Избор на жилище моля за малко съвети

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от libra »

В такива случаи се гледа за скорошен ,частичен, съмнителен ремонт,целящ именно да се прикрие влага,пукнатини и подобни.Обикновено,българският продавач изобщо не си прави труда за да освежи имота си преди продажба.
Това ,че е в ниското ,може и да не значи задължително влага.Но все пак ,водата от дъждовете към нея ще се изтича.Можеш да видиш по терена дали има следи от вади,смъкване на почва и такива.
По начало,терен под наклон означава,че трябва да се терасира,за да може да се ползва земята,иначе си го гледаш като обрасъл склон.
elfy

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от elfy »

Виждам решетки на прозорците - значи има набези от крадци. Цената е много висока. Преди 1 год. купихме имот в село до Годеч с двор 650 м2 и къща на 2 ет. на половината от тази цена. Вярно Войнеговци е доста по-близо, но ако при всяко ходене там заварваш тарашено, не си заслужава.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Миша »

Относно крадците- да не казвам голяма дума, но в този район почти няма .Войнеговци е красиво място и си заслужава , все пак това са южните склонове на планината, слънцето огрява рано , не като в уж" престижните райони" на София .Транспорта е лош , стари рейсове, на големи интервали .Относно къщата нищо не мога да кажа
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от РОУЗ »

Изобщо не ми прилича на 5-6 годишна къща, мивката, пожълтелите ръкохватки на батерията на чешмата, дограмата....възможно е да са използвали събрани разни неща, но чак пък всичко - не ми се вярва, строителните й книжа от кога са?
Влагата може да е от всичко, включително от еднометров сняг и лоша външна мазилка, може да е от повредени олуци и дъжд+вятър - набива водата и подгизва стената, особено ако е варосана, на каквато прилича тази, може и да бъркам, направи още снимки, ако искаш, може и да просмуква, по принцип трябва да се изследва, влагата е една от най-големите язви, може да се наложи да се открият основите, но поне вече има съвременни материали, и по-евтини и по-скъпи варианти за изолиране, както и задължително в този случай се терасира и се отвежда водата.
Не виждам кой знае каква денивелация, къщи се строят на всякакви терени, дори и на склонове като ски-писта, тук ще е доста по-лесно.
Ще я ползвате целогодишно или като вила, това също има значение, ще достроявате ли или не, как ще отоплявате, колко комини има, електроинсталацията надеждна ли е, има ли мазе, склад, барака...такива работи, може да използвате видимите недостатъчци за сваляне на цената, която и според мен е висока.

За набезите - никога няма гаранция, днес може да няма, а утре да има, ако наоколо има целогодишно живеещи е по-сигурно, ние сме във вилна зона, пуста през зимата, 5-6 години нямаше никаквви набези и проблеми, после две години по няколко пъти зимата овършаваха цялото село, ние цигани нямаме, гастрольори бяха. СОТ според мен е задължително.

Плюсовете са, че е малка площ, съответно по-малки разходи за ремонт, изолации, поддръжка, по-бързо ще можете да я ползвате.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

Роузи мила,аз ходих само веднъж да гледам къщата,сега след вашите съвети ще обърна внимание на всички подробности,най- важно ми е да разбера от къде са дошли тези петна .Иначе къщурката ще я ползваме сравнително рядко,но въпреки това имам желание да си я направим като хората.
Ще да отида пак да огледам и смятам да предложа 23 000 евро...това ми се струва реално.
Благодаря ви момичета още веднъж!!! :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

libra написа:В такива случаи се гледа за скорошен ,частичен, съмнителен ремонт,целящ именно да се прикрие влага,пукнатини и подобни.Обикновено,българският продавач изобщо не си прави труда за да освежи имота си преди продажба.
Това ,че е в ниското ,може и да не значи задължително влага.Но все пак ,водата от дъждовете към нея ще се изтича.Можеш да видиш по терена дали има следи от вади,смъкване на почва и такива.
По начало,терен под наклон означава,че трябва да се терасира,за да може да се ползва земята,иначе си го гледаш като обрасъл склон.
Libra,мисля че тук е мястото да кажа ,че твоята градина е вдъхновение за мен :tzvetentze:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

Миша написа:Относно крадците- да не казвам голяма дума, но в този район почти няма .Войнеговци е красиво място и си заслужава , все пак това са южните склонове на планината, слънцето огрява рано , не като в уж" престижните райони" на София .Транспорта е лош , стари рейсове, на големи интервали .Относно къщата нищо не мога да кажа
Мише,може ли да дадеш малко повече информация за Войнеговци,ей така на прима виста,каквото се сетиш :)
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 5091

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Deleted User 5091 »

Поразпитайте съседите и хората наоколо. Ще научите много неща, които може да ви откажат веднага или да продължите със следващата стъпка-намерете строителен инженер да огледа къщата и да си каже мнението. И чак след това проверка на документите.
Също е интересно от колко време се продава къщата.
Никога няма да забравя преди години се влюбихме буквално в селце -Буново близо до Мирково. Намерихме и къща и сговорчив продавач. Решихме да се поразходим до някакво водопадче и по пътя срещнахме доста голяма група момчета-хубави деца! Питахме после продавача какви са тези младежи и той като почна- имали си там комуна за наркомани и всяка вечер набези и ни се похвали,че си имал пушка :shock:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

И там има такава комуна :(
А относно документите освен удостоверение за тежести,данъци ,наследници и кадастър,нали нотариусите са отговорни...мисълта ми е,че ще действам без брокер.
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от libra »

Да,съседите са съвсем достатъчни,като отворен гроб са,няма нужда даже да се разхождаш.
Документите са тези,май. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”