Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от zeleno »

много ми хареса и затова го поствам

Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Привет, имам един бидон от ламарина, в който от глупост засадих една голяма роза, т.е. вече е факт. Искам да го облека с мозайка. Питането ми е според вас с какъв материал мога да залепя мозайката ? Със силикон ще стане ли? Силикон с пистолет или обикновен за баня и ще държи ли здраво ? Все пак бидона седи навън.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Breda »

Havga написа: Май 13, '19, 16:08 Привет, имам един бидон от ламарина, в който от глупост засадих една голяма роза, т.е. вече е факт. Искам да го облека с мозайка. Питането ми е според вас с какъв материал мога да залепя мозайката ? Със силикон ще стане ли? Силикон с пистолет или обикновен за баня и ще държи ли здраво ? Все пак бидона седи навън.
https://www.marisanbg.com/bg/terafleks- ... NmcXBQzZ0x

Обаче -абсолютно необходимо е да видим бидона,за да преценим по-добре :wink:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от vanina_g »

Давай да видим бидона, няма да се отървеш от нас :daaa:
И аз си мечтая за бидон, да го сложа в един много тесен проход, ама нямааа :evil:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от calico »

Силве, трябва да го изолираш добре отвън, щото корените или ще прегряват или ще измръзнат. Помисли за каменна или стъклена вата преди фасона отгоре, какъвто и да е той.
дай да го видим де

ето, каменна вата за топлоизолация
Изображение

стъклена минерална вата
Изображение

аз поставям такава вата в големи найлонови торби, така че отникъде да не влиза вода, и после вече обличам с това големите пластмасови саксии. Правя го отвътре, преди засаждане, макар че обема се намалява. можеш и отвън да го направиш. После вече грозотата можеш да скриеш с какво ли не- рогозка, някаква гъвкава материя, дори кашпа от дърво

освен това на пазара вече има гъвкав камък, каменни тапети и пр. неща дето може би ще могат да облекат варела
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Еличка »

Ммммммм, тя го е публикувала някъде. Не е бидон, а варел.
Но и според мен, както казва Calico, най-важна е изолацията. Естетически нищо не ми хрумва след това....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Хм, след такава облицовка нищо красиво не го очаква бидона, а да му правя кашпа-само ще загубя ценно пространство и пари.
Тази зима издържа, вярно че нямаше истинска зима, но все пак.
А лятото ще покривам отпред с някоя ниска туя. Ако розата страда ще я вадя. Лошото е че от него само с рязане ще излезе.
Всъщност Защо да страда? Ами ако е в обикновена кашпа? Все пак не живеем в тропиците. В София летата са прохладни, в сравнение с Пловдив или Плевен.
Лошото е, че това, което съм намислила не се връзва с бюджета. Мозайките се оказаха много скъпи и преправянето ще струва колкото нова керамична голяма кашпа. :shock:
Не мога да кача снимки нещо :hmmm: , но го има в темата Какво в градините намирате за неуместно :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Изображение
Успях ! :ieeee:

ПП всякакви идеи са добре дошли. Просто трябва да наблегнем на креативността, а не на финансите, защото не си струва.
Вече е ръждясал и се наложи са го повдигна на скара за да не ръждясват плочките :). Поне розата никога няма да има хлороза :mrgreen:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Силвия »

Мен такъв червен не ме дразни :D
За мозайка може да ползваш натрошени с чука фаянсови или каквито там плочки имаш останали, но това е добре за плоскост, за заоблено нещо не съм сигурна какво ще стане :lol:
Виж това дали те кефи, тъй или иначе е ръждясал, казваш :lol:
Спойлер
Покажи
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1825
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от aurelija »

Havga, какво ще кажеш за този вариант ?
Изображение
Питай,ше видим дали може...
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”