Lois :dovolen:

Потребителски аватар
vanina_g
Кафевар/ка/

Мнение от vanina_g » пон май 01, 2017 8:37 pm

Margaritenia написа:Това е състоянието на моя дървен парапет, който е на дъжд и сняг нон стоп, боядисван с протекта 3 в 1 преди 1 година:
...
Щетите са само отгоре на хоризонталната част на парапета. Надолу няма никакви проблеми с боята.
А парапетите, които са под стрехата на къщата и не ги вали директно, не са мръднали.
:daaa: Благодаря, че сподели и то нагледно! Ще ги намажа, пък каквото такова!
И пак казвам - просто ми ще ми остане боя, и искам дограмите отвън да са в цвета на парапета, не че нарочно съм я избрала за дограмите тая Протекта 3 в 1.
Като го завърша ще покажа и дай боже живи и здрави слвд година ще докладвам за състоянието :dovolen:

Отговори

Върни се в “Дом, дизайн, домакинство”