Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Силвия »

Тази снимка ме подсети, че продават такива самозалепващи пластмасови плочки (или каквото там се нарича) водоустойчиви. Аз правих покрива на къщичката за птици с такива, за 2-3 години доста се амортизираха, но тя е непрекъснато на дъжд, пек, сняг и минус. Иначе изглежда подобно :D Сега виждам, че са и доста мръсни вече, не съм се сетила да ги лъскам :lol:
Спойлер
Покажи
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от scleri »

Havga, металния варел можеш да го скриеш по много начини. Най-лесно и бързо ще стане ако вземеш едно парче грубо, дебело, конопено въже, и го увиеш около варела. По-добрия вариант е с няколко различни по цвят въжета да се оплете мрежа около варела. В нета можеш да намериш много такива примери, включително и клипчета как се прави. Аз обаче на твое място бих го махнал въобще.
Права си че големите кашпи са прекалено скъпи. В магазините за строителни материали се предлагат едни големи, дълбоки корита. /Като казвам големи приблизително метър и нещо дълги, и над половин метър широки и дълбоки. / Майсторите разбъркват в тях бетон там където по обикновения начин не става. Тези корита струват буквално по няколко лева защото са изработени от груба пластмаса. Това корито може да се скрие в една красиво дървено сандъче. Можеш сама да си го сковеш / тук сте се събрали майсторки дето слагат в джоба си някои професионалисти / Ако не ти се занимава може и майстор да ти го направи. Може сандъчето да е комбинирано с пейка, или с етажерка за други саксии. Изобщо варианти много. Важното е че обема на скритото в него пластмасово корито е достатъчно голям за да се чувстват комфортно корените на розата, без да е прекалено дълбоко и да стърчи над останалите кашпи.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Силвия »

Склери, виж във въпросите разни и разнообразни дали може да удариш едно рамо :angelche: Грийни е писала, но и така не мога да го намеря :snif:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Силвия написа: Май 14, '19, 08:35 Тази снимка ме подсети, че продават такива самозалепващи пластмасови плочки (или каквото там се нарича) водоустойчиви. Аз правих покрива на къщичката за птици с такива, за 2-3 години доста се амортизираха, но тя е непрекъснато на дъжд, пек, сняг и минус. Иначе изглежда подобно :D Сега виждам, че са и доста мръсни вече, не съм се сетила да ги лъскам :lol:
Спойлер
Покажи
Изображение
Силве, и аз се спрях на такъв вариант, но за момента намирам само стикери и то в малко разцветки. Пластмасови самозалепващи плочки не съм виждала до момента. Ако помниш от къде си ги купила..
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Докато се върна и то редактирането отишло.
Благодаря ви, че отделяте толкова внимание на моя варел! :liubov:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Силвия »

В Бриколаж беше, ама както казах преди 2-3 години. Ако имам път натам скоро ще хвърля едно око или ще питам :dovolen:
Ама ние с Люб и така го харесваме :D
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от liubami »

Червен си го остави, прекрасен е така, с разни плочки само ще го окепазиш :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от сюзан »

И аз го харесвам червен. Наистина е страхотен акцент.
Имам един такъв варел, жълт, с олющена боя. Ще взема да го боядисам и аз червен или син и ще посадя някоя роза. Само, не ръждясва ли това чудо се питам.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Ръждясва, поне моя, хем вътре беше с нещо като тефлоново покрите - Шелска му работа, но пък няма да се налага да слагаш зелен камък или хелатно желязо . :D
Добре оставям за сега. Може да лепна някое друго стикерче, чe съм обещала на дететf.
Между другото, в амазон и ибей намерих мозайки на килограм. Казвам го в случай, че някой реши да прави разни красоти от мозайки.
Вреоятно другия месец ще поръчам за проба.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

:D Ето това измъдрихме с детето, лесно и най-вече отстранимо.
Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”