Домакински електроуреди, какви и от къде ?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от calico »

Teodora76 написа:Купувала съм го от местен магазин за препарати, от Метро, може и в дрогериите ДМ да го има. Същата марка имат и течен такъв, но този прахообразния е в пъти по- добър.
Има упътвънв за ползване, но общо взето правя така: срязвам опаковката и я поставям в барабана, пускам на най дългата програма без предпране, обикновено е тази за памучни тъкани, нагласям на най- високите градуси и я пускам.

Благодаря, Теодора. Ако го намеря, ще пробвам. Макар че малко ме е страх за моята, 22 години не е виждала такова нещо и работи, а сега да не вземат да се отделят големи парчета котлен камък и да я затлачат :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Debi »

Аз съм си го купувала този препарат от Кауфланд :nod:
GIOIA(Джоя)

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

calico написа:Честито Мише, да работи безпроблемно. :stiskam:

Аз пера с едно Канди, модел 1994 година, все едно е не втора, ми десета употреба. Беше в апартамента и преди 7-8 години като правихме там ремонт, купихме нова, а Кандито дойде на село. За всичките тия 22 години вече, само два пъти се разваля помпата за изчерпване на водата и един път кондензатори за мощност сменяха, три ремонта по 20 лв. Мислех и на село да си взема нова, обаче тая не ме оставя, работи ли работи. Техника каза, че вече не правели такива, уж същата марка, ама други.
Та Руми, тя беше нещо като това дето искаш да дели, прости функции и упътване за малоумни. Няма функции за избиране на градуси и плакнения и пр. Има два бутона- вкл. и изкл. и програматор. И указания: "Дънки- на №4, пердета тънки- на №7, памучни хавлии, бельо - на еди кой си номер. Виждаш дрехата, слагаш на тоя номер програма, от там насетне тя сама си знае на колко градуса дапече и кога и как да плакне. Абе дуракоустойчиво, ама работи толкоз време вече. Трябва да я целуна на сбогом като спре да работи (ако спре преди мен де, то не се знае) :lol:

Теодора, откъде го купуваш тоз препарат, и как се ползва? - да взема да я почистя малко моята
:lol: Много се смях с печащата пералня на Калико :hihihi:
Явно си готвела,докаро си писала :sgiggle:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от calico »

ееех, Джоя :lol: :lol: :lol: ми да
подсъзнателно откога си мечтая всички кухненски уреди да са в едно- пералня, печка, миялна, хладилник и пр., знаеш ли колко място ще ми се отвори :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Донка Тодорова »

Моята пералня Аристон окончателно излезе в пенсия след безотказна 22 - 23- годишна работа/двукратни не много сериозни повреди/.И сега съм в голяма чуденка- пералня със сушилня или само пералня. Изчетох темата, но искам да помоля за отзиви за ползваните от вас подобни уреди-все пак от февруари е минало много време и може някой да се е сблъсквал с този проблем.Иска ми се 2 в 1, но отзивите май не са много добри. Ох, дано някой се включи , че бавно и трудно вземам решения , а ми се иска в следващите 2 -3 дни да изберем и купим .За всяко мнение отсега огромно благодаря!
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от alexalex12 »

От 8 години ползвам пералня със сушилня( Bosh). Ами доволна съм! Имай впредвид, че за да не са намачкани дрехите трябва да са наполовина от капацитета на пералнята и да се извадят и сгънат преди да са изстинали!
Пералня Миеле втора употреба-също препоръчвам с две ръце. Това е "Мерцедеса" при пералните.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

alexalex12 написа: Пералня Миеле втора употреба-също препоръчвам с две ръце. Това е "Мерцедеса" при пералните.
Категорично подкрепям! Взехме от тези с пчелната пита, уникална пералня , отремонтирана, лъщи от всякъде, въобще не се познава, че е втора употреба, 2 години гаранция , безшумна, пере споловината прах за друга перална, много съм доволна!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Мария Николова »

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 02#p669202" onclick="window.open(this.href);return false;
Градска, виж и тук отговор на въпроса си. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Донка Тодорова »

alexalex12 и Миша,благодаря! Миеле ми идва скъпа, а втора употреба тук няма как да си купя . Бош ми харесва като марка. Майсторът пък ми препоръча горещо Уърпъл.На вас имам доверие.Чудя се,чудя се...
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от alexalex12 »

Ако имаш възможност купи си Бош или АЕГ!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”