Домакински електроуреди, какви и от къде ?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

Тази година май едно по едно всичко взе да си отива :snif: :ufff: и съм все в чуденка какво да купя , не държа на екстри, искам здрав работещ уред! Нощес изгърмя пералнята, давайте ,моля, предложения, коя марка си струва? Чудя се за Миеле втора ръка, но до сега не съм взимала уред втора употреба, дали е удачно? Или нова куче марка ? И коя от кучетата е що годе добра? Като се има предвид, че старата ми соц перална се спомина след 26 години неуморен труд , а сега чета, че се радват , ако пералната работи почти без проблеми 5-6 години :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Гале

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Гале »

Мише, електроуредите вече умишлено са проектирани за кратък живот. Огледай се за стар модел Миле. За втора ръка не знам.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

Gaura написа:Мише, електроуредите вече умишлено са проектирани за кратък живот. Огледай се за стар модел Миле. За втора ръка не знам.
Точно за това се чудя, гледах , че втора ръка са с 2 години гаранция :hmmm: Някой взимал ли е?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от alexalex12 »

Миша написа:[
Точно за това се чудя, гледах , че втора ръка са с 2 години гаранция :hmmm: Някой взимал ли е?
Дъщерята вече трета година са с втора ръка Миеле и е много по-доволна от предишната и "куче" марка!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Di_Va »

Мише, аз бях на това положение преди около половин година и след кратко проучване на цени и качество, взех някакво Горенье от Емаг, с много добро намаление на цената. Исках комбинирана пералня със сушилня, но финансите не ми бяха подходящи :snif: .
А наши приятели съвсем скоро си взеха Миле втора ръка на много добра цена и жената е супер доволна. Сега, тя пообиколи доста магазини, и каза че един и същи модел се продава на доста различни цени и това не зависи от качеството. Дори устя да си намери упътване на български от официалния вносител на фирмата. Каза , че пералнята е чудесна, моделът е сравнително нов и пере страхотно, и ако искаш по-късно мога да попитам какъв точно е моделът?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

Di_Va написа:Мише, аз бях на това положение преди около половин година и след кратко проучване на цени и качество, взех някакво Горенье от Емаг, с много добро намаление на цената. Исках комбинирана пералня със сушилня, но финансите не ми бяха подходящи :snif: .
А наши приятели съвсем скоро си взеха Миле втора ръка на много добра цена и жената е супер доволна. Сега, тя пообиколи доста магазини, и каза че един и същи модел се продава на доста различни цени и това не зависи от качеството. Дори устя да си намери упътване на български от официалния вносител на фирмата. Каза , че пералнята е чудесна, моделът е сравнително нов и пере страхотно, и ако искаш по-късно мога да попитам какъв точно е моделът?
Питай, моля те, и на каква цена я е взела горе-долу
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Di_Va »

Цената я знам 380 лв.обаче след сериозна обиколка из града (сега, тук не е София, но се оказа, че имало доста магазини за такава стока) и ми каза че един и същи модел е намерила на цена от 650 до 380, без по-скъпите да са по-добре изглеждащи от по-ефтините. Знам, че е с барабан т.нар.пчелна пита, градусите се избират през 10, оборотите са до 1600, има опция за пране с повече вода и че е мнооого тежка, последната информация е от съпруга :lol:. Ще се обадя за модела след около час и ще пиша тук, или ще ти се обадя.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Миша »

след кратко проучване на цени и качество, взех някакво Горенье от Емаг
Горение ми е готварската печка, като електрически части нямам проблем, но вътрешността след половин година се напука на места и естествено започна да гние, за това се отказах от Горението, явно ламарините им нещо не са в ред , иначе за 8 години сме сменили 2 пъти ключ на котлона, който ползвам най-много и това е .Но вътрешността изгни и сега имам огромен кашон с резервни части в кухнята и чакам ММ да намери време да ми я отремонтира :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Di_Va »

А пък аз трета пералня Горенье си купувам, ама съм доволна и съм им свикнала, но при последната покупка бюджетът ми беше решаващ фактор, а бях скетична за покупка втора ръка, което сега отчитам като грешка. Ей сега от любопитство погледнах сайта на Либра груп и видях промоция на Миле за 1499 лв. има и някаква за около 1900 лв с 10 години гаранция, обаче все пак парите, които сме готови да похарчим, са най-значимият фактор при такива избори.
А за готварските печки, май зависии от интензивното ползване, майка ми много мори фурните, а аз някак си не успявам за сега нито една да унищожа :lol: , за разлика от пералните...
Така, пералнята е Miele softtronic W451.
Последно промяна от Di_Va на Фев 24, '16, 08:24, променено общо 1 път.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Домакински електроуреди, какви и от къде ?

Мнение от Teodora76 »

Мише, точно вчера Пламъче ми се оплака от нейната фурна Горение, ламарината била много тънка и вече имало пробив на две места.

Защо не попиташ на място, например в Технополис за пералните Сименс, къде ги сглобяват. Иначе за Миле няма две мнения по въпроса :nod: много искам такава нова, но са много скъпи.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”