Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от venetka70 »

Гео, за библиотека с толкова тома най-важното е хоризонталните плоскости да са дебели иначе ще си патиш. Ще се огънат под тежестта.
Обърни внимание на това. Мисля, че 2 см беше дебелината на тези, който ние ползвахме ние и вече две години нямаме проблем.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

venetka70 написа:Гео, за библиотека с толкова тома най-важното е хоризонталните плоскости да са дебели иначе ще си патиш. Ще се огънат под тежестта.
Обърни внимание на това. Мисля, че 2 см беше дебелината на тези, който ние ползвахме ние и вече две години нямаме проблем.
Вени, от фирмата ми казаха, че плоскостите са ПДЧ с дебелина 18мм. Виж сега как ме замисли :hmmm: ... Аз ги искам за книги, а не за плюшени играчки, така че ми е важно да не се изкривяват. Ако реша да поръчвам от тях, това ще ми е изискване. Благодаря, мила :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от venetka70 »

Гео, граф написа:
venetka70 написа:Гео, за библиотека с толкова тома най-важното е хоризонталните плоскости да са дебели иначе ще си патиш. Ще се огънат под тежестта.
Обърни внимание на това. Мисля, че 2 см беше дебелината на тези, който ние ползвахме ние и вече две години нямаме проблем.
Вени, от фирмата ми казаха, че плоскостите са ПДЧ с дебелина 18мм. Виж сега как ме замисли :hmmm: ... Аз ги искам за книги, а не за плюшени играчки, така че ми е важно да не се изкривяват. Ако реша да поръчвам от тях, това ще ми е изискване. Благодаря, мила :gush: :tzeluvka: !
Гео, още нещо се сетих- ясно кажи на фирмата, че са за книги, за да може да направят стабилно захващане на хоризонталните плоскости към вертикалните, а не да сложат от онези дребосъчести метални нещица / не им знам името / и после да ти се изметнат и паднат лавиците.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Абе знам си аз, че накрая Шефа ще се наложи да я приведе в готовност за ползване. Що така като купиш нещо, първо трябва да го поправиш, за да може да го ползваш :eeeh: ... Сама решение няма да взема, началството (Шефа де) трябва да одобри, той е техническия ръководител на обекта :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от maiakt »

Гео,по спомени ( а мисля,че не греша ) има 3 дебелини ПДЧ - 16мм, 18мм и 25мм. За твоята цел ти трябва 18мм ПДЧ.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

maiakt написа:Гео,по спомени ( а мисля,че не греша ) има 3 дебелини ПДЧ - 16мм, 18мм и 25мм. За твоята цел ти трябва 18мм ПДЧ.
Точно такава е дебелината, Майче, така ми казаха от фирмата.
Обаче дали ще издържа толкова много книги :hmmm: ? То не е за един ден все пак...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от maiakt »

По принцип с 18мм ПДЧ ще ти се поугънат рафтовете след време. Ако си я правиш по поръчка, искай 2 варианта за цени - всичко с 25мм и втори вариант - корпус с 18мм и рафтове 25 мм. Ако вие ще си я правите - може да си поръчате елементите да ви ги разкроят и кантират,а вие да си ги сглобите. При последният вариант цената ще ви е на под 50% от готова такава.
Lois

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Lois »

според мен има значение и дължината на рафтовете. Ако са много дълги, без подпори, ще се огънат колкото и да са дебели.
Затова може би е добра идея да се направят на малки секции, както е наприме икейския Kalax
http://www.ikea.bg/living-room/Living-r ... 567/84344/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

maiakt написа:... Ако вие ще си я правите - може да си поръчате елементите да ви ги разкроят и кантират,а вие да си ги сглобите. При последният вариант цената ще ви е на под 50% от готова такава.
Ха :o ! Има ли такъв вариант, Майче :?: И откъде мога да си поръчам ПДЧ и да ми го разкроят? Защото това, което ми е в главата, никой не го предлага, а така мога да си го проектирам, после да си го сглобя и да съм хепи :ieeee: :D ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от maiakt »

Има, ако искаш мога да ти пратя на лични една фирма.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”